Akcia čoskoro končí

Triky, aby ti farba na vlasy vydržala čo najdlhšie!

Ako sa starať o kučeravé vlasy

Zdieľať:

Farba na vlasy

Malá krabička a v nej čarovná farbička. Aj takto milo by sa dala popísať farba na vlasy, kamarát nejednej ženy. Nič však netrvá večne. Ako teda dosiahnuť, aby ti farba na vlasy vydržala čo najdlhšie? Tieto triky sa oplatí vyskúšať

Daj im trochu času…

Pri čerstvo nafarbených vlasoch sa časť farby nachádza na povrchu vlasu a pri umývaní sa ľahko vymýva.  Aby si tomu zabránila, v prvom rade by si si mala v prvých 2-3 dňoch po farbení umývanie odpustiť. Farba tak lepšie “prilipne” na vlas a vymývanie sa podstatne zníži.

Pomaly s tým šampónom…

Pri umývaní (hlavne na začiatku) šampón nanes len ku korienkom vlasov a jemne vmasíruj. Vzniknutú penu následne len jemne votri do dĺžok a opláchni. Takéto umývanie úplne postačí na odstránenie nečistôt a je šetrné aj k farbe.

Na výbere produktov záleží…

To, že v obchode nájdeš produkty určené na farbené vlasy, nie je náhoda. Aktívne zložky obalia vlas a tak chránia pred predčasným vyblednutím farby. Snaž sa používať produkty na farbené vlasy (šampón, kondicionér, masku) jednej značky, ktorá sa ti osvedčila.

Ako správne fénovať…

Správne fénovanie alebo akákoľvek tepelná úprava je pre farbené vlasy veľmi dôležitá. Čím menšia teplota, tým lepšie. Snaž sa fénovať vždy v smere rastu vlasov studeným vzduchom. Povrch vlasu sa tým uzavrie a farba dlhšie vydrží.

Nepodceňuj silu slnka…

Či je leto, či zima, slnko vie narobiť škodu na tvojich vlasoch a slnečné lúče nenápadne vyťahujú farbu z vlasov. Prvou pomocou je štýlová čiapka alebo obľúbený klobúk. Ako prevenciu používaj raz za týždeň šampón s UV filtrom.

Čerstvo nafarbené vlasy sú krásne a žiarivé. Aby také zostali čo najdlhšie nie je na škodu poznať triky, aby ti farba na vlasy vydržala čo najdlhšie. 

Zdieľať: