Akcia čoskoro končí

5 jednoduchých rád pre prirodzene zdravé vlasy

Zdieľať:

Vlasy, nechty a pleť sú dokonalým odrazom toho, čo sa deje vo vnútri tvojho tela. Prečítaj si päť tipov, ktoré ti zaručia lesklejšie a zdravšie vlasy.

1. Jedz správne potraviny

Zinok, meď, mangán, železo, kyselina listová, vitamín B12 a biotín hrajú dôležitú úlohu v zdraví tvojich vlasov. Zaraď do svojho jedálnička kapustu, kvasnice, hrášok, oriešky, semená, ľanový olej, hnedú ryžu, šošovicu, ovos, avokádo, jablká, banány, brusnice, melóny, ananás, grepfruit, ďatle, hrozno a pomaranče. Určite si aspoň niektoré z týchto potravín zahrň do svojho menu, vlasy, pokožka, pleť aj zažívací trakt sa ti poďakujú.

prirodzene-zdrave-vlasy

2. Používaj len prírodné produkty

Dopraj si čas a vyber sa do obchodov, ktoré do kozmetických prípravkov používajú výlučne prírodné prísady. Možno si to ani neuvedomuješ, ale cez tvoju pokožku sa chemické látky vstrebávajú do tela a do krvného obehu, čiže sa tým neporušujú len vlasy, ale používaním týchto látok zaťažuješ i obličky, nadobličky aj pečeň.

3. Vyskúšaj si vyrobiť vlastnú masku na vlasy

Najúčinnejším balzamom na vlasy je kokosový olej a jablčný ocot. Pár lyžíc kokosového oleja aplikuj na vlasy od korienkov ku končekom a nechaj pôsobiť ako dlho uznáš za vhodné. Potom ich umy 2x šampónom. Jablčný ocot podporuje rast vlasov – zmiešaj jeden diel octu s jedným dielom vody a nanes na umyté vlasy. Nechaj chvíľu pôsobiť a potom vlasy opláchni.

4. Striedaj teplotu vody

Keď si budeš nakoniec oplachovať vlasy, striedaj 20 sekúnd teplú a 20 sekúnd vlažnú vodu. Posledné umytie by malo byť s vlažnou vodou. Chladná voda upevňuje vlasovú kutikulu a tým posilňuje vlasové pramene. Táto teplo – chladná kúra stimuluje aj tvoj lymfatický systém a posilní krvný obeh.

5. Vlasy si umývaj čo najmenej, nie každý deň

Šampóny zbavujú vlasy prirodzeného mazu, ktorý pre ne slúži ako ochrana. Čím viac si budeš vlasy umývať, tým viac sa bude pokožka vysúšať, vlasy sa budú mastiť a tak sa ocitneš v začarovanom kruhu umývania. Pokiaľ si vlasy umývaš každý deň, skús umývanie obmedziť na každý druhý deň, resp. každý tretí deň. Táto zmena návykov môže trvať nejakú dobu, ale trpezlivosť ruže a pekné vlasy prináša.

Zdieľať: