Akcia čoskoro končí

Reflexná masáž ruky – ako na to

Reflexná masáž ruky

Zdieľať:

Počula si o reflexnej masáži? Vieš na čo sa využíva? Reflexná masáž ti pomôže zbaviť sa bolesti aj bez použitia liekov. Vyskúšaj ju s nami. Dlane sú zmenšeným obrazom nášho tela. Reflexné body nájdeš od končekov prstov po zápästie. Ľavá ruka je odrazom ľavej strany tela a práva ruka pravej strany.

Na čo je dobrá reflexná masáž?

V prvom rade na uvoľnenie organizmu. Masáž zlepší činnosť imunitného systému a zlepšuje funkcie všetkých orgánov. Reflexná masáž je účinná metóda alternatívnej medicíny. Na tele máme určité dráhy, ktorými nám prúdi energia. Stláčaním týchto bodov sa zaoberá reflexná masáž. Masáž ti pomôže pri problémoch so žalúdkom, s pľúcami, na odbúranie stresu a nervozity, na uvoľnenie a lepšiu činnosť čriev, na zlepšenie koncentrácie, na zmiernenie kašľa, pri bolestiach chrbtice, na aktiváciu imunitného systému.
Reflexné body na ruke
KLIKNI NA OBRÁZOK pre zväčšenie

Ako na reflexnú masáž?

Na určené body vyvíjajte jemný tlak palcom. Používajte jemné krúživé pohyby.  Pri cítení bolesti tlak povoľte. Nepríjemný pocit signalizuje zhoršenú činnosť orgánu. Pri masáži používajte jemný krém alebo masážny olej. Pred masírovaním si ruku zohrejte. Najskôr pracujte s pravou a potom s ľavou rukou.

Kedy sa masáž neodporúča?

Pri ekzémoch, ťažkých zápaloch, onkologickom ochorení, náchylnosti k trombóze, na začiatku tehotenstva, diabete.

Zdieľať: