Akcia čoskoro končí

Ako mať viac energie počas dňa? Pozri si tieto 3 tipy!

Zdieľať:

Dochádzajú ti baterky uprostred dňa? Vitaj v klube! Zatiaľ čo sa druhá (či tretia) šálka kávy zdá byť pre teba tým najjednoduchším riešením, tieto preukázateľné stratégie ti určite pomôžu zostať na nohách po celý deň. Tak čítaj ďalej a dozvieš sa, čo robiť, aby si mala viac energie počas celého dňa!

Cvič ku energii

Asi predpokladáš, že cvičenie pri vypnutých baterkách ťa vyšťaví ešte viac, ale opak je pravdou. Výskumníci totiž zistili, že jednoduchšie cvičenie s miernou intenzitou (napríklad 20-minútová jazda na bicykli či rýchla chôdza) môže u väčšiny ľudí výrazne zvýšiť energetickú hladinu. Navyše je tento účinok okamžitý a trvá minimálne jednu hodinu. Na druhej strane to však nepreháňaj – dlhšie či intenzívnejšie cvičenie ťa môže vyčerpať, preto cvič radšej s mierou.

Neodkladaj budík

Neodkladaj toľko ten budík

Kratučké spánky medzi opätovným „zaklapovaním“ budíka môžu narušiť fyziologický rytmus tvojho tela a koniec koncov sa budeš cítiť neskôr ešte viac ospalo. Riešenie? Ak ešte nie si pripravená vstať s prvým zazvonením budíka, odlož jeho zvonenie len raz a využi tých pár minút na pomalé prebúdzanie sa s miernym natiahnutím tela.

Daj si druhý obed

Väčšina ľudí má tendenciu mať hlad každé tri či štyri hodiny, preto ak sa naraňajkuješ o ôsmej ráno a naobeduješ na poludnie, tvoje telo potrebuje ďalšiu dávku okolo tretej popoludní – inak riskuješ únavu. Nerieš to však vreckom praclíkov! Pre neustále uvoľňovanie energie až do večere si urob malý popoludňajší olovrant, ktorý bude obsahovať približne rovnako bielkovín, tukov a sacharidov. Nemala by si ísť vyššie ako na 300 kalórií – to je dosť, aby si bola spokojná, no nie plná. Vyskúšaj celozrnný chlieb s tuniakom alebo cereálnu tyčinku, jogurt a jablko. Odvrátiš tým únavu a s oveľa menšou pravdepodobnosťou sa večer vrhneš na nejaké nezdravé jedlo, ktoré ti len uškodí.

Únava v práci

Tak čo, vyskúšaš tieto rady, aby si sa necítila stále unavená? Ak áno, daj nám vedieť, či ti pomohli! 

Zdieľať: