Akcia čoskoro končí

Hector Loco: Striptíz je umenie

Zdieľať:

Hector Loco: Charizmatický, vtipný a pokorný. To sú slová, ktoré najlepšie vystihnú tohto umelca s netradičným povolaním – profesionálny striptér. Každá žena si určite rada pozrie striptérsku show a možno ani netuší, aká drina sa skrýva za dokonalým telom, pohybmi a vystupovaním striptéra. Hector Loco, vlastným menom Michal nám poskytol rozhovor, aby sme nazreli do života profesionálneho striptéra.

Hector Loco - GentlemanTvoje umelecké meno Hector Loco vzbudzuje veľký rešpekt, ako si k nemu prišiel a má nejaký špeciálny význam?
Keď som sa rozhodoval nad menom chcel som, aby ma vystihovalo, bolo zvučné a malo silu. Meno Hector pochádza z gréckej mytológie a bol to najstatočnejší trójsky bojovník. Druhé meno Loco, znamená v španielskom jazyku “bláznivý, nenormálny, šialený” tieto prívlastky vystihujú moju osobu chuťou do života a zmyslom pre humor.

Ako som spomenula v úvode, tvoje povolanie je netradičné. Čo ťa priviedlo k profesionálnemu striptízu?
Asi môj životný štýl. Som rád v centre diania a milujem tanec. Jedného dňa som proste spojil príjemné s užitočným.

Práca striptéra je dosť kontroverzná. Ako vnímaš svoju prácu ty a ako ju vníma tvoje okolie?
Tancovanie mi pomáha vidieť hlbšie sám do seba, čiže veľmi pozitívne. Ľudia s môjho okolia tento fakt berú ako samozrejmosť a väčšinou zdieľajú moje nadšenie so mnou. No stretávam sa s rôznymi názormi.

Na svojich vystúpeniach si dáš určite záležať. Ako sa na také vystúpenie pripravuješ?
Pre mňa je príprava dlhodobá záležitosť. Od rutinných tréningov tanca, gymnastiky a fitness, až po vymýšľanie rôznych audiovizuálnych efektov na show, lebo vždy je čo zlepšovať a to ma na tom baví.

Je čas, keď ideš vystupovať, ženy sú nedočkavé. Prichádzaš na pódium a ženy šalejú čím ďalej, tým viac. Aké máš vtedy pocity?
Ako prvý nastáva pocit vzrušenia, taký ten motýlik v žalúdku, ktorý väčšinou začne lietať už cestou na show. Veľmi rád mám pocit, keď prichádzam na pódium. Vtedy je tréma namieste, ale len chvíľu. Tá po prvom kontakte s publikom opadne a niekedy ju vystrieda až pocit eufórie. Samozrejme, nie vždy sú podmienky priaznivé na dokonalú show, ale ja som vďačný aj za tie menej podarené. Beriem ich ako schody, po ktorých treba kráčať hore.

Keďže počas vystúpenia odhaľuješ množstvu žien svoje telo, je potrebné, aby bolo v najlepšej forme po celý rok. Vieš nám prezradiť nejaký “recept” na krásnu postavu?
Na to je jednoduchý recept. Tvrdé tréningy, dobrá regenerácia a vyvážená strava.

HectorLocoV tvojej práci sa určite stretávaš aj s vtipnými príhodami. Ktorá ti ostala v pamäti ako najvtipnejšia?
Bolo ich zopár. Tá, na ktorej som sa pobavil aj ja sa stala, keď som robil show v Rakúsku. V ten deň sa tam oslavoval nejaký tirolský sviatok a ja som vôbec netušil do čoho idem. Myslel som si, že budem robiť štandartne jedno zo svojich vystúpení, no majiteľ agentúry mal so mnou iné plány. Do šatne mi priniesol akýsi lyžiarsky neoprén, ktorý vyzeral dosť retro.V ňom som mal robiť lyžiarsku show, v obrovskom klube, do tirolskej pesničky, ktorú som prvý krát počul. Priznám sa, nebolo mi všetko jedno. Ale keď som tam už bol, musel som improvizovať a vžiť sa do role tiroláka na svahu. Išlo to celkom hladko, až kým som sa dostal po vyzliekanie. Na svoje vystúpenia používam kostýmy upravené podľa potreby a na mieru. Lenže tento neoprén bol úzky na telo, tak som to zahral na vtip. No majiteľ bol spokojný, ľudia sa bavili dobre a ja som mal o skúsenosť navyše.

Striptérov je mnoho, avšak tých, ktorí to robia na profesionálnej úrovni je málo. V čom si podľa teba iný alebo lepší ako ostatný striptéri?
Každý je svojim spôsobom iný a ja verím tomu, že keď na sebe človek maká a snaží sa byť lepší ako je on sám, tak vtedy sa približuje k harmónii a dokonalosti.

Aké máš plány a sny do budúcnosti?
Mám v hlave zopár projektov, o ktorých ešte nechcem hovoriť. Nechajte sa prekvapiť.

Keďže vo svojej práci prichádzaš do kontaktu so ženami pomerne často, určite máš na nás vytvorený názor. Čo sa ti páči a čo naopak “nemusíš” na ženách?
Z vizuálnej stránky sa mi páči, keď má žena štýl a vie sa pekne zladiť. Po charakterovej, si cením skromnosť, úprimnosť a samostatnosť. Čo nemám rád je, keď žena tlačí na chlapa aj vtedy, keď jej dostatočne dáva najavo že by to robiť nemala. Ale celkovo si o ženách myslím, že každá je výnimočná niečim iným a práve to je na nich také krásne.

Hector Loco podpisKrásne si to vystihol. A na záver ešte jedna otázka. Čo si predstavíš pod slovom “Krása”?
Inteligentnú a charizmatickú ženu, ktorá vie čo chce.

Ďakujeme krásne za rozhovor a prajeme veľa úspechov :)

Sleduj Hectora Loca aj na Instagrame a Twittri.

Zdieľať: