Akcia čoskoro končí

Eva Příkaská a jej M.ONA FASHION STORE

Zdieľať:

m.ona-fashion-profilM.ONA FASHION STORE je koncept, ktorý ti prináša exkluzívnu tvorbu renomovaných slovenských a českých dizajnérov na jednej adrese. Stretnúť sa s milou majiteľkou Evou Příkaskou bolo pre mňa potešením, o to viac, že priestoroch  M.ona Fashion Store, kde sa rozhovor konal sa nedá nezamilovať do krásnych dizajnérskych kúskov. Rodená Slovenka, ktorá študovala v Českej republike priznáva, že miluje slovenskú pohodovosť, ktorá z nej priam vyžaruje. Šarmantná Eva Příkraská.

Ako by ste charakterizovala koncept a čo ponúka M.ONA FASHION STORE?

Koncept M.ONA som si vymyslela sama. Ponúkame exkluzívne modely z aktuálnych kolekcií, unikátne kusy dostupné v rôznych veľkostiach, ušitie modelu na mieru, služby vynikajúceho stylistu. Zameriame sa na privátne klientské akcie. Aj týmto sa M.ONA odlišuje od iných obchodov.

Ktorí návrhári majú u vás zastúpenie?

Momentálne má v M.ONE zastúpenie vyše 40 návhárov, číslo stále narastá. Ponúkame tvorbu napríklad:Hana Zárubová, Leeda, Zuzana Kubíčková, Veronika Lokajíčková, Musa, Vonkomer, Odivi a množstvo ďalších.

Kedy sa konalo otvorenie M.ONY?

M.ONA bola otvorená 6.11.2012, takže bude mať už tretie výročie :) Krstnou mamou bola Silvia Lakatošová.

Aký bol príbeh vzniku M.ONY?

Pracovala som ako tlmočníčka, môj šatník som potrebovala prispôsobiť svojej práci, preto som hľadala kúsky, ktoré sú zaujímavé a cenovo primerané kvalite a objavila som prácu českých a slovenských dizajnérov. Vedela som, že táto cesta je správna.

Aké sú vaše kritéria na návrhára a ako prebieha spolupráca s návrhármi?

Na začiatku sme oslovovali návrhárov my, teraz sa nám už návrhári ozývajú samy. Návrhári vyberajú veci, ktoré sa hodia do nášho konceptu, primárne si však vyberám ja, čo priamo chcem do konceptu. Kritériá sú, že práca návrhára musí zapadať do konceptu M.ONY.

Ponúkate modely priamo na mieru. Ako to funguje?

Ak má klientka záujem, modely sa jej ušijú priamo na mieru podľa jej predstáv, málokto má totiž typickú konfekčnú veľkosť. M.ONA je špecifická tým, že návrhár si klientku odmeria a vytvorí jej model priamo pre ňu, ktorý jej sadne dokonale.

Čo znamená názov M.ONA?

Vymyslieť meno pre koncept bol veľmi dlhý proces :) Chcela som meno, ktoré bude krátke a výstižné. A myslím, že sa to podarilo :) M.ONA je po španielsky krásna chic žena, je to zároveň aj slovná hračka, M ako móda, ona ako žena.

Čím je M.ONA výnimočná?

M.ONA je koncept s kúskami slovenských a českých módnych návrhárov. V M.ONE nájdu zákazníčky také čerešničky do šatníka, ktoré sú nadčasovými kúskami.

m.ona-fashion-1

Ponúkate oblečenie aj pre mužov?

Kúsky tu nájdete väčšinou pre ženy, nebránime sa však ani kúskom pre mužov.

Akú módu preferujete vy osobne?

Páči sa mi každý kúsok, ktorý je v M.ONE, a viem si ho predstaviť nosiť. Nosím aj bežnú konfekciu a kombinujem ju s kúskami z M.ONY. Preferujem jednoduchý priam minimalistický štýl, mám rada jednoduchosť strihov, vyhýbam sa vzorom a farbám. Mám veľmi rada šedú farbu. Vzory aj čipka sa mi veľmi páčia, avšak nie priamo na mne :)

m.ona-fashion-2

V čom vidíte rozdiely slovenského a českého štýlu?

Dúfam, že sa na mňa nebudú české čitateľky hnevať, ale štýl českých žien vnímam ako strohý oproti slovenským ženám.

M.ONA sa presťahovala do nových priestorov, má jediné zastúpenie na Slovensku?

M.ona fashion má zastúpenie iba na Slovensku. Obchod sa premiestnil do nových priestorov, ktoré sú v centre mesta a je to pre zákazníčky pohodlnejšie.

m.ona-fashion-3

Využívajú zákazníčky často poradenstvo?

Áno, pretože im pomáhame s celkovým stylingom, môžu využívať služby stylistu Andreja Kusalíka, ktorý je čo sa týka personálneho stylingu najlepší , ktorý im okrem iného doladí doplnky, celkový styling. Spolupráca s návrhármi je na výbornej úrovni, návrhár pripraví pre klientku odev rovno na mieru podľa jej potrieb. K jednotlivým kúskom dokážeme ženam poradiť aj kabelku a topánky, v prípade ak má zákazníčka záujem. Naše zákazníčky si takýto servis zaslúžia.

V M.ONE sa však vystavujú aj prehliadkové kusy

Áno, Zuzana Kubíčková  tu mala výstavu prehliadkových kusov, ktoré sa však nepredávajú, sú určené iba na prehliadky. Kolekcia bola veľmi špecifická s krásnymi materiálmi,výraznejšia. Som veľmi rada, že sa táto spolupráca podarila.

m.ona-fashion-4

 

M.ONA FASHION STORE zaručuje nadčasovosť a kvalitu. Navštív tento skvelý koncept.

Viac o M.ONA FASHION STORE SA DOZVIEŠ TU: http://monafashion.sk/

 

Zdieľať: