Akcia čoskoro končí

Ako vyzerať mladšie – 9 kozmetických trikov

9 kozmetických trikov

Zdieľať:

Žena môže vyzerať skvelo v každom veku. Stačí, aby sa o svoju pleť pravidelne starala, pila dostatok tekutín, používala kvalitnú kozmetiku a tak ďalej. Tento článok však nie je o tom ako zastaviť alebo spomaliť starnutie. Je to predsa prirodzené. Musíme sa tomu prispôsobiť. A preto ti Akadémia krásy prináša 9 kozmetických trikov Ako vyzerať mladšie.

Určite neplatí pravidlo: “Ja som stará, mne už nepomôže nič.” Práve naopak. Pozri sa na príklad – vpravo nenalíčená a vľavo nalíčená dáma v rokoch. To je ale rozdiel, však? Preto by si sa mala vyskúšať triky, ktoré uvádzame nižšie a uvidíš rozdiel aj na sebe.

1. Vymeň tmavý odtieň rúžu za svetlejší

Tmavý rúž pridáva roky. Radšej vyskúšaj bledšie odtiene – uvidíš ten rozdiel.

2. Použi lesk na pery

Lesk na pery ešte viac rozžiari tvoju tvár. Budeš pôsobiť sviežo a mladistvo. Stačí ak ho nanesieš do stredu pier.

Krásna žena si dáva lesk na pery

3. Kruhy pod očami prekry korektorom

Tmavé kruhy pod očami trápia snáď každú ženu po 40. Kruhy pod očami pridávajú na veku a preto bude najlepšie ak si zakryješ. Kúp si svetlý, tekutý korektor, pod oči si sprav zvislé čiarky a prstami ho vklepkávaj do pokožky smerom ku nosu.

Žena s korektorom sa pozerá do malého zrkadielka

4. Vytoč riasy

Ak máš padnuté viečka alebo malé oči, určite ti na optické otvorenie oka pomôžu kliešte na riasy. Keď budú riasy pekne vytočené, oko bude vyzerať omnoho mladšie.

Žena si aplikuje maskaru

5. Vyskúšaj umelé alebo 3D riasy

Vekom nám vypadávajú aj riasy. Sú redšie a padnuté. Výborný spôsob ako im vrátiť mladosť sú 3D riasy. Pôsobia prirodzene a nemusíš každý deň používať maskaru.

6. Používaj práškový púder

Pre staršiu pleť je vhodnejší sypký, práškový púder. Používa ho jemne a málo, aby zbytočne nezvýrazniť vrásky.

7. Zvýrazni líčka

Medzi najkrajšie ženské zbrane patrí bezpochyby úsmev. A to v každom veku. A preto keď sa usmeješ, mali by ti žiariť líčka. Zvýrazni ich s lícenkou. Použi jemné farby ako je ružová alebo marhuľová.

Žena si roztiera lícenku

8. Rozžiar oči s lesklými tieňmi

Pre staršie oči sú vhodné lesklé tiene – nie trblietavé, na to daj pozor. Najlepšie farby sú svetlé ako biela, strieborná, zlatá, ružová, fialová.

9. Použi očnú linku

Ak ešte nepoužívaš očnú linku, mala by si začať. Zvýrazní tvoje oči a zaručene omladí tvoj pohľad.

Vyskúšaj použiť tieto kozmetické triky a uvidíš rozdiel!

Zdieľať: