Akcia čoskoro končí

Milan „Junior“ Zimnýkoval: Keď som zistil, že by som chcel byť moderátorom, tak som sníval o tom, čo robím teraz…

Zdieľať:

mz-3Obľúbený spíker rannej šou Fun rádia, ktorý nás svojimi pohotovými a vtipnými poznámkami baví. Moderátor viacerých televíznych projektov, momentálne hviezdi v Nikto nie je dokonalý. Okrem profesionality sa nám páči jeho pozitívny prístup k životu. Pohotový a pohodový Milan „Junior“ Zimnýkoval :) 

Hneď na úvod prečo Junior?

Mne moji kamaráti celý život hovorili Miňo. Všade tam, kde som sa objavil už jeden Miňo bol a tak som v rádiu FLASH v Prešove dostal od Miša Hudáka prezývku Miňo Junior. To isté sa potom zopakovalo vo Fun rádiu.

Čím si túžil byť v detstve?

Vojakom! Ale všetky vojenské povolania. Lekár vojenský, kuchár, vojenský….

Ako si spomínaš na začiatky tvojej moderátorskej kariéry?

Spomínam si veľmi dobre a v dobrom. Bolo to v internátnom rádiu PaF v Prešove počas vysokoškolských štúdií. Tam som dostal veľmi dobré základy a hral sa na to, že vysielam rannú šou vo Funku :)  V regionálnom rádiu Flash ma vyzbrojili do služby so slovenskými interpretmi. A ako pokročilý som zakotvil vo Fun rádiu.

Je tvoja práca tvojím vysnívaným povolaním?

Do určitej miery áno. Keď som zistil, že by som chcel byť moderátorom, tak som sníval o tom, čo robím teraz. Aj keď uznávam, že som o svojom povolaní začal snívať dosť neskoro. Mal som 23. Ale za ďalších 14 rokov som si splnil veľa čiastkových minisníčkov.

Pracuješ v rádiu a vysielaš skoro ráno, ako si si zvykol na takýto denný režim?

Je to o zvyku. My sme vstávali skoro dokonca ešte ako vysokoškoláci, keď sme mali na intráku ranné vysielanie. Volalo sa RVN – raňajky vám nedáme. Čo je pre vysokoškoláka veľký výkon vstávať na 6.30. Vo Flashku som ochutnal prvé ozajstné ranné vstávanie. No a vo Fun rádiu som dokonca zažil vstávanie na 5-tu. Vysielal som warm-up od 5-ej do 7-ej. Horšie to bolo v Teleráne, kde musel byť o piatej v telke a už učesaný a vyžehlený. Teraz je to o zvyku a disciplíne. Ranné vstávanie začína dobrým spánkom. Moje okolie vie, že o deviatej večer mi už nevolajú, nepíšu. Snažím sa byť o desiatej v posteli.

Čo máš najradšej na práci spíkera? Čím si ťa táto práca získala?

Sebarealizáciou a potom práca s ľuďmi. Je to trošku koketovanie s exhibovaním. Milujem hudbu a toto bola ďalšia motivácia. Koncerty, festivaly, rozhovor s kapelami, umelcami…

mz-1

Aký je tvoj vzťah k hudbe?

Veľmi pozitívny. Kedysi som ju žral denne a na tony. Mal som chvíľu kľúče od hudby v jednej hudobnej telke. Kupoval som si veľa hudby, chodil ma koncerty po Európe. Ale to bolo v čase, keď som nemal rodinu. Teraz som sa svojho koníčka musel vzdať. Som len pasívny konzument. Našťastie, viem si vybrať. Len nestíham mapovať. Mal som šťastie, že som moderoval LEGENDY POPU, kde sa spájala hudba s moderovaním.

Netajíš sa tým, že tvojím vzorom je moderátor britskej rádiovej stanice BBC Radio1 Chris Moyles, prečo?

On mal to, čomu sa hovorí PASSION! Navyše bol tučný ako som bol ja a potom schudol ako ja ;) on je stelesnením školy, ktorá je o tom, byť a zostať normálny. Nepotentí sa zo seba. Navyše vie si urobiť zo seba srandu. Mám rád vtipné situácie, radšej ako rozprávanie vtipov.

Miluješ beh alebo ako sám tvrdíš „imitáciu behu“ :), aký bol pocit bežať prvý maratón?

Keď ho zabehnem, rád sa podelím o svoje dojmy :). Zatiaľ som odbehol párkrát desinu. A pocitovo to je veľmi záhadné. Lebo človek musí vydržať sám so sebou približne hodinu. A to je mega-psychohygiena.

Športuješ rád alebo dobrovoľne nasilu? :)

Dobrovoľne nasilu. A to pre dve veci. Milujem jedlo. A aby som mohol dobre jesť, musím cvičiť, aby som nemal prebytok. A po druhé – mám malú dcéru a chcem ju zdvihnúť na ruky a stačiť jej aj vo vyššom veku. Ono sa mi to vráti a dúfam, že to v starobe nájdem ;)

Miluješ varenie, ktoré jedlo je pre teba úplne to najlepšie?

Jednoduché a chutné! Možno ma prvý pohľad zvláštna kombinácia, ale výsledok je miniorgazmom. Za všetky príklady bryndza s cviklou… Dobre najesť sa, je pre mňa otázka zážitku a nie kvantity.

Ako ťa vnímajú ženy v tvojom okolí?

Čo ja viem? Tie dve moje ma milujú. O manželke to viem a malá sa tak zatiaľ správa. Najväčšia odmena pre muža, je úsmev jeho žien a to ja mám a som im za to vďačný. Pre zvyšok nie som žiaden alfasamec. Ani som nikdy nebol a určite nikdy nebudem.

Čo sa ti na ženách najviac páči?

Oči! Jednoznačne oči. Tam je všetko ;)

Čo je pre teba najväčší relax?

Momentálne kočíkovanie. Keď mala spí a ja chodím a dumám. A po hodine zistím, že nemyslím na nič. A to je super.

mz-2

Ako vyzerá tvoj úplne bežný deň?

5:21 budík

6:00 rádio

12:00 obed, vačsinou už doma s dievčatami a to až do noci.

Ak je práca aj počas dňa, tak po rádiu telka, resp. moderovanie akcií a to prichádzam domov o 22:00 a aj neskôr.

Stalo sa ti niekedy, že si doslova stratil reč?

Stalo sa už vo sne. Celkom slušná nočná mora. Ale nepamatám si ma žiadnu vtipnú, alebo krutú príhodu z moderovania ;)

Aký bol doposiaľ tvoj najsilnejší zážitok počas vysielania?

Dobrá otázka, nezamýšľal som sa nad tým ešte. V každom leveli iný zážitok. Keď mi na intráku zablikali 4 okná na výzvu, aby sa ozvali tí, ktorí počúvajú. Alebo keď som pred 5000 halou v Prešove na narodeninách rádia Flash poďakoval a prišiel potlesk. Alebo keď 40.000 ľudí sa so mnou tešilo a jašilo na DOD v Markíze. Alebo keď som počas Legiend popu debatil s Milanom Lasicom, Karlom Šípom a Karlom Gottom a išlo to dobre. Alebo dostal veľa energie od Slovákov v Prahe a Londýne, keď sme im priniesli chuť domova.

Výrazne si zmenil imidž, čo ťa k tomu viedlo?

Zdravie a hanba. Hanbil som sa za seba, ako vyzerám – v čase keď som mal okolo 130kg. To všetko sa odzrkadľovalo na zdraví a tak stále dookola. Vďaka mojej manželke Toničke som výdržal a oplatilo sa!

Ďakujeme za rozhovor a prajeme všetko dobré :)

Zdieľať: