Akcia čoskoro končí

Moje 3 rady, ako už nikdy nezlyhať v zdravom stravovaní!

Zdieľať:

Od malička ma učili, že jesť sa musí, ale nikto ma nenaučil ako jesť, aby to bolo čo najlepšie pre moje telo. Keď som vyrástla začala som pozorovať ako moje telo reaguje na rôzne potraviny. Samozrejme, že ma v prvom rade zaujímalo, ako sa strava odráža na mojej línii. Z tohto dôvodu drží veľa žien nezmyselné diéty, z ktorých možno schudnú, ale ich telo je ochudobnené o živiny.

Jediná, a najlepšia cesta, je zdravé stravovanie. Ak si na to už prišla, je to skvelé. Prichádza však ďalší problém – zdravé stravovanie musí byť pravidelné. Ako si však udržať zdravé stravovanie, keď sme od malička naučené jesť nezdravé veci? V tomto článku by som ti rada prezradila moje 3 rady.

1. Urob si z varenia rutinu

Je dokázané, že ľudia, ktorí nemajú vzťah ku vareniu sa stravujú najhoršie, čo sa odráža na ich zdraví. Kolotoč reštaurácií, fast foodov a polotovarov na naše telo vplýva toxicky.

Ja som šťastná, že mám od malička vzťah ku vareniu. Vždy mi najviac chutí, keď si navarím sama, pretože viem, čo jem. A teším sa, keď sa mi jedlo podarí. Chcem ti preto poradiť, aby si si väčšinu jedál varila a pripravovala sama. Je to najjednoduchší spôsob ako mať pod kontrolou, to čo zješ a tak aj svoje zdravie a postavu, samozrejme.

2. Vždy maj náhradné riešenie

Často cestujem a som na miestach, kde nie sú najlepšie “jedálenské” možnosti. Preto myslím dopredu a vždy si nachystám zdravé jedlo alebo smoothie so sebou. Ak nestíham, čo sa stáva často, mám vytipovaných pár „zdravších“ potravín v obchodoch a na čerpacích staniciach. Napríklad špaldové krekry Alnatura, či tyčinka Raw Energy.

Odporúčam aj tebe vždy myslieť dopredu, aby si v krízovej situácii nemusela siahnuť po nezdravej variante.

3. Preváž nezdravé zdravým

Nemusíme sa hrať na dokonalé a trpieť. Je jasné, že si niekedy doprajeme aj niečo nezdravé. Ide o to, aby väčšina jedál bola zdravá.

Moja rada je, aby si poznala viac zdravých receptov ako tých nezdravých. Je to jednoduchý vzorec. Vždy keď budeš premýšľať nad tým, čo jesť, tak ti napadnú skôr zdravé recepty, lebo ich poznáš viac. Mne trvalo dlho, kým som prevážila nezdravé zdravím. Chce to veľa inšpirácie a skúšanie nových surovín a receptov. Začalo ma to baviť a neustále si vymýšľam nové jedlá. O tom je podľa mňa zdravý životný štýl.

Na záver ti odporúčam, aby si naberala nové inšpirácie na zdravé recepty. Pretože nedostatok inšpirácie spôsobuje zlyhanie. Rada ťa inšpirujem aj ja, mojou novou knihou „Recepty na chudnutie 1“, ktorá obsahuje mojich 101 zdravých a chutných receptov na každý deň. Kniha by ti mala pomôcť v tom, aby ti netrvalo príliš dlho prevážiť nezdravé recepty, tými zdravými, tak ako to trvalo mne. Táto kniha sa stane v podstate tvojou skratkou ku zdravému životnému štýlu a zásobníkom zdravých a chutných receptov na každý deň.

Zdieľať: