Akcia čoskoro končí

Cukrová depilácia: Vyskúšala som ju na vlastnej koži a som nadšená!

Zdieľať:

Cukrová delipácia zažíva u nás veľký boom. Aj napriek tomu, že je u nás dostupná niekoľko rokov väčšina žien začína objavovať jej čaro až teraz. Ja patrím určite medzi ne. O cukrovej depilácii som už toho veľa počula, ale nikdy som to nevyskúšala. Povedala som si, že to konečne vyskúšam a ľutujem, že som to neurobila skôr!

Ako funguje cukrová depilácia?

Dôležité je vedieť, že cukrová depilácia odstraňuje chĺpok aj s korienkom. Vďaka tomu pokožky vydrží hladká aj 4 týždne!

Cukrová depilácia funguje presne naopak ako depilácia voskom. Cukrová pasta sa nanáša proti smeru rastu chĺpkov a strháva sa v smere rastu. Vďaka tomuto faktu sa minimalizuje zarastanie chĺpkov aj bolesť pri vytrhávaní.

Pri výrobe cukrovej pasty nie sú použité konzervačné látky, arómy, farbivá a ani iné látky, ktoré môžu zbytočne dráždiť pokožku.

>VIAC INFORMÁCII O CUKROVEJ DEPILÁCII SA DOZVIEŠ TU<

Ktoré časti tela sa môžu depilovať?

Cukrová pasta je prírodná a šetrná ku pokožke, preto je vhodná aj pre najcitlivejšie časti tela, takže aj intímne partie. Na ženskom tele sa s ňou môže depilovať všetko. Mužské telo sa môže depilovať tiež celé okrem tváre, kde je odlišný systém ochlpenia. V oboch prípadoch sa však nemôže depilovať pokožka s vystúpenými kŕčovými žilami a znamienkami.

Výhody cukrovej depilácie:

  • chĺpky sa strvávajú v smere rastu,
  • minimalizácia zarastania chĺpkov,
  • menej bolestivá ako vosk alebo depilačný strojček,
  • pokožka je hladká aj 4 týždne,
  • nespôsobuje alergické reakcie,
  • je vhodná aj na citlivú pokožku a intímne partie.

Ako prebieha cukrová depilácia v salóne?

Napíšem vám z vlastnej skúsenosti. Týždeň som si nechala chĺpky narásť, aby mali aspoň 4 mm, potom som navštívila som salón EMkozmetik v Bratislave na Dlhých dieloch. Depilovala ma pani Eva Michalcová, veľmi príjemná a skúsená kozmetička, ktorá sa cukrovej depilácii venuje 9 rokov. Na cukrovú depiláciu používala cukrovú pastu, ktorá sa vyrába na Slovensku – Nadirah.

Depilácia trvala menej ako hodinku. Dala som si zdepilovať nohy, podpazušie a bikiny. Bolesť je oproti depilačnému strojčeku minimálna. Vraj pri dlhodobom depilovaní cukrovou pastou zákazníčky už necítia takmer žiadnu bolesť, lebo chĺpky rastú redšie a sú jemnejšie. Ja som bola nadšená už po prvej depilácii – mala som ihneď pokožku hladkú, bez žiadneho podráždenia a sčervenania.

salon

Ja hodnotím cukrovú depiláciu na výbrornú a určite ju budem skúšať aj doma. Ešte sa vám ozvem :) 

Zdieľať: