Akcia čoskoro končí

Čo jesť pre zdravé vlasy

Čo jesť pre zdravé vlasy

Zdieľať:

Môžeš utrácať množstvo peňazí ročne za kvalitné prípravky na vlasy, ale kým nezmeníš stravovanie, tvoje vlasy nikdy nebudú zdravé. To, čo do svojho tela prijmeš prostredníctvom stravy sa odráža na celkovom zdraví a tvojom zovňajšku. Vlasy potrebujú hlavne výživu zvnútra. Pýtaš sa: Čo jesť pre zdravé vlasy? Odpoveď sme zhrnuli do 6 nasledujúcich bodov.

1. Krab

Aj keď je to u nás nezvyčajné jedlo, táto lahodná pochúťka zabezpečí, že sa tvoje vlasy budú lesknúť ako ešte nikdy pred tým. Obsahuje vitamín B12, ktorý zlepšuje kvalitu a zdravie vlasov. Tento vitamín obsahujú aj mušľe, ústrice alebo homáre.

2. Fazuľa

Fazuľa je veľmi dôležitou zložkou vyváženej stravy. Spolu so šošovicou obsahujú  veľa proteínov a minerálov, zinku, železa a biotínu. Bez nich, budú tvoje vlasy pôsobiť unaveno a budú náchylné na štiepenie.

Žena si privoniava k čerstvej fazuli

3. Listová zelenina

Listová zelenina obsahuje veľa železa, vďaka tomu zabraňuje vypadávaniu a lámaniu vlasov. Zaraď do svojho jedálnička špenát, brokolicu alebo kel.

4. Kokosový olej

Ak ešte nemáš kokosový olej, mala by si si rýchlo nejaký zaobstarať. Je to zázračný olej so širokým využitím, nielen pre vlasy. Na vlasy ho môžeš použiť lokálne pre hydratáciu. Kokosový olej môžeš využiť aj pri varení, takisto má blahodarné účinky pre vlasy.

5. Vajcia

Vajcia sú bohaté na vitamín D a vitamín B12 – tieto vitamíny zohrávajú dôležitú úlohu v zdraví vlasov. Stimulujú rasť vlasov a spevňujú vlasovú štruktúru. Vitamín D je tiež v mlieku, tuniakovi, lososovi a v slnku.

Žena ide jesť vajíčka natvrdo

6. Voda

Ako vždy, za všetkým stojí voda a pravidelný pitný režim. Tvoje telo jednoducho vodu potrebuje na fungovanie a tak isto ju potrebujú aj vlasy pre zdravie. Takže nezabúdaj na pitný režim.

Krásna žena pije vodu

Zaraď tieto zdravé jedlá do svojho jedálnička a uvidíš, že sa ti tvoje vlasy odvďačia. 

Zdieľať: