Akcia čoskoro končí

Tréning brucha: 3 cviky pre ploché a pevné bruško

Zdieľať:

Pripravila som si pre vás prvý tréning, ktorý je určený len pre ženy. Je určený najmä pre ženy, ktoré chcú mať ploché a pevné bruško! Pred každým tréningom je veľmi dôležitá rozcvička, v ktorej by mal byť na prvom mieste strečing. Svaly treba poriadne ponaťahovať, aby sme neskôr po cvičení netrpeli svalovicou. Do rozcvičky môžme zahrnúť rôzne aktivity, ako je napríklad: beh, bicykel alebo švihadlo. Voľba je len a len na tebe.

V prvom tréningu sa zameriame na:

  • celé brucho
  • šikmé a bočné brušné svaly
  • spodné brušné svaly
ploché bruško

1. Skracovačky

Patria medzi najlepší cvik na vrchné a spodné svaly brucha – ruky drž za hlavou, alebo ich maj položené na hrudníku. Nohy maj pokrčené. Celé brucho si najlepšie precvičíš skracovačkami do kríža – ruky drž pri hlave pričom v každom opakovaní priťahuj k sebe lakeť jednej ruky s kolenom protiľahlej nohy a opačne.

šikmé skracovačky

2. Bočné skračovačky

Šikmé a bočné brušné svaly sa najčastejšie využíva cvik, ktorý sa nazýva bočné skracovačky – lahni si na bok s nohami vystretými, alebo mierne pokrčenými v kolenách. Ruku, ktorou sa dotýkaš zeme drž vystretú a druhou si pridržiavaj pri cvičení hlavu.

3. Opačné skracovačky

Opačnými skracovačkami si zase precvičíme spodné brušné svaly – ruky drž za hlavou. Nohy maj mierne pokrčené v kolenách. Zdvíhaj sa od zeme spolu s panvou. Nohy (kolená) ako keby priťahujeme smerom k hlave.

opačné skracovačky

Cviky na pevné bruško vykonávaj v 4 sériách po 8 opakovaní. Nezabudni, že pred samotným tréningom potrebuješ vykonať rozohriatie 10 – 15 minút a strečing.

Zdieľať: