Akcia čoskoro končí

4 veci, ktoré si nikdy nedávaj na tvár, ak chceš aby bola tvoja pleť krásna!

Zdieľať:

Čo si nedávať na tvár

My ženy sme v očiach mužov čudné tvory. Hlavne čo sa krásy týka. Dokážeme si totiž na tvár dať aj také veci, ktoré by tam za normálnych okolností nemali čo robiť. No pre krásu dokážeme experimentovať a výsledky nie sú vždy len lichotivé. Ktoré 4 veci si väčšina z nás úmyselne alebo neúmyselne dáva na tvár, no nemala by?

1. Farba na vlasy

Farbu na vlasy si možno neaplikujeme priamo na tvár, ale ktorej sa už nestalo, že pri domácom farbení si zvyšok farby nedala aj na obočie, aby sa zachovala farebná harmónia medzi obočím a vlasmi? Vedela si však, že chémia obsiahnutá vo farbe z drogérie je veľmi agresívna a dokáže podráždiť citlivé okolie očí.

TIP: Farbenie obočia ti už dnes urobia v kozmetickom salóne s bezpečnými farbami za pár eur. 

2. Telová kozmetika

To, že sú produkty určené na telo a produkty určené na tvár, už všetky dobre vieme. A má to svoj opodstatnený dôvod. Nahrádzanie pleťového krému telovým mliekom alebo pleťového peelingu tým telovým by malo v prípade tváre nepekné výsledky – podráždenú a citlivú pleť, nadmerné vysušenie alebo naopak premastenie a upchávanie pórov.

3. Lak na vlasy

Nielen pri lakovaní vlasov sa stane, že sa lak dostane aj na pleť, ale niektoré ženy ho dokonca používajú na zafixovanie líčenia! Lak na vlasy však absolútne nepatrí na tvár, pretože výrazne vysušuje, prehlbuje vrásky, spôsobuje začervenanie a dokonca vážne kožné problémy.

4. Šampón a kondicionér

Pri umývaní vlasov sa mnohým stane, že sa šampón a kondicionér dostane aj na tvár. Trochu peny nevadí, ale vo väčšom množstve dokáže výrazne vysušovať a dráždiť. Zodpovedné sú za to hlavne sulfáty, ktoré mnohé vlasové produkty obsahujú.

Mnohé kozmetické produkty sú multifunkčné. Experimentovanie je síce fajn, ale pamätaj, že nie všetky produkty sú vhodné aj na ciltivú partiu tváre. V tomto článku si sa dozvedela o štyroch, ktoré si nikdy nedávať na tvár. 

Zdieľať: