Akcia čoskoro končí

RALPH LAUREN: kráľ póla

Zdieľať:

Ralph Lifshitz 14.október 1939 Bronx
Ralph Lifshitz 14.október 1939 Bronx

Narodil sa v Bronxe v rodine chudobných židovských imigrantov. Pracoval pre zákazky obchodných domov a navštevoval manažérske kurzy. V roku 1967 navrhol kravaty Polo, ktoré boli široké s výraznou potlačou. Ich úspech bol tak veľkolepý, že hneď na druhý deň predstavil sériu pánskeho oblečenia. Tak vzniklo Polo Ralph Lauren. Tvoril tradičný pánsky šatník inšpirovaný minulosťou. Pre svoju ženu Ricky navrhol dámske oblečenie a do sveta dámskej módy vnikol v roku 1971 zbierkou košieľ. Jeho kolekcie boli inšpirované Divokým západom a priateľskou Amerikou. Kolekcie sa pýšili kvalitnými materiálmi v jemných farbách. Mal podmanivé reklamné kampane. V roku 1993 predstavil fitness kolekciu Polo Sport. V roku 1994 nasleduje kolekcia Purple Label.

“Všetko je možné, ja sám som toho žijúcim dôkazom.”

“Nenavrhujem šaty, vytváram svet.”

Sám nehrával pólo, ale tento šport kráľov inšpiroval logo jeho značky. Zastával názor, že oblečenie môže zmeniť človeka, ktorý ho nosí na osobu, ktorou si praje byť. Vždy čerpal zo sveta, v ktorom sa nenarodil ale v ktorom chcel žiť. Sám Ralph Lauren priznal, že je viacej stylistom a obchodníkom ako návrhárom.

Inšpirovala ho romantická minulosť hviezd a starého Hollywoodu a romány Fitzgeralda. Jeho cieľom bolo uskutočnenie reality krajšej ako si kto vedel predstaviť. Dnes patrí k najbohatším ľuďom sveta. Naďalej si plní svoje sny.

ralph-lauren-1

Čo priniesol do sveta módy

  • oxfordské košele
  • kašmírové svetre
  • saká
  • pánsku košeľu s krátkym rukávom
  • svieži športový štýl
  • tzv.štýl Ivy League

Zdieľať: