Akcia čoskoro končí

Zlato alebo striebro? Urob si tento jednoduchý test a zisti, aké šperky ti pristanú!

Zdieľať:

Máš pocit, že šperky, ktoré nosíš na tebe nevyniknú? Pravdepodobne nenosíš šperky, ktoré sa ti hodia! Mám pre teba jednoduchý test, podľa ktorého zistíš, či si teplý alebo studený typ, takže či sa ti hodí viac zlato alebo striebro. Správne rozpoznanie typu ti dopomôže aj k zmierneniu nedokonalostí, akými sú napríklad tmavé kruhy pod očami, očné vrásky, či nejednotný tón pleti. Tak sa poď otestovať!

Budeš potrebovať:

 • veľké zrkadlo
 • kus čierneho oblečenia
 • kus čisto bieleho oblečenia
 • prirodzené svetlo

Test

Počas testu by si nemala mať na tvári makeup. Test prebieha nasledovne – na jedno rameno si polož čierny odev a na druhé biely kus oblečenia. Teraz sa na seba pozri a všimni si kontrast tvojej pokožky s bielou a čiernou farbou. Podľa nasledovného rozdelenia zistíš, či si teplý alebo studený typ:

Teplý typ

 • žilky majú olivovo zelený nádych
 • pokožka je ladená do žltkastých a oranžových tónov
 • tmavá farba oči
 • tmavohnedé, mahagónové a ryšavé vlasy

Pavol Cvik, Style Coach™, hovorí ,,Ak ste si všimli, že s použitím čierneho kusu odevu naberáte pocit sviežosti, váš tón pleti sa rozžiaril, vyniknú vaše oči, pleť sa zjemní a vyrovná, potom ste jednoznačne teplý typ. Pre tento typ sú preto ideálne zlaté šperky s červenou a smotanovo bielou kombináciou“.

Klenoty Aurum

Studený typ

 • žilky majú modrastý nádych
 • pleť  ladená do ružovkastých tónov
 • farba očí je zelená, modrá alebo sivá
 • vlasy sú prirodzene ladené do blond, čiernej alebo svetlohnedej farby

Pavol Cvik, Style Coach™, hovorí ,,Ak ste studený typ, lepšie na vás vynikne biely kus odevu, ktorý Vás rozžiari, čím nebudete vyzerať strhane, unavene a vaša pleť nezíska šedivý tón, ktorý môže vaše vrásky ešte viac prehĺbiť. Ak ste v sebe objavili tento typ, pristanú vám šperky, ktoré sú v striebornom prevedení s oslnivo bielymi prvkami“.

Klenoty Aurum

Tak už vieš aký si typ a aké šperky sa ti hodia? Ak to nevieš s istotou určiť, tak by si mala vedieť, že každá z nás má aspoň kúsok z každého typu, avšak jeden z nich je vždy ten dominantnejší. Práve to je dôvod, prečo na niektorých ženách vyzerajú zlaté šperky neodolateľne, zatiaľ čo tie strieborné pôsobia skôr nevýrazným dojmom.

Rada pre ženy, ktoré sa nechú vzdať svojho obľúbeného kovu

,,Pre všetky dámy, ktoré sa, či už striebra, alebo zlata, nechcú vzdať, existuje veľmi príjemná alternatíva v podobe šperkov, v ktorých sa tieto dva farebné odtiene krásne dopĺňajú. Takúto ponuku šperkov môžete nájsť v najnovšej kolekcii, ktorú vytvorila značka Fossil. Kolekcia je dostupná v kamenných predajniach Klenoty Aurum“, hovorí Silvia Wenderlová, marketingová manažérka Klenoty Aurum.

Klenoty Aurum

Na záver je tu ešte jedna rada od Pavla Cvika, Style Coach™,,Ak sa rozhodnete siahnuť po tejto alternatíve, vsaďte na šperk s kombináciou kovov, kde je ten váš jednoznačne tým dominantnejším, aby ste tak dosiahli želaný efekt.“

Zdieľať: