Akcia čoskoro končí

Poznáme tajomstvo žiarivých vlasov antických Rimaniek + recept na domácu, výživnú masku!

Zdieľať:

Slnko, tvrdá voda, znečistené prostredie, zlá životospráva, rôzne zlozvyky. Toto všetko a ešte viac v podstatnej miere vplýva na zdravie a vzhľad našej koruny krásy. Zanedbaná starostivosť sa následne prejaví namáhanými, spľasnutými vlasmi bez života. Ako však možno našim prameňom pomôcť? Tu nastupuje na scénu jeden z najstaršie využívaných prírodných olejov na svete – olivový.

Výhody olivového oleja

Olivový olej skrýva hneď niekoľko výhod:

 • dostupný – nie je problém naň naraziť aj v hypermarketoch či potravinách,
 • lacný – pomerne nízka cena v porovnaní s kvalitou,
 • obľúbený – jeden z najpoužívanejších,
 • všestranný – využiteľný v pleťovej, vlasovej a telovej kozmetike, na výrobu domácich másk a zábalov, v gastronómií, pri masážach …
 • zdraviu prospešný – denne sa odporúča konzumácia aspoň jednej lyžice kvalitného olivového oleja, ktorý spomaľuje starnutie buniek. Obsahuje vitamíny A,B,C,E.

olivový olej

Načo prihliadať pri výbere olivového oleja

Na výbere kvalitného oleja si treba dať záležať. Obchody sú presýtené množstvom olejov rôznych značiek, ktoré však disponujú odlišnými vlastnosťami. Najkvalitnejšie oleje pochádzajú zo Španielska a Talianska. Voliť by si mala panenský alebo extra panenský olivový olej lisovaný za studena mechanickými postupmi, ktoré ho neznehodnocujú. Ideálne je skladovať olivový olej v tmavých sklenených nádobách mimo priameho slnečného svetla.

Olivový olej vo svete kozmetiky

Vo svete krásy sa blahodárne účinky olivového oleja využívajú už celé tisícročia. Antické ženy ho považovali za elixír krásy a mladosti a hojne ho využívali na starostlivosť o svoje telo, vlasy a pokožku, ktorá sa stala jemnou a pružnou. Všetky tieto pozitívne vlastnosti využíva aj súčasná kozmetika, kde sú výťažky z olív obľúbenou ingredienciou produktov.

krásne vlasy

Domáca maska z olivového oleja

Tento zelenožltý zázrak je ako stvorený na domáce regeneračné masky a zábaly. Obzvlášť sa sa osvedčil pri hydratácií namáhaných vlasov. Prečítaj si nasledovnú domácu masku na vdýchnutie života tvojim prameňom, kde hlavnú úlohu zohráva práve olivový olej:

Suroviny:

 • panenský / extra panenský olivového oleja
 • včelí med

Postup:

 • olivový olej a včelí med vymiešaj v miske v pomere 3 : 2 (napr. 3 lyžice oleja na 2 lyžice medu) kým nevznikne homogénna hladká zmes
 • zmes aplikuj pozdĺž celej dĺžky vlasov prípadne len do ich končekov
 • vlasy zabaľ do starého uteráku a nechaj pôsobiť 15 – 20 minút
 • následne dôkladne umy jemným šampónom a použi aj kondicionér.

Pre dosiahnutie želaného efektu je potrebné zopakovať raz týždenne.

Olivový olej je všestranný pomocník nielen v kuchyni, ale aj v kúpeľni. Používa sa ako súčasť pleťových masiek, na regeneráciu pokožky rúk, zjemnenie chodidiel či hydratáciu celého tela, masáže. Nechaj sa rozmaznávať jeho blahodárnymi účinkami a cíť sa ako antická bohyňa.

Zdieľať: