Akcia čoskoro končí

Moja (ženská) skúsenosť so zbraňou – TACTICAL COMBAT ACADEMY

Zdieľať:

Rada skúšam nové veci, ako asi každý mladý človek. Tactical Combat Academy pod vedením skvelého Gabriela Trojčáka je miesto, kde sa naučíte bojovať. Absolvovala som kurz  Základná manipulácia pištoľ.

A skúsenosť prekročila očakávania

Pred zbraňami mám zdravý rešpekt, zároveň ma však fascinujú. Nebránim sa vyjadriť, že áno, strieľanie ma baví, a pri streľbe na terč sa odreagujem. Preto, keď som dostala ako darček kurz streľby bola som nadšená. Zároveň som však mala zdravý rešpekt, ktorý je veľmi dôležitý.

Zbraň som v ruke nikdy nedržala, teda pištoľ. Strielala som už viackrát, ale len zo vzduchovky a bez výcviku. To, čo ma čakalo, začalo ako moja nočná mora. Mala som strach, bála som sa, že zbraň nebudem vedieť ani udržať.

12023229_10204803866166984_332639336_n

Vôňa pušného prachu

Odistenie zbrane s gélovými nechtami je sakra ťažké:)  Akokoľvek humorne to vyzerá, je to aj náročné. Naozaj, dať plný zásobník pre laika a nezvyknutého človeka ako mňa :D je tiež makačka. Predsa len, ženské pohlavie je ženské pohlavie :D Naozaj by som odprisahala, že sa tam všetky náboje určite nedajú :) Všetci spoluúčastníci kurzu už vedeli čo to o zbraniach aj o manipulácii so zbraňou. Bezpečnej manipulácii, pretože bezpečnosť a rozvaha je to najdôležitejšie. Na kurze som sa dozvedela mňa nové veci, avšak veľmi zaujímavé.  A už viem, že niektoré zábery akčného charakteru vo filmoch sú absolútne nepravdivé. Samotná streľba mi išla určite lepšia ako zásobníky :) Nejde o rýchlosť ale o precíznosť. Znovu si overujeme aká je opatrnosť dôležitá. Mozog sa vám v takej situácii vybičuje do nepríčetnosti a neviete ako zareagujete. Je veľmi dôležité sa sústrediť a chcieť si zapamätať všetko. Postupne si osvojíte isté zautomatizovanie a budete istejšie.

Páčilo sa  mi, že inštuktori sa venujú každému individuálne podľa potrieb. Kurz mal logický priebeh a všetko dávalo svoj zmysel, čo svedčí o ich absolútnej profesionalite.

12023188_10204803866006980_2137803191_n

A už viem čo je Safety Drill, teda bezpečnostná kontrola vybitia zbrane :). Ale dala som to, trafila sa do terču a vôbec to nebolo zlé :) a pocit neistoty vystriedala eufória. Pokračovanie kurzu si chcem určite zopakovať, nie preto, že chcem machrovať, ale preto, že je vždy lepšie vedieť ako nevedieť :) A byť pripravená je veľmi dôležité. Čo sa mi veľmi páčilo bola záverečná debata s Gabrielom, kde si získaval spätnú väzbu.

Pár rád pre odvážne

  • Je veľmi dôležité správne a funkčné oblečenie
  • Ak máš dlhé nechty, skráť si ich, manipulácia so zbraňou bude oveľa lepšia
  • Nezabudni na pevnú obuv
  • Zober si opasok, zíde sa ti

Gabriel Trojčák, je človek, ktorý je absolútnou špičkou v svojom obore. Vie presne čo robí a ako to robí. A kurz s ním je zážitok. Je najlepší, jednoznačne, jednoducho a bez akýchkoľvek príkras. Pokojný, rozvážny, vie presne čo hovorí. Je to pán.

Baby, ak sa chcete vedieť brániť, bojovať, vrelo odporúčam kurz v Tactical Combat Academy. Ponúkajú veľké množstvo kurzov, seminárov, školení  takže si každý určite príde na svoje. Odporúčam vám navštíviť ich stránku, kde sa dozviete viac :)

Zdieľať: