Akcia čoskoro končí

Ako si upraviť nechty? Rady a tipy od Lucii Gruberovej

ako si upraviť nechty

Zdieľať:

Jedno zo starých pravidiel štýlu hovorí, že ak sa chceš vždy cítiť upravene, malo by ti záležať na vzhľade svojich nechtov. Hoci dnes už príliš nedbáme na staré odporúčania a v mnohých prípadoch ich vnímame predovšetkým ako kuriozitu, nemôžeme poprieť, že majú pravdu. Elegantný vzhľad dám minulých dôb nás fascinuje do dnešných dní. Zaujímaš sa o zdravie svojich nechtov a rada by si kráčala s najnovšími trendami? Chceš vedieť ako si upraviť nechty aj v pohodlí domova? To všetko sa dozvieš práve v tomto článku.

Najnovší trend? Prirodzenosť 

V poslednom čase môžeme pozorovať stále rastúcejší vplyv prirodzenosti. Prelína sa do vzhľadu vlasov, používania prírodných materiálov a kozmetiky a teraz i do výzoru našej manikúry. Nevieš ako na to? Ako si upraviť nechty? Siahni po jemných pastelových farbách, alebo sa nechaj opantať jesennými farbami, ktoré ti prinesú poriadnu zásobu tónov. Vínová a tmavozelená Ťa dokážu perfektne prekvapiť. Dbaj na prirodzený výzor svojich nechtov a snaž sa predovšetkým ich udržať zdravé. Pomôcť Ti môže celá paleta ošetrujúcich olejov a balzamov. Napríklad aj náš Zázračný balzam s medom a propolisom OH, HONEY! je práve na nechtovú kožičku.

Ako si upraviť nechty

Domáca starostlivosť o nechty – ako si upraviť nechty doma?  

Samozrejme, čas strávený na manikúre môže byť pre Teba oddychom, ktorý si vychutnávaš. Ak sa však chceš pustiť do starostlivosti o svoje nechty sama, domáca starostlivosť sa dokáže premeniť na príjemné chvíle psychohygieny. Dnes máš už k dispozícii množstvo produktov, ktoré Ti ju dokážu spríjemniť. Začni odstránením starého laku a vyčistením nechtov. Pokračuj úpravou pomocou pilníka, ktorý dodá nechtom požadovaný tvar. 

Zvoliť si môžeš akúkoľvek farbu laku, po ktorej práve túžiš. Nezabúdaj však, že elegancia a nadčasovosť sú vždy najlepším módnym trendom. Jedna vrstva laku už dnes nie je postačujúca. Ak túžiš po naozaj krásnej manikúre, zvoľ si krycí lak, ktorý dodá nechtom naozaj žiarivý vzhľad. Aký je môj typ na farby tejto jesene? Rozhodne bordová a tmavozelená, ktoré pripomínajú prírodu za oknami. 

Vyspovedali sme taktiež Lucku, našu odborníčku na nechty. Ako to dopalo? Poď sa spolu s nami pozrieť.

Ako si upraviť nechty

Aké sú farebné trendy na túto sezónu?

Po horúcom lete a neónoch na nechtoch si klientky najviac pýtajú jemné, zemité odtiene – od obľúbenej nude farby po všetky odtiene hnedej. Svoje miesto má aj smaragdovo-zelená, zlatá a s príchodom zimy vstupujú do popredia od krvavo-červenej až po tmavé, bordové odtiene. V kombinácii zo zlatým alebo medeným zdobením získa jesenná manikúra naozaj nadčasový a luxusný dizajn. Obľúbené sú celofarebné nechty v nude farbe, “postupka” hnedých odtieňov, krvavo-červená klasika na krátkych nechtoch. Odvážnejšie klientky si vyberajú aj abstraktné maľby alebo maľované konáriky a iné jesenné a Halloweenske motívy.

A k týmto nechtom určite patrí aj mini párty. Pozrite si tipy ako zorganizovať halloweensku párty.

Aký typ úpravy nechtov je momentálne najviac vyhľadávaný?

Rozhodne odolný géllak a medzi mojimi zákazníčkami stále viac vyhľadávaný shellac od obľúbenej značky CND. Je to trvácna manikúra, ktorá nezaťaží a nezničí prírodné nechty. Pri aplikácii a odstraňovaní sa nemusia pilovať a vydržia krásne upravené po dobu niekoľkých týždňov. Je pružný a dostatočne odolný, aj slabé a krehké nechty pekne spevní. Neobsahuje škodliviny, je hypoalergénny a je vhodný aj pre tehotné ženy.

Do trendu sa vracia prirodzenosť. Vnímaš to aj pri nechtoch?

Určite áno. Medzi mojimi klientkami sa stále nájdu také, ktoré milujú dlhé a extravagantné nechty. No dnešným trendom sú krátke nechty, upravené do prirodzeného vzhľadu. U mňa sa postupne vytráca klasické predlžovanie nechtov gélom, baby dávajú prednosť praktickej, krátkej manikúre. Čo sa týka úpravy tvaru nechtov, klientky si stále pýtajú hranaté “kocky”, rovnako ako obľúbené mandličky.

Čo podľa teba zanedbávajú ženy pri domácej starostlivost, čo odporúčaš pre lepšiu starostlivosť o nechty?

Myslím si, že všetci, vrátane mňa, zanedbávame tú najdôležitejšiu vec – a tou je hydratácia. S príchodom sychravých dní je pokožka čoraz viac vysušená. Možno sa to nezdá, ale i keď jazdíme do práce autom, aj krátke prechody v chladnom počasí môžu dehydrovanú pokožku podráždiť. Navyše teraz nadmerne používame dezinfekcie s obsahom alkoholu a často si umývame ruky v horúcej vode, čo tiež pokožke ubližuje. Treba preto niekoľko krát denne (ideálne po každom umytí rúk) poctivo používať krémy na ruky, v mrazivých dňoch si chrániť pokožku rukavicami a dopriať si parafínový zábal alebo ho nahradiť domácimi maskami na ruky.

Netreba však zabúdať aj na okolie nechtov a nechty samotné. Na nechty a nechtové kožičky je najvhodnejšie zaobstarať si špeciálny olej, ktorý obsahuje potrebné živiny a vitamíny, nakoľko len používanie krému na ruky kožičkám nestačí. Okolie nechtu je po aplikácii viditeľne krajšie a vyživené, prípadné trhlinky alebo zádery olejček upokojí a urýchli hojenie.

Ak sa nám nechce investovať do špeciálnych produktov, výborne na kožičky poslúži aj mastný balzam na pery alebo telové oleje. Je vhodné túto starostlivosť doplniť aj vnútorne – správnou životosprávou, vybranými doplnkami výživy a hlavne dostatočným pitnými režimom.

Zdieľať: