Akcia čoskoro končí

Termálna voda – vyskúšaj zázrak prírody pre krásnu pleť!

Zdieľať:

Prírodné produkty a tvoja pleť si veľmi dobre rozumejú. Ich najväčšou výhodou je jemná starostlivosť o tvoju pleť. Dnešnou témou je práve termálna voda a dôvody prečo ju určite vyskúšať.

Čo je to termálna voda?

Termálna voda je druh minerálnej vody, ktorá vyviera z hĺbky niekoľko tisíc metrov pod zemou, pričom sa počas svojej cesty na zemský povrch obohatí o minerálne látky. Prirodzenou filtráciou sa zbavuje všetkých znečistení a baktérií, čiže ide o veľmi priezračnú a čistú vodu vhodnú aj na ošetrovanie ľudskej pleti.

Termálna voda

Výhody termálnej vody

  • liečivé vlastnosti – v termálnej vode je bohaté zastúpenie minerálnych látok ako soli, jód a oxid uhličitý, ktoré majú blahodárne účinky na pleť
  • antioxidačné účinky – bojuje proti voľným radikálom, spomaľuje starnutie pokožky a podporuje rýchlu obnovu buniek
  • všestrannosť – vhodný pre všetky typy pokožky, zvlášť pre tú suchú a citlivú
  • protizápalové a upokojujúce vlastnosti – má neutrálne pH a neobsahuje ani žiadnu parfumáciu, zmierňuje svrbenie a kožné prejavy pri lupienke, rosacey a ekzémoch

Termálna voda v kozmetike

V súčasnosti nie je potrebné cestovať kvôli termálnej vode stovky kilometrov. Kozmetické firmy ako napríklad Avéne, La Roche-Posay či Vichy ju začali používať ako súčasť prírodných produktov v starostlivosti o pokožku. A tak nájdeš na trhu masky, pleťové krémy, peelingy, tonizačné vody, vody v spreji a mnohé iné.

Zvlášť obľúbenou sa stala termálna voda v spreji, ktorá má mnoho výhod:

1. ľahká a rýchla aplikácia – nastriekaj termálnu vodu na tvár, nechaj krátko pôsobiť a potom zvyšok odsaj papierovou vreckovkou.
2. vyživa a okamžité osvieženie citlivej pokožky
3. fixácia make-upu – trik od profesionálov!  Nastriekaj na make up, nechaj chvíľu pôsobiť, zvyšky odsaj vreckovkou a pleť popráš minerálnym púdrom. Výsledok? Hebká a zdravo vyzerajúca pokožka.
4. čistenie – po umytí čistiacim gélom postriekaj tvár termálnou vodou, nechaj krátko pôsobiť a tampónom zotri zvyšky nečistôt. Dokonalý pomocník pri odličovaní.

Produkty s obsahom termálnej vody sú využiteľné po celý rok, nielen cez leto, keď si tvoja pokožka vyžaduje extra hydratáciu, ale aj v zimnom období, keď striedanie vyhriatych miestností s vonkajšími chladnými podmienkami dávajú zabrať pokožke. Tak neváhaj, vyskúšaj ju a neoľutuješ. 

Zdieľať: