Akcia čoskoro končí

Ako sa starať o suché vlasy?

ako sa starať o suché vlasy
ako sa starať o suché vlasy

Zdieľať:

Suché vlasy si vyžadujú obrovskú dávku starostlivosti. Môžu zažiariť, môžu sa stať krásnymi. Potrebné je však dodržiavať niekoľko pravidiel. Poznáš ich? Ak pravidelne bojuješ so suchými vlasmi, prezradím ti dnes niekoľko tipov, ktoré ti môžu pri starostlivosti pomôcť. Ako sa starať o suché vlasy? Je situácia naozaj taká beznádejná, ako sa na prvý pohľad môže zdať? Nie je a ja ti dnes prezradím, ako sa starať o suché vlasy. 

Čo spôsobuje nadmerné vysušovanie vlasov? 

K suchým vlasom vedie množstvo ciest. Za nadmerné vysušovanie vlasov je zodpovedné: 

  • Používanie šampónov a vlasových produktov, ktoré obsahujú agresívne zložky
  • Príliš časté umývanie vlasov a dlhé sušenie 
  • Časté a dlhé vystavovanie vlasov slnečnému žiareniu 
  • Dlhý pobyt v bazéne (chlór vo vode dokáže vlasy extrémne vysušiť)
  • Poruchy stravovania (anorexia, bulímia,…)
  • Namáhanie vlasov žehlením alebo natáčaním 

Prírodná kozmetika s obsahom účinných olejov dokáže s problémom zatočiť

Ak hľadáš ideálne riešenie na suché vlasy, je pravý čas vyhnúť sa produktom s agresívnymi chemickými zložkami. Stav na prírodnú kozmetiku alebo použi prírodné oleje, ktoré skvelo hydratujú vlasy i pokožku hlavy. Skvelou voľbou je napríklad kokosový olej, použiť môžeš aj marhuľový. 

Prečítaj si taktiež: 11 najlepších olejov na vlasy

Rozhodne neumývaj vlasy každý deň a po umytí ich nechávaj radšej voľne vyschnúť. Minimalizuj počet produktov, ktoré na vlasy používaš a tie, ktoré si necháš, sa snaž postaviť na prírodných zložkách. Prírodná kozmetika neobsahuje zložky, ktoré pokožku a vlasy extrémne namáhajú a vysušujú. Práve naopak – obsahuje zložky prírodného pôvodu, ktoré sú pre vlasy prirodzené a nenamáhajú ich. 

Starostlivosť môžeš začať už pri strave a pitnom režime 

Hovorí sa, že naše stravovacie návyky sa najrýchlejšie odrazia na pleti a vlasoch. Je to naozaj pravda. Ak siahneš po potravinách bohatých na nenasýtené mastné kyseliny (ryby, oriešky, semienka,…), tvoje vlasy budú naozaj krajšie a pevnejšie. Zamerať sa môžeš i na vitamínové doplnky, ktoré sú priamo určené pre zdravé a krásne vlasy. 

Suché vlasy sú problémom mnoha žien. Tejto tématike sme sa venovali aj v predchádzajúcich článkoch. Určite si prečítajte tiež: Domáce hydratačné masky: Pomoc pre extrémne suché vlasy

Zdieľať: