Akcia čoskoro končí

Boris Bordács: Nechajte sa rozmaznať líčením od vizážistu!

Zdieľať:

Boris Bordács: Skvelý slovenský vizážista, ktorý svojím umením dodáva ženám sebavedomie a mení ich na krásne stvorenia. Ponúka rôzne druhy líčenia a hairstyling. Chcete líčenie denné, večerné, biznis, svadobné? Alebo chcete photo líčenie? Nič nie je nemožné! Boris urobí každú ženu krásnou.

Prečo práve vizážistika?Boris Bordács - vizážista
Náhoda. Hľadal som kurz kreslenia, ktorý mi pripomenie, čo ma napĺňalo v minulosti. Objaví vo mne stratenú kreativitu a možnosť ukázať krásu ako ju vidím ja. Osud však chcel asi niečo iné. Google mi namiesto vyhľadávania kurzov s kreslením stále nachádzal viac a viac zaujímavých kurzov s vizážistikou.

Tvoja prvá „obeť“ premeny bola?
Prvá obeť možno ešte na strednej škole bola kamarátka na stužkovú. Potom následne po rokoch na kurze to boli kolegyňa, mamina, neter,…

Čo všetko obsahuje tvoje povolanie?
Pred vizážistikou a ešte dlho aj počas nej som sa venoval iným povolaniam v hotelierstve. Naučili ma veľa a všetko sa zužitkuje aj pri vizáži. Nie je to len o nalíčení, je to aj komunikácia s klientom, obchod, marketing, internet, školenia, neustále sa posúvanie ďalej a učenie sa nových vecí. Bežne toto povolanie znamená pre mňa líčenie a účesy na bežný deň, svadby a fotenia.

Čo alebo kto ťa inšpiruje pri tvojej práci?
Inšpiráciou je mi každá jedna žena, ako aj kolegovia, časopisy, okolie, príroda,…

Aké sú momentálne trendy v líčení?
Viem, že farbou tohto roka je orchideová fialová – je ideálnym kompromisom medzi purpurovo fialovou, fuksiovou a ružovou. Ale inak trendy vôbec neriešim. Každému sa hodí niečo iné. A všetko sa vracia. Je hrozné šťastie, že je tak benevolentná doba a medze sa nekladú ani pri líčení.

Ktoré značky kozmetiky používaš pri líčení?
Nie som zástancom jednej značky. Teda možno by som bol, keby u nás bola dostupná a nemusel by som pre ňu stále cestovať do zahraničia. Pri svojej práci používam rôzne značky ako MAC, Lancôme, Estée Lauder, Clarins, … Zároveň som i vizážistom pre značku Gosh, ktorú zastupujem na rôznych líčiacich akciách.

Výrok: „menej je viac“ , uplatňuješ ho pri líčení?
Je to rôzne. I keď som vizážista, vravím klientkám, že ak netreba, nech sa zbytočne nelíčia. Keď však líčim napríklad na svadbu, snažím sa klientku prehovoriť na trocha silnejšie líčenie, aby bolo výraznejšie pre fotografiu, aj pre denné a umelé svetlo.

Prevažujú zákazníčky, ktoré majú istú predstavu o líčení, alebo si nechajú poradiť?
Teším sa, že si klientky aj nechajú poradiť. Zároveň, sú aj také, čo majú jasnú predstavu. A sú aj také, ktoré veľmi dobre vedia, čo im pristane, ako sa nalíčiť a najlepšie si to spravia samé ☺ – tie vizážistu nepotrebujú. Prvý typ je však najčastejší.

Aké chyby robia ženy najčastejšie pri líčení?
Na deň sa líčia prisilno.

Stretol si sa s nejakými zvláštnymi alebo priam nesplniteľnými požiadavkami zo strany zákazníčok?
Klient si vás nesmie pomýliť s plastickým chirurgom (zbytočne mi prinesiete fotografiu Angeliny Jolie – ani po mojom nalíčení tak vyzerať nebudete. Teda ak nie ste Angelina :). Neviem spraviť zázrak a ani viditeľnú zmenu, ak klient nie je zmene otvorený.

Si veľmi uznávaný ako vizážista neviest. Aké najčastejšie požiadavky majú nevesty pri líčení?
Nevesty by chceli byť hlavne veľmi jemné. Líčenie však musí byť silnejšie. Musí predsa vydržať od rána do rána a mať svoju intenzitu čo najdlhšie rovnakú.

Keby si mal prezradiť tvoj najobľúbenejší produkt, ktorý používaš pri líčení bol by to?
Sypký púder je pre mňa taký najväčší zázrak. Predĺži trvácnosť líčenia na veľmi dlho, zároveň nezmení odtieň mejkapu a zmatní ho.

Na aké príležitosti sa hodí extravagantné líčenie?
Ja asi nie som moc za extravaganciu. Keď, tak skôr na fotenie či vystúpenie umelcov.

Ako postupuješ pri kontúrovaní tváre?
Postupov pre kontúrovanie je plný internet. Nie je to žiadna veda, svetlými farbami (mejkap, korektor,…) prejdete miesta, ktoré chcete dať do popredia, upriamiť na ne pozornosť (plocha pod očami, stred nosa, plocha pod ním, stred čela a špička brady. Tmavými farbami prejdete kontúry pri raste vlasov, pod lícnymi kosťami, pod sánkou, bradou a po bočných stenách nosa. Avšak veľa ľudí si neuvedomuje, že kontúrovanie ako také krémovými produktmi je vhodné pre umelé silné svetlo. Nie na deň.

Boris Bordacs - práce
Foto: Martina Nemčeková

www.makeup-byboris.sk

Ponúkaš kurzy líčenia. Pre koho sú vhodné tieto kurzy?
Ponúkam v podstate dva druhy kurzov. Jedným sú kurzy samolíčenia. Tie sú pre ženy, čo sa nevedia líčiť a chcú sa niečomu priučiť. Druhý typ je vizážistický kurz pre ľudí, čo sa chcú venovať tomuto povolaniu. Pre nich robím ešte doplnkovo kurz účesov.

Čo pre teba znamená krása, ako ju vnímaš?
“Nikdy nezabúdajte, že ste krásne, v prvom rade je to Vaše vnútro, potom krása viditeľná zvonka, nechajte vyniknúť Vašej prirodzenosti a dovoľte mi zvýrazniť čo je na Vás výnimočné. Každá spokojná a usmiata tvár dáva mojej práci zmysel.” Toto motto som si vymyslel, keď som začínal a odvtedy je na mojej stránke a víta každú klientku. A to preto, lebo som presvedčený, že krása vychádza zvnútra každého. Líčenie je len doplnok.

Aké je podľa teba dokonalé líčenie?
Minimálne. Schovať malé nedostatky, pridať troška farby na líčka, jemný rúž či lesk vo farbe pier, trocha špirály a stačí. Možno už aj to je veľa.

Čo miluješ na svojej práci?
Ten pocit usmiatej a spokojnej tváre nalíčenej klientky.

Každá žena je iná, takže pri svojej práci nepociťuješ stereotyp však?
Presne tak, pre toto sa mi táto práca nikdy nezunuje.

Máš nejaký vzor medzi vizážistami?
V minulosti to bol hlavne Alex (Branislav Hromek), teraz je ich veľa. Každý jeden kolega je vzorom, každý, kto sa venuje tomuto povolaniu s láskou.

Tvoja práca je časovo náročná, ako relaxuješ po práci?
Snažím sa čo najviac plávať, alebo nerobiť vôbec nič :D

Aké sú tvoje ciele do budúcna?
Sú tu rôzne plány o ktorých by som zatiaľ nechcel hovoriť.

Ďakujeme za rozhovor a prajeme všetko dobré.

Zdieľať: