Akcia čoskoro končí

Ako používať riasenku podľa typu očí

Zdieľať:

Väčšina z nás nevyjde z domu bez riasenky. A dôvod je jasný. Riasenka zväčší naše oči, rozžiari pohľad a my vyzeráme úžasne. Aby tomu tak bolo, mala by si vedieť, ako používať riasenku pre tvoj typ a tvar očí. Len tak bude tvoje líčenie dokonalé.

Jedno pravidlo platí pre všetky typy očí – vytočenie rias. Vždy použi pred riasenkou klieštiky na riasy, ktoré ich krásne vytočia.

riasenka-1

1. Oči ďalej od seba

Pre oči, ktoré sú položené ďalej od seba by si mala použiť riasenku s tenkou štetinkou. Riasenku nanášaj dôkladne okolo vnútorného kútika, čo vytvorí ilúziu, že sú oči bližšie pri sebe.

2. Oči blízko pri sebe

Blízko posadené oči potrebujú zvýrazniť vonkajšie riasy. Tak budú oči pôsobiť väčšie a ďalej od seba. Prvú vrstvu riasenky nanes na všetky riasy a druhú vrstvu len od stredu oka po vonkajší kútik. Do vonkajšieho kútika môžeš použiť aj pár trsov umelých rias.

riasenka-2

3. Padnuté očné viečka

Ak máš problém s padnutým očnými viečkami, mysli na toto pravidlo: Riasy musia byť dlhé, ale nie veľmi objemné a hrubé. Tak bude tvoj pohľad otvorenejší. Používaj hlavne predlžujúce riasenky.

riasenka-3

4. Malé oči

Ak chceš, aby tvoje malé oči vyzerali guľatejšie nanes jednu vrstvu riasenky na celé riasy. A druhú vrstvu len do stredu oka.

 

Zdieľať: