Akcia čoskoro končí

Chyby, ktorými si zbytočne spôsobuješ vrásky!

Zdieľať:

Vrásky sú pojmom, s ktorým sa v istom období nášho života stretne každá z nás. Niekomu príroda (a genetická predispozícia) nadelila mladistvý vzhľad po dlhú dobu, iné riešia prvé trampoty s vráskami už okolo 25. roku života, možno aj skôr. Práve číslo 25 je u priemernej ženy spájané s objavovaním sa prvých vrások.

Vhodná starostlivosť a hydratácia, ktorá výrazne napomáha udržať si čo najdlhšie hladkú a pevnú pokožku pomocou krémov, sér a másk je už v dnešnom svete samozrejmosťou. No ani tie nie sú zárukou pleti bez vrások, preto netreba zabúdať aj na možné zlozvyky, ktorými celý proces “vráskavenia” nechtiac urýchľujeme. Ktoré sú to?

1. Spánok

Spánok je dôležitý nielen pre tvoje zdravie, ale aj krásu, o tom niet najmenších pochýb. Každý deň si preto dopraj kvalitný 8-hodinový spánok najlepšie vo vyvetranej a tmavej miestnosti.  Na polohe však záleží. Vedela si, že taký spánok na boku či bruchu ti spôsobuje zbytočné krčenie pokožky tváre a prehlbovanie vrások?

Vrásky

2. Krémovanie

Rovnako ako pri spánku, aj krémovanie je pri prevencii vrások dôležité. Avšak “drhnutie a napínanie” pokožky pri krémovaní vráskam len nahráva do karát. Krém preto vždy nanášaj zľahka jemnými krúživými pohybmi a namiesto naťahovania pokožky nechaj, aby sa prirodzene vsiakol do pleti. Obzvlášť jemná buď k okoliu očí, kde je koža najtenšia.

TIP: Používaj vždy krém vhodný pre tvoj typ pleti a vekovú kategóriu.

3. Grimasy

Tvár je prostriedkom na vyjadrenie dobrej či zlej nálady, radosti, smútku, jednoducho povedané všetkých emócií. Mračenie sa, dvíhanie obočia, krčenie čela či nosa prispievajú k prehlbovaniu mimických vrások. Samozrejme, že bez emócií sa nedá žiť, ale najbližšie, keď sa budeš rozčuľovať, že ti utiekol autobus alebo hádzať grimasy na nepríjemnú predavačku v obchode,  sa zamysli, či ti to stojí za tie vrásky.

4. Šúchanie očí

Typický príklad zlozvyku, ktorými si zbytočne spôsobuješ vrásky. Pokožka okolo očí je podstatne tenšia ako na zvyšku tváre a preto je náchylnejšia na tvorbu vrások. Pri krémovaní tejto citlivej partie radšej zvolený očný krém/gél aplikuj jemný vklepaním produktu do pokožky. Takisto ustráž svoje ruky pri šúchaní unavených očí.

5. Absencia SPF

Pred škodlivými vplyvmi slnka sa treba chrániť. A tak s nástupom teplých dní automaticky siahaš po opaľovacom kréme, no vynechať by si ho nemala ani v zimných mesiacoch. Slnko totiž pôsobí aj vtedy, načo mnohí zabúdajú. Naviac, čoraz viac hydratačných krémov už obsahujú ochranu proti škodlivým slnečným lúčom, preto na to nezabúdaj pri najbližšom nákupe krému a pozorne čítaj obaly produktov.

Vrásky a starnutie pokožky sa týka každej z nás. Nech už máš 15, 35 či 55 rokov, zub čas nahlodáva neľútostne tvoju krásu. Pamätaj však, že správnou starostlivosťou, poctivou hydratáciou a troškou pozornosti môžeš celý proces podstatne spomaliť a dlho sa tešiť zo žiarivej a mladistvej pleti bez vrások. 

Zdieľať: