Akcia čoskoro končí

Ako tvoriť ženský blog? Rozhovor s blogerkou Alexxiew

Zdieľať:

Túžba tvoriť niečo svoje je daná každej z nás. Milujeme líčenie, dokážeme sa nadchnúť pre cvičenie a objavujeme nové miesta i aktivity. Ako tvoriť ženský blog? Poznáš ten pocit, keď jednoducho cítiš potrebu podeliť sa o svoj úspech či zdieľať svoje rady a tipy? Ak je tvoja odpoveď áno, mala by si začať tvoriť svoj vlastný blog. Dnes som si pre teba pripravila pár nápadov a dôvodov, ktoré ti možno začnú vŕtať v hlave a presvedčia ťa, že práve nastal najlepší čas na tvorbu tvojho blogu. Poďme sa spolu na to pozrieť.

Prečo tvoriť ženský blog?

  • Pre zábavu. 
  • Pre radosť. 
  • Pre potrebu podeliť sa o svoje myšlienky a nápady. 
  • Pre nadšenie z cestovania. 
  • Pre sebarealizáciu.

Tvoja odpoveď môže byť akákoľvek. V minulosti bol blog chápaný ako forma digitálneho denníka. Dnes sme však zašli ešte ďalej. Blog je možnosťou zdieľať tvoje vlastné rady v oblasti zdravia, cestovania, varenia a množstva ďalších aktivít, aké ti len napadnú. Možností, ako tvoriť ženský blog, je naozaj neúrekom. Či už si vyberieš WordPress alebo Blogger, blogovať môžeš začať už dnes. Dôležité je, aby ti blogovanie prinášalo radosť a napĺňalo ťa pozitívnou energiou. 

V technickej otázke, ako tvoriť ženský blog, ti pomôže množstvo inštruktážnych videí i textov na internete. Medzi moje obľúbené knihy patrí napríklad: 

Okrem skvelých pripomienok, ktoré pomôžu každej začínajúcej blogerke, obsahujú i množstvo neoceniteľných technických rád od nastavenia blogu až po SEO. 

Blog alebo Instagram? Pokojne i obe 

V súčasnosti sa stretávame s trendom presúvania blogov na Instagram. Ak miluješ fotenia a dokážeš vytvárať krásne fotky, môžeš sa pustiť do blogovania priamo tu. Výhodou je, že nepotrebuješ vyberať dizajn svojej stránky a trápiť sa s technickými záležitosťami. Rozhodne si však netrúfam povedať, že čas blogov skončil. Práve naopak. K blogom sa vracia množstvo čitateľov práve kvôli ich zapáleniu a dôveryhodnosti. Nájdi si obľúbených blogerov v oblasti, ktorá ťa zaujíma a pusť sa i ty do tvorby virtuálneho obsahu. Dôležitá je radosť a vášeň. Na všetko ostatné postupne prídeš. 

Na Slovensku máme mnoho inšpiratívnych žien, ktoré tvoria vlastné blogy. Dnes sme vyspovedali jednu z nich a síce Alexxiew, ktorá nám prezradila čo ju inšpirovalo k tvorbe vlastného blogu a taktiež, ako upravuje svoje fotky. Tak poďme na to.

https://www.instagram.com/p/CEL0JMJJBZ7/

Kedy si začala tvoriť svoj blog? Čo ťa inšpirovalo k vytvoreniu?

Môj prvý, skutočne prvý blog som začala písať veľmi dávno, mohla som mať asi 11 rokov a s kamarátkou sme začali písať na platforme blog.cz články o celebritách. Vždy sme vystupovali len pod prezývkami, avšak vo mne sa neskôr niečo zlomilo a chcela som sa prestať skrývať preto som si už vytvárala blogy len so svojím menom a aj fotkou. Kým som sa dostala k svojmu aktuálnemu som mala ešte asi 3 ďalšie na ktorých mená si nepamätám. A čo ma inšpirovalo? Vždy som mala záľubu k písaniu a čítaniu, takže som sa musela niekde vybúriť.

https://www.instagram.com/p/CEtK39fpbby/

Všimli sme si, že momentálne sa skôr zameriavaš na tvorbu obsahu na instagrame. Prečo si myslíš si, že budúcnosť blogovania sa bude orientovať práve na túto sociálnu sieť? Aké v tom vidíš výhody?

Ja si osobne myslím, že instagram je v podstate niečo ako blog, avšak sa tam dá podstata vecí zhrnúť do jedeného postu, čo je pre ľudí dnešnej generácie určite pohodlnejšie, pretože každý si radšej prečíta jeden príspevok na instagrame ako celý článok na blogu. Avšak ja stále zostávam verná aj blogu a dúfam, že sa ľudia začnú viac čítať. A áno, výhoda na instagrame je a to dosť veľká čo sa týka interakcie s ľuďmi – dá sa tam ľahšie spojiť s konkrétnou skupinou ľudí, ktorých zaujíma téma ktorej sa venujem. 

https://www.instagram.com/p/CD4IaKBJ2Ib/

Kedy si začala upravovať fotografie? 

Asi vtedy, kedy som sa začala sama fotiť troška profesionálnejšie. Naštudovala som si ako funguje Lightroom a veľmi ma baví práca s farbami či svetlom.

Aké aplikácie využívaš najčastejšie pri úprave fotografií?

Ako som spomenula aj vyššie určite je najlepšia aplikácia Lightroom alebo teda klasický Photoshop.

Koľko času venuješ úprave fotografií?

Tak to je veľmi ťažko takto povedať pretože, niekedy sa mi podarí zachytiť naozaj krásne svetlo, alebo farby takže fotku stačí len trocha zaostriť a je hotová. 

https://www.instagram.com/p/CC0fjXIJ5RY/

Máš pre naše čitateľky nejaké rady, ako na úpravu fotografií?

Myslím si, že každá jedna si musí nájsť ten svoj správny spôsob úpravy, aby to bolo podľa jej predstáv.

Máš aj ty nejaký IG účet, ktorý ťa inšpiruje pri tvorbe feedu?

Jasné, veľmi obdivujem profil krásnej nastávajúcej mamičky Natálie @natinstablog ❤️

https://www.instagram.com/p/CEZJ6cFAtUO/

Ďakujem krásne za motivujúce odpovede. Určite pokračuj v tom, čo robíš. Tešíme sa na ďalšie inšpirácie v tvojom podaní.

Zdieľať: