Akcia čoskoro končí

Sprievodca ako na celulitídu: Super účinné cviky a domáce recepty

Zdieľať:

Celulitída je postrachom mnohých z nás. Vyskytuje sa najmä u žien a nie je závislá na čísle, ktoré sa objavuje po tom, čo sa postavíš na váhu. Celulitída rovnako trápi bežné ženy ako i modelky, ktoré mnohé z nás považujú za vzor krásy a dokonalosti. To je dôvod prečo sa všemožne snažíme nájsť rôzne návody, ktoré nám prezradia ako na celulitídu.

Nevešaj však hlavu! Celulitída sa nemusí premeniť na nočnú moru a nemusíš kvôli nej stráviť celé leto zahalená. Pomôžem ti s voľbou správnych cvikov a s mojou pomocou dáme celulitíde raz a navždy zbohom! Zaujíma ťa ako na to? Tak sa pusťme do postupného zbavovania vytrvalej spoločníčky. Cviky proti celulitíde zvládne každá z nás.

Video tréning na pevný zadoček a stehná, ktorý pomáha redukovať celulitídu

Ako na celulitídu a prečo vlastne vzniká? 

Celulitída sa vyskytuje najmä u žien. Hlavným dôvodom je jemná a oveľa tenšia koža v oblasti stehien a zadku. Ani páni však nemajú v tej to oblasti vyhrané – celulitída je popísaná aj u nich i keď majú šťastie v tom, že sa u nich vyskytuje naozaj veľmi zriedka. Nie každá žena však celulitídou trpí. Aké sú hlavné dôvody, ktoré podnecujú vznik celulitídy? 

Ako som ti už naznačila v predchádzajúcich riadkoch, dámske stehná sa vyznačujú tenkou kožnou riasou. Tukové bunky naberajú počas dňa na objeme a sú vytlačované na povrch, vďaka čomu vznikajú prepadliny a vypukliny, ktoré sú vzhľadom veľmi podobné šupke na pomaranči. A celulitída je na svete. 

Je samozrejmosťou, že zdravá životospráva a dostatok pohybu dokážu s celulitídou zázraky. Úbytok tukového tkaniva je samozrejmosťou, ale nie je všemocný. Ak nedodržiavaš pitný režim, tvoje telo zadržiava vodu a zväčšuje svoj objem – celulitída je tak výraznejšia. 

Estrogén je ženský hormón, ktorý v tvojom tele riadi mnoho pochodov. Pôsobí však proti účinku vitamínov E a B6, ktoré sú zodpovedné za riadenie prietoku krvi a látkovú výmenu. Práve zväčšovanie objemu tukových buniek zabraňuje obom javom a môže sa stať nebezpečným pre zdravie. Z toho dôvodu nie je hormonálna antikoncepcia vyznačujúca sa vysokým obsahu estrogénu vhodnou voľbou v prípade, že máš k celulitíde predispozíciu.

Cviky na pevný zadoček

Domáce recepty – prvý účinný pomocník 

Je celý rad kozmetických prípravkov, ktoré umožňujú boj s celulitídou. Vedela si však, že účinné prípravky si môžeš vytvoriť i doma a budeš na to potrebovať minimum ingrediencií? Priprav si spolu so mnou domáci kávový peeling, ktorý dokonale vonia a naženie tukovým bunkám strach. Budeš na to potrebovať: 

 • trstinový cukor 
 • kávovú usadeninu 

Obe ingrediencie zmiešaj v pomere 1:1 a dopraj si s nimi skvelú sprchu. Veľké častice cukru ti umožnia dokonale premasírovať a prekrviť časti tela postihnuté celulitídou. Kofeín obsiahnutý v káve je zas najčastejšou zložkou prípravkov v boji proti celulitíde, pretože dokáže podporiť látkovú výmenu a naštartovať spaľovanie tukov. Masáž peelingom si dopraj aspoň raz v priebehu troch dní.

Kávový peeling

Účinok peelingu však môžeš i podporiť. Zaujíma ťa ako? Otužovaním! Nemusíš preto vyraziť k najbližšiemu zamrznutému jazeru. Pri zmývaní peelingu striedaj prúd teplej a studenej vody. Podporíš tak prekrvenie organizmu a tým pádom podporíš látkovú výmenu. Okrem toho podporíš i svoju imunitu. Ak si však netrúfaš na ľadový prúd vody na celom tele, aplikuj aspoň na postihnuté oblasti.

Nezabudni si pozrieť aj naše ďalšie domáce triky proti celulitíde.

Ako celulitíde predísť? 

Vek, hmotnosť, nezdravý životný štýl ale i rodinná anamnéza stoja za tým, že sa celulitída u teba objaví bez pozvánky. Napriek tomu, že nemôžeš 100% ovplyvniť, či sa celulitída objaví, môžeš proti jej vzniku bojovať a zvíťaziť. Ako sa jej dá predísť a ako s celulitídou bojovať? 

 • cvičenie 
 • dostatočný pitný režim 
 • vyvážená strava 
 • otužovanie 
 • pravidelná masáž 
 • úbytok hmotnosti 
 • zábaly proti celulitíde

Každý zo spôsobov je určitým spôsobom účinný, ale spolu tvoria nezadržateľný tím. Ak skĺbiš všetky spôsoby dohromady, prvé výsledky sa dostavia skôr ako sa nazdáš. Nemajú však efekt len na prejavy celulitídy. 

Cviky proti celulitíde, vyvážená strava a dostatočný pitný režim predstavujúci dva litre tekutín denne ti pomôžu dostať sa do formy a cítiť sa oveľa lepšie vo svojom tele. Otužovanie je zas skvelý spôsob, ako nakopnúť imunitný systém a vyhrať nad chrípkovou sezónou. Okrem toho zlepší prekrvenie celého organizmu, čo sa vo výraznej miere prejavuje na kvalite pokožky. 

Na zahodenie nie je ani pravidelná masáž. Pravidelná návšteva maséra ti rovnako pomôže s prekrvením, prinesie uvoľnenie pre namáhané skupiny svalov. Popisuje sa tiež, že pravidelné masáže sú skvelým spôsobom, ako poraziť migrénu a celkovo zmierniť bolesti v organizme, ktoré často sprevádzajú napríklad menštruačný cyklus.

Boj s celulitídou ti prinesie benefity na mnohých frontoch. Začni s cvikmi proti celulitíde a postupne sa prepracuj i k ostatným bodom zoznamu. Moja pomoc je zaručená a ver, že sa neprejaví len stratou pomarančovej pokožky.

[block id=”cbf-post”]

Ako môže pomôcť zmena stravovacích návykov redukovať celulitídu? 

Mnoho problémov v našom organizme sa začína a končí pri našom stravovaní. Možno si si už všimla, že ak tvoja strava pozostáva zo spracovaných potravín bohatých na cukry a nezdravý tuk, necítiš sa zrovna najlepšie. Únava, podráždenosť ale i zhoršený stav pleti sú prvými ukazovateľmi toho, že tvoja strava nie je na tom zrovna najlepšie.

Zmena stravy ti v súvislosti s celulitídou môže pomôcť dvoma spôsobmi: 

 • redukcia hmotnosti 
 • doplnenie vitamínov E a B6

Nastavenie stravy tak, aby sa organizmus dostal do kalorického deficitu pomáha na celkovú redukciu tukových zásob. Celulitída predstavuje tukové bunky, ktoré zväčšili svoj objem, vytlačené pod pokožku. Cviky proti celulitíde ti pomôžu prehĺbiť kalorický deficit a zároveň posilniť svalstvo. 

Vďaka hormónu estrogénu je v ženskom organizme problém so spracovaním vitamínov E a B6. Oba vitamíny sa vo významnej miere podieľajú na cirkulácii krvi, látkovej výmene a správnej funkcii lymfatického systému. Tieto funkcie sú pri celulitíde v značnej miere obmedzené. Hormonálna nerovnováha estrogénu v značnej miere prehlbuje nedostatok oboch vitamínov. Jedným zo spôsobov je dopĺňať ich prostredníctvom výživových doplnkov alebo staviť na potraviny s ich vysokým obsahom. 

Potraviny bohaté na vitamín E

 • slnečnicové semienka
 • mandle
 • avokádo
 • arašidy 
 • tekvica
 • špenát 

Potraviny bohaté na vitamín B6

 • bravčové mäso 
 • hydinové mäso (najmä kuracina a morčacina)
 • hnedá ryža 
 • ovsené vločky 
 • obilniny (pšenica, raž, jačmeň)
 • ryby 
 • sójové boby
 • zelenina 

Môžeš si vyskúšať aj náš chutný domáci nápoj proti celulitíde.

Tipy na masáž proti celulitíde

V predchádzajúcich riadkoch som ti spomenula možnosť využiť masáž. Je to samozrejme možnosť, ako prekrviť problematické partie a zároveň priniesť úľavu namáhaným svalom. Masáž si môžeš dopriať v pohodlí domova napríklad pri používaní cukrového peelingu. Efekt maximalizuješ striedaním teplej a studenej vody. 

Neváhaj však využiť i profesionálnu masáž ako je napríklad thajská masáž. Odporúčam vybrať salóny, ktoré už presne vedia ako na celulitídu a majú s ňou skúsenosti.

Vyskúšaj spojiť masáž napríklad so zábalmi so zeleného čaju, ktoré pomáhajú pri omladení pokožky (zelený čaj je i účinným stimulantom pri redukcii hmotnosti). Spoj všetky triky s cvikmi proti celulitíde a výsledok máš vo vrecku!

Ak ti tento článok pomohol získať užitočné informácie a cviky ako na celulitídu, tak sa s nami neváhaj podeliť v komentároch nižšie. A najlepšie urobíš, ak tento článok „zazdieľaš“, aby pomohol aj ďalším ženám :-)

TIP: Začni cvičiť z pohodlia domova vďaka Monike a jej online kurzu Cvič bez fitka. Prejdi na túto stránku a zisti ako môžeš získať prvé výsledky už za 7 dní.

Zdieľať: