Akcia čoskoro končí

Neodličuješ sa pred spaním? Chyba! Pozri, čo to môže spôsobiť

Zdieľať:

Tu sa nemusíme pred sebou skrývať. Každá z nás určite mala chvíľu, kedy sa ráno zobudila v make upe. Raz, možno dva krát sa to stalo určite aj tebe. Nezáleží na tom, či to bol náročný deň v práci, alebo trošku viac drinkov cez víked v meste s kamarátkou. Strávenie noci, v tvojom make upe alebo riasenke sa zdá neškodné, pokiaľ sa to nestáva pravidelne, však? Omyl. Jedna noc spania v tvojom make upe može naozaj poškodiť tvoju pokožku, a to aj keď sa to stane raz za “uhorský rok”. Naša pokožka, rovnako ako zvyšok našeho tela funguje na biologickom rytme, ktorý má probližne 20 – 28 hodín. Cez noc, najdôležitejšia funkcia kože je jej vlastná regenerácia. Tým, že budeš nosiť make up do postele, sa táto úloha potláča a pokožka sa poškodzuje. Vieš aké následky má neodličovanie sa pred spaním?

1. Make up

Make up je hustý, vo väčšine prípadov je vo viacerých vrstvách, ktoré boli na tvári celý deň. Časti make upu a jeho pigment sa cez deň pomaly rozpadáva a rovnako sú aj vystavené prirodzeným procesom. Samozrejme sú aj vystavované vonkajším faktorom, ako sú baktérie, roztoče a smog. Vedľajšie produkty metabolizmu v kombinácií s vonkajšími faktormi zabraňujú mikrocirkuláciám v koži, ktoré pomáhajú pri obnove pokožky. Toto môže mať za následok rozpad kolagénu a následnú tvorbu vrások, a upchanie pórov,v ktorých sa zdržiavajú baktérie a následná tvroba akné je takmer samozrejmá.

Odličocanie

2. Rúž

Tu to nie je žiadne prekvapenie – spanie v rúži vyústi v popraskaných a veľmi suchých perách. Ak používaš rúže, ktoré sú veľmi pigmentované, pri odličovaní použi extra kozmetický tampónik (alebo čokoľvek, čo používaš na odličovanie) a dôkladne odrúžuj svoje pery. Potom samozrejme treba nanieť balzám na perzy, ktorý ich hydrartuje a možeš spokojne skočiť do postele.

3. Maskara

Určite nemusím spomínať, že spanie v maskare a celkovom make upe je naozaj zlé. Pri očiach, si ale musíš dávať extra pozor. Neodličovanie očí može mať za následok to, že tvoje mihalnice sa budú lámať a budú veľmi krehké. Ak toto nie je dostatočný dôvod, mám pre teba aj ďalšie, oveľa horšie. Častice, ktoré maskara obsahuje môže mať za následok upchávanie mihalnicových korienkov a to samozrejme irituje kožu. Ak sa táto iritácia objaví, môže to viesť k blefaritíde (chronický zápal okrajov očných viečok) a baktérie môžu spôsobiť zápal očných spojiviek.

Len preto, že všetky vieme, aké zlé je spávanie v make upe, neznamená to, že sa niekedy predsa nestane, že na to zabudneš. Jednoduché riešenie je mať pri posteli vlhké make up odličovacie obrúsky, ktoré ti pripomenú, že sa musíš odlíčiť. 

Zdieľať: