Akcia čoskoro končí

Ako na domácu starostlivosť o nechty: 7 užitočných trikov

Zdieľať:

Krásne a zdravé nechty sú snom každej modernej ženy. Preto by si mala úprave nechtov venovať dostatočnú pozornosť. Určite vlastníš niekoľko farebných či ošetrujúcich lakov na nechty, veď súčasný trh ich ponúka dostatok a lakovanie vykonávaš väčšinou v domácich podmienkach. No aj pri domácom lakovaní a starostlivosti o nechty platia určité pravidlá. Dnes ti prinášame 7 užitočných rád ako na domácu starostlivosť o nechty.

1. Starostlivosť

Starostlivosť je alfou a omegou, nechty nevynímajúc. Okrem pestrej stravy je potrebné zabezpečiť aj hydratáciu a ošetrenie zvonku. Jednoduchým a účinným trikom je pravidelný zábal z nahriateho olivového oleja. Stačí trošku oleja zohriať v malej miske a nechty namočiť aspoň na 10 minút.

Francúzska manikúra

2. Úprava

Krásne nechty je potrebné aj vhodne upraviť. Pílnikovanie sa odporúča vykonávať skleneným alebo papierovým pilníkom, ktorý je šetrnejší ako klasické kovové. Pilníkuj vždy pod 45 stupňovým uhlom zo strán smerom k stredu nechtu. Kožtičku nikdy nestrihaj, ale jemne zatlač drievkom a okolie ošetri olejčekom an nechty.

3. Proti lámaniu

Účinnoui radou proti lámavým nechtom je namáčanie nechtov v teplej vode s pár kvapkami citrónovej štavy po dobu 10 minút. Pravidelná kúra zabezpečí pevnejšie a odolnejšie nechty.

4. Dlhšia trvanlivosť

Bežná manikúra vydrží cca 2-4 dni a potom sa lak pomaly začína odlupovať. Samozrejme trvanlivosť závisí od laku ako aj vplyvy, ktoré pôsobia na nechty zvonku. Výdrž laku však dokáže predĺžiť obyčajný ocot. Stačí pred lakovaním potrieť nechty, nechať zaschnúť a hor sa lakovať!

5. Expresné schnutie

Stáva sa, že si lakuješ nechty, no dostaneš sa do časovej tiesni a zišlo by sa pár minút nazvyš. Schnutie však môže urýchliť voda s niekoľkými ľadovými kockami. Stačí ponoriť nechty na krátky čas.

6. Väčší lesk

Pre väčší lesk nechtov a následné ošetrenie po manikúre použi obyčajný  detský olej, ktorý zároveň nechty hydratuje.

7. Optické zúženie

Ak máš širšie nechtové lôžko a túžiš po optickom zoštíhlení, pri lakovaní vynechaj úzky pás po oboch stranách nechtu. Optické zoštíhlenie na počkanie.

Užitočných rád nikdy nie je dosť! Ako sa staráš o nechty ty? Aké osvedčené triky využívaš?

Zdieľať: