Akcia čoskoro končí

Líčenie pre začiatočníčky: Ako správne aplikovať make up?

Zdieľať:

Správny make up je ako malý zázrak. Pomôže pri vyrovnávaní tónu pleti, jednoducho po jeho aplikovaní bude tvoja pleť vyzerať úplne bezchybne. Aplikácia je veľmi dôležitý proces, ktorý sa musí urobiť správne. Ak je apliácia nesprávna, riskuješ, že budeš vyzerať ako klaun. Najhoršia chyba, ktorú ženy robia, je tá, že pri apikovaní make upu na tvár majú tendenciu pojkryť s ním celú tvár. Týmto spôsobom dosiahneš jedine neprirodzený vzhľad, takmer masku, ktorú odporníci v odvetví volajú “cake face”. Nie je žiadny “najlepší spôsob”, ako make up nanášať na tvár. Môžeš použiť kozmetickú špongiu, štetec na make up, alebo aj tvoje prsty. Vieš, ako správne aplikovať make up? Ak nie, ukážem ti jednoduchý spôsob, ako to urobíš a vyhneš sa cake face.

1. Krok: Čistá, hydratovaná pleť

Pred aplikovaním make upu, je určite jedna vec, ktorú nesmieš zabudnúť. Hydratuj svoju pleť. Pravidelne, nie len pred nanášaním make upu. Ak máš a používaš primer, použi ho pred nanesením samotného make upu.

Prečo je tento krok dôležitý: Celková hydratácia pokožky ti zaručí, že sa make up bude nanášať jednoduchšie a nebude sa hromadiť na žiadných suchých miestach, ktoré by sa na tvári mohli objaviť, práve kvôli nedostatočnej hydrátacií. Primer pomôže zabrániť, aby sa make up usadzoval v jemných líniách a vráskách.

Nástroje: Najjednoduchšie je použiť tvoje prsty.

2. Krok: Použi korektor

Pre korekciu tmavých kruhov pod očami alebo rôznych začervenalých miest sa požíva korektor. Na tieto miesta, kde potrebuješ extra, malými bodkami nanes korektor a jemným “ťapkaním” ho rozotri, nikdy ho nerozotieraj ako krém.

Prečo je tento krok dôležitý: pri používaní korektoru sa problematické miesta krásne zakryjú a budeš o krok bližšie k bezchybnej pleti

Nástroje: môžeš použiť svoje prsty, ale aj štetec, ktorý sa používa na aplikáciu korektoru

makeup-2

3. Krok: Samotný make up

Do dlane nanes make up v malom množstve a plikuj ich na všetky miesta, ktoré potrebujú korekciu. Tito miesta sa zvyčajne vyskytujú na brade, okolo nosa a úst a pod očami. Nesnaž sa zakryť celú tvár, tvoj gól je vyrovnať tón tvojej pleti.

Na problematické miesta nanes pár bodiek. Pri rozotieraní sa snaž make up “vyťahovať” z tváre smerom von. Týmto spôsobom sa tón tvojej pleti a make upu dokonale zjednotí a nebudeš mať okolo vlasovej línie nepekné miesta, kde bude vidieteľné, že máš make up.

Prečo je tento krok dôležitý: vyrovnávanie pleti a bezchybný vzhľad

Nástroje: takmer všetci odborníci súhlasia, že pre dosiahnutie bezchybnej pleti je najlepšie používať štetce na make up. Možeš ale použiť aj tvoje prsty, alebo beauty špongiu.

Make-up

4. Krok: Dokončenie celého vzhľadu

Po nanesení celého make upu je dôležité, aby si do tváre priniesla trošku dimenzie, pretože s celá tvár s rovnakým tónom pleti, bez náznaku ružovkastých líčok, alebo lícnych kostí môže pôsobiť niekedy až strašidelne. Skúsiť by si mala aj kontúrovanie, ak nevieš ako na to, tu je návod ako sa to naučíš.

Prečo  je tento krok dôležitý: Dôležité je tiež celý make up zafixovat púdrom, ktorý ho pomôže udržať na mieste. Pri kontúrovaní tváre vieš vyzdvihnúť oblasti, ktoré chceš aby si okolie všimalo a zakryť tie, s ktorými nie si spokojná.

Nástroje: štetce na make up sú najlepšia voľba

Počas dňa nos pri sebe papieriky, ktoré ti pomôžu odtrániť prebytočný olej alebo pot z tváre. Pri aplikovaní make upu nie sú žiadne zásadné pravidlá, ktorých by si sa mala držať. Pre každú z nás je vhodnejšie niečo iné. Jedinou radou, ktorou by sme sa avšak mali všetky radiť je: Niekedy menej je viac. Máš nejaké ďalšie triky, ktoré ti pomáhajú? Nechaj nám komentár pod článkom. 

Zdieľať: