Akcia čoskoro končí

5 dôvodov prečo si vyrobiť medovo-citrónovú masku na pleť

Zdieľať:

Medovo citrónová maska

Medovo-citrónová maska je skvelým riešením na všetky problémy a to pre každý typ pleti! Tvár presvetlí, napne a krásne rozžiari. Tieto dve jednoduché a ľahko dostupné ingrediencie majú naozaj zázračné účinky!

1. MEDOVÁ MASKA PRE SUCHÚ PLEŤ

Medová pleťová maska vylieči mastnú pleť a pokožku zanechá jemnú a vláčnu. Med obsahuje prírodné “zvlhčujúce látky,” ktoré udržiavajú pokožku vlhkú a dostatočne hydratovanú.

2. MEDOVÁ MASKA PRE POKOŽKU NÁCHYLNÚ K TVORBE AKNÉ

Med má antibakteriálne a protiplesňové účinky, ktoré zničia všetky baktérie spôsobujúce akné. Protizápalové účinky medu upokoja začervenanie a podráždenie. Táto maska teda zabráni upchávaniu pórov a viditeľne tak zníži výskyt akné.

3. MEDOVÁ MASKA PROTI VRÁSKAM

Med je prírodným účinným prostriedkom proti vráskam a jeho účinky na pokožku sú naozaj trvácne. Často sa používa na výrobu rôznych kozmetických prostriedkov  a prípravkov proti starnutiu. Medová masáž tváre hydratuje, dodá potrebné živiny, napne a vyhladí vrásky.

4. CITRÓN PROTI BODKÁM A PUPIENKOM

Medovo-citrónová maska vám pomôže zbaviť sa nesympatických bodiek a pupienkov. Citrón okrem iného krásne rozjasní tvoju tvár. Je skvelý pre zjednotenie nerovnomerného tónu pleti, nepravidelné opálenie, alebo škvrny, ktoré vznikajú v dôsledku starnutia. Okrem toho je citrón prírodným zdrojom vitamínu C obohatený o alfahydroxokyseliny. Má tiež protizápalové a antibkteriálne vlastnosti, ktoré preniknú hlboko do pokožky a absorbujú tak nečistoty z pórov. Citrón teda udržuje pokožku sviežu, jemnú a bez vrások.

5. JASNÁ A SVIEŽA PLEŤ VĎAKA CITRÓNU

Citrónová šťava má úžasne bieliace vlastnosti. Práve preto sa citrón používa na zosvetlenie a rozjasnenie pleti. Citrón tiež obsahuje látky, ktoré ťa zbavia odumretých buniek. Citrónová šťava na tvári vás zbaví nepotrebných kožných buniek a zabráni tak upchávaniu pórov. Okrem toho podporí rozvoj nových kožných  buniek.

Medovo-citrónová maska je teda tým najlepším kozmetickým prípravkom, ktorý môžeme na našej pokožke použiť. Mnohé kórejské kozmetické značky používajú vo svojich výrobkoch práve tieto 2 prírodné zložky. Medovo-citrónovú masku si môžeš vyrobiť kedykoľvek, pretože ide o ingrediencie, ktoré máš určite v kuchyni. Je to lacné, prírodné a najmä účinné. Určite stojí za to vyskúšať ju! Máš skúsenosti s takouto maskou? Podeľ sa s nami!

Zdieľať: