Akcia čoskoro končí

Spoznávam Slovinsko a nový Ford Fiesta

Zdieľať:

Sadám si do auta s čisto ženskou posádkou a začína naša babská jazda. Predstavte si mikrobus so siedmymi krásnymi ženami na ceste do Slovinska. Čaká nás 6 hodinová cesta do Ľubľany a potom 2 dni plné zážitkov. Ideme testovať nové modely Ford Fiesta a spoznávať Slovinsko.

Na úvod trochu preskočím udalosti a prejdem ku najvydarenejšej fotke z celého výletu, aby som vám predstavila našu zostavu zľava: Soňa (naša vedúca výletu), Saška @alexandraorviska, Danka Vilhánová z EMMA magazínu, Lucka LucyPug, Linda Lapkinn a Mirka The Blond Zebras

Nočná Ľubľana

Cestu do Ľubľany sme sme mali bezpečnú a bezproblémovú vďaka skvelej šoférke Soničke. A síce sme docestovali večer a boli sme unavené, neodolali sme túžbe spoznať mesto bližšie. Tak hneď voláme taxi a vyrážame priamo do centra. Keďže je už tma a my sme hladné, nemáme toľko času obzerať detaily a tajné uličky mesta, aj napriek tomu cítim, že Ľubľana je okúzľujúce mesto s príjemnou atmosférou a krásnymi historickými budovami. Preto sme sa rozhodli, že sa do mesta ešte nachvíľu vrátime po ceste naspäť na Slovensko.

Je ráno ďalší deň, rýchlo sa líčim a balím kufor, pretože sa ponáhľame. Čaká nás deň plný nových zážitkov. Dnes ideme testovať nové modely Ford Fiesta a presunieme sa na nich do prímorského mesta Portorož.

V garáži sme sa rozdelili do dvojíc, dostávame kľúče od Fiestičiek. Sadám do auta s Luckou a ideme na cesty. V navigácii máme nastavenú trasu a prvá zastávka je Majerija Najprv Fiestu sledujem z pohľadu spolujazdca, neskôr si presadnem za volant. Ako žena som si ako prvý všímala dizajn autíčka, ktorý sa mi páči oveľa viac oproti predošlému modelu. Tento novší model má jemnejšie línie. Bola som veľmi zvedavá na ozvučenie Bang & Olufsen, nakoľko mám skúsenosť, že v malých, mestských autách si výrobcovia na kvalite zvuku nedávajú záležať. A poviem vám, je to zážitok, vďaka dobrej hudbe a kvalitnému zvuku sme si oveľa viac užili cestu.

Dorazili sme na miesto Majerija. Vchádzame do domu, ktorý je ukrytý medzi vinohradmi a ideme sa naobedovať. Pripravili si pre nás tradičné jedlá s moderným nádychom. Toto miesto je tak kľudné a až myseľ oslobodzujúce, že sa tam určite niekedy vrátim.

Po dobrom obede a chvíľke pohody si sadám za volant ja a ideme do prímorského mesta Portorož. Tu začína moje pozorovanie Fiesty z pohľadu šoféra. Ako prvú musím povedať nevýhodu, a síce je to naozaj šikovné, malé autíčko, no pokiaľ meriate viac ako 175 cm nie je sedenie až tak komfortné. Ak by som jazdila krátke vzdialenosti po meste je to v poriadku, ale na dlhšiu trasu by som sa nevybrala.

Autíčko má veľa vychytávok, ktoré uľahčujú šoférovanie. Veľmi oceňujem sledovanie mŕtveho uhla – na spätnom zrkadle zasvieti kontrolka, ktorá signalizuje auto v mŕtvom uhle.

Počas jazdy ma “nepríjemne” prekvapila funkcia, ktorá udržiava auto v jazdnom pruhu. Keďže som o tom nevedela a zrazu auto natočilo volant, zľakla som sa čo sa deje. Našťastie ma v sekunde napadlo, o čo asi ide. Je to veľmi šikovné, hlavne ak vodič dostane mikrospánok.

Myslím, že si najviac užijete atmosféru nášho výletu vo videu:

Krásna až dramatická prezentácia Fiesty sa nám naskytla v meste Piran. Táto atmosféra sa slovami ťažko opisuje, aj tak to skúsim. Obloha sa zatiahla, ostala tma, blýskalo sa, počuli sme bubnovanie a v úžase sledovali tanec, ktorý oslavoval nový Ford Fiesta. 

Je posledný deň a prichádzame na ďalšie okúzľujúce miesto – Lipica. Predstavte si samú zeleň, obklopenú horami, čerstvý vzduch a cválajúce biele kone. 

Záverečná prezentácia o Forde Fiesta. Na fotke nám akurát Sonička vysvetluje ako sa dá “rozprávať” s Fiestičkou. Pomocou hlasových pokynov viete vyhľadať napríklad najbližšiu kaviareň alebo nemocnicu. 

Takýmto zamávaním z Fiestičky ukončím tento článok a pridávam ešte jednu fotku, aby ste si mohli vybrať –ktorá sa páči najviac vám?

Zdieľať: