Akcia čoskoro končí

Najzdravší čaj je Earl Grey: pozri si 5 výhod pre tvoje zdravie

Zdieľať:

Earl Grey je pomenovaný podľa Charlesa Greya, ktorý bol začiatkom 19. storočia britským premiérom. Legenda hovorí, že získal recept na špeciálnu čajovú zmes od čínskeho mandarína. Dnes je tento čaj považovaný za najlepší pre naše zdravie a stal sa najmilovanejším čajom na celom svete.  Tento slávny čierny čaj má veľmi citrusovú chuť a jeho vôňa je špecifická pre pomaranče. Preukázalo sa že, earl grey má veľa zdravotných výhod. Dnes si povieme o niektorých výhodách tohto čaju pre tvoje zdravie.

1. ANTIOXIDANT

Čierny čaj je silný antioxidant, ktorý bol už v minulosti používaný k podpore dobrého zdravia. Jedna šálka denne bojuje proti radikálom v tele.

čaj earl grey

2. ANTIDEPRESÍVUM

Cítiš sa zle ? Bergamot ( citrusový plod podobný limetke ) je často používaný na liečbu depresie. A práve toto ovocie je kľúčovou zložkou v earl grey. Okrem toho teplo z čaju môže bývať často-krát upokojujúce.

3. ZNÍŽENIE HORÚČKY

Sila bergamotu je tiež preukázaná pri znižovaní horúčky, rovnako nám môže pomôcť ak trpíme žalúdočnými nevoľnostami  alebo ak máme chrípku.

4. RELAX

Niekedy je pitie čaju považované za určitý druh relaxu. Našťastie obsah kofeínu v earl grey je minimálny. Niektoré druhy earl grey majú v sebe výťažky z levandule, čím prispievajú k relaxácií a kľudu.

earl grey

5. ZAŽÍVANIE

Earl grey je dlho považovaný za čaj, ktorý zlepšuje trávenie. V skutočnosti bol používaný na zmiernenie zažívacích ťažkostí. Ak máte nijaké žalúdočné problémy, tak earl grey vám určite pomôže. Bojuje dokonca aj s infekciou močových ciest.

Tak čo, dali sme ti dostatočné dôvody aby si ochutnala tento čaj, ktorý si každý obľúbil? :)

Zdieľať: