Akcia čoskoro končí

Kedy je čas vyhodiť make up, aby ti neuškodil?

Zdieľať:

Make up môže byť jedna z najťažších vecí, ktorých sa treba zbaviť. Či už si si ho kúpila za naozaj veľa peňazí, alebo máš k nemu citový vzťah a možno make up dokonca zbieraš ako kolekciu, väčšinou času je problematické odhadnúť, kedy je čas pretriedenia. Keď príde na dátum spotreby, kozmetické spoločnoti ho väčšinou pridávajú na samotný produkt, niekde na krabičku alebo na fľašku v rozmedzí od 6 – 24 mesiacov. Ale nie každá z nás si to vždy všimne a preto je niekedy ťažké vedieť, kedy je čas vyhodiť make up. Takže, aké sú najlepšie spôsoby ako dešifrovať, či si stále produkt môžeš nechať alebo je najvyšší čas sa ho zbaviť?

1. Zmena textúry

Už si niekdy chcela použiť tekutý make up a všimla si si, že zložky sú úplne oddelené alebo už nie je tekutý ako má byť? Skvelý spôsob ako rozlíšiť či je produkt stále použiteľný je práve textúra. Čo bola raz jemné a príjemné na dotyk a teraz je husté, lepkavé alebo príliž tekuté – toto sa stane s väčšinou tekutých produktov. Ak máš takýto “klenot” aj vo svojej kozmetickej taštičke, je najvyšší čas ho vyhodiť.

makeup

2. Zmena vône

Ak tvoj make up má zrazu zaujímavú vôňu, je to tiež veľavravné znamenie, že je načase prerušiť medzi vami puto. Zmena vône je najmenej pravdepodobná pri očných tieňoch alebo práškových produktoch, ale je najpravdepodobnejšia pri tekutých produktoch alebo krémových, napríklad rúž alebo lesk na pery. Ak tento produkt má zrazu silný alkoholový alebo voskový zápach, ako krabička voskoviek, jednoducho sa ho musíš zbaviť. Zápachy sú spôsobené ingredienciami, ktoré podliehajú oxidácii, čo ich robí určite poslednou vecou, ktorú by si chcela mať na svojej pleti.

3. Tvoja pokožka reaguje

Používala si svoj púder každý deň ráno pred odchodom do práce a tvoja pokožka ho milovala a zrazu sa ti na tvári urobili vyrážky alebo podráždené začervenané miesta? Je čas sa ho zbaviť. Mať citlivú pokožku, ktorá reaguje na určité produkty je úplne niečo iné ako reakcia z produktu, ktorý presiahol svoj dátum spotreby. Ak si jedna z tých, čo majú relatívne citlivú pokožku, reakciu na takýto produkt môžeš vidieť už po 24 hodinách. Reakcie produktov, ktoré sa “pokazili” sa zvyčajne objavujú mesiace po používaní, čo robí identifikáciu na čo vlastne tvoja pokožka reaguje oveľa ťažšiu.

V niektorých prípadoch nebudeš ale vedieť na čo reaguješ a preto je dobre použiť proces eliminácie. Postupne začni z každodenného make up procesu vylučovať produkty, o ktorých si myslíš, že by mohli byť po záruke. Sleduj, či podráždenie alebo iný prejav zmizol. Ak ale máš naozaj závažnú reakciu, určite si naplánuj návštevu u doktora, ktorý ti pomôže toj problém vyliečiť rýchlo a efektívne. 

Zdieľať: