Akcia čoskoro končí

Babičkine retro tipy a triky: Čierny čaj a krásne oči

Zdieľať:

Čierny čaj

Retro je v móde. Retro je in. Retro zažíva veľký boom. Tak je tomu nielen v móde či dizajne, ale aj vo svete krásy. A kde nájsť najlepšie retro triky ak nie u babičky? Dôkazov je nespočetné množstvo. Stačí len pozrieť na staré fotografie či videá. Ak ťa zaujímajú lacné, jednoduché a účinné triky našich starých mám, si na správnom mieste. Dnes hlavnú rolu hraje čierny čaj.

Triky pre krásne oči od babičky

Babičky pri starostlivosti o očné okolie nedali dospustiť na jednu veľmi dostupnú surovinu – čierny čaj. Obsah malého vrecúška skrýva totiž hotový beauty poklad:

  • triesloviny obsiahnuté v čajových vrecúškach zužujú krvné cievy, znižujú podráždenie a účinne zmierňujú opuchy,
  • antioxidanty v čaji bojujú proti starnutiu pleti, spomaľujú vznik vrások, udržiavajú elasticitu pokožky,
  • kofeín bojuje proti vráskam, napína a vyhladzuje pokožku.

Ako na to:

  • na opuch očí – 2 vrecúška čierneho čaju zalej vriacou vodou, nechaj lúhovať pár minút a vracúška odlož do chladničky.  O 30 minút prilož vrecúška na oči a nechaj pôsobiť  15 – 20 minút.
  • na kruhy pod očami – podobným spôsobom pôsobí čierny čaj aj na kruhy pod očami. Pre optimálny výsledok je potrebné prikladať obklady na oči každé ráno.
  • na unavené oči bez vrások – priprav si jednoduchú masku na unavené oči. Budeš potrebovať lyžicu studeného jogurtu a obsah 1 vrecúška vylúhovaného čierneho čaju. Aplikuj na očné okolie a nechaj pôsobiť 10 minút. Zvyšky zotri vatovým tampónom a aplikuj výživný očný krém.

EXTRA TIP: Čierny čaj bol veľmi obľúbený ako posilňujúca oplachová kúra pre zdravé a žiarivé vlasy. Po umytí si vlasy naše babičky jednoducho prepláchli nesladeným čiernym čajom, neoplachovali, len nechali voľne vyschnúť. 

Čierny čaj obsahuje cenné antioxidanty, minerály, vitamíny a prospešné látky ako kofeín, ktoré dokážu hotové zázraky. Nečudo teda, že si ho naše staré mamy zamilovali. 

Zdieľať: