Akcia čoskoro končí

Spaľujeme tuky: 3 cviky na ploché brucho podľa trénerky

Zdieľať:

Ešte predtým ako si ukážeme 3 účinné cviky na ploché brucho ti chcem vysvetliť, prečo je oblasť brucha jednou z najchúlostivejších oblastí, na ktorej si každá z nás všimne i jeden nadbytočný centimeter. Okrem toho, že ti pravdepodobne brušný tuk spôsobuje vrásky na čele, spôsobuje oveľa viac ťažkostí ako len estetické problémy. Vedela si, že brušný tuk môže stáť za vznikom cukrovky druhého typu a kardiovaskulárnych chorôb?

Je to jeden z najnebezpečnejších tukov v našom organizme a je potrebné sa ho zbaviť raz a navždy. Brucho je však zároveň oblasťou, z ktorej sa najťažšie chudne a brušný tuk sa každej z nás drží zubami nechtami. Nestrácaj však hlavu! So správnou pomocou môžeš mať krásne ploché bruško tiež! A preto ti v nasledujúcich riadkoch prinášam pomoc. 

Prečo ženy túžia po plochom brušku? 

Ploché brucho je pre mnohé z nás symbolom krásy. Určite netúžiš len po „vychudnutom“ brušku, ale záleží ti na tom, aby bolo správne pevné a vypracované. Viem však, že oblasť bruška nechceš trénovať len kvôli kráse. Možno i pre teba sa tu skrýva zdravotný problém a chceš sa dostať do správnej formy. Vedela si, že vďaka cvikom na ploché brucho môžeš posilniť i svoje trávenie? Tak sa do toho pusť so mnou a prvé výsledky sa dostavia skôr, ako sa nazdáš. Stačí byť odvážna a vydržať!

Video: 3 cviky na ploché brucho a štíhly pás

Čo spôsobuje ukladanie brušného tuku? 

Možno si hovoríš, prečo práve ty patríš ku skupine, na ktorú sa brušný tuk nalepí na každom kroku. Neboj sa, nie si v tom sama. Hlavné faktory, ktoré spôsobujú ukladanie brušného tuku:

 • nevyvážená strava bohatá na nezdravé tuky a jednoduché cukry,
 • nedostatok bielkovín,
 • žiadny alebo minimálny pohyb,
 • stres,
 • nedostatočný spánok,
 • nedostatočný pitný režim.

Ak tvoj životný štýl stráca svoj balans, podliehaš diétam a zároveň sa nedokážeš vzdať spracovaného a nezdravého jedla, je veľká pravdepodobnosť, že brušný tuk sa stáva tvojou nočnou morou. Žiadna diéta nedokáže spoľahlivo zatočiť s brušným tukom. Svetlo však môžeš vidieť, keď sa spojí vyvážený a správny kalorický príjem v spojení s kalorickým deficitom a pravidelnými cvikmi, ktoré ťa privedú k plochému a vypracovanému bruchu. Pustíš sa do toho so mnou? 

Recept na nápoj, ktorý podporuje spaľovanie tukov

Recept na nápoj, ktorý spaľuje tuky

Krokom číslo jedna je zobudiť svoj metabolizmus. Mnoho ľudí sa vyhovára, že chudnutie v ich prípade nefunguje kvôli pomalému metabolizmu. Pomalý metabolizmus vzniká kvôli trom rôznym faktorom: 

 • nedostatok spánku
 • časté striedanie hladovania a prejedania sa 
 • nedostatočný pitný režim 

Pomalý metabolizmus je problémom – spôsobuje ukladanie tuku v problematických partiách. Ako však zatočiť s pomalým metabolizmom? V prvom rade vypni hladovanie a diéty – nikam nevedú. Hladovanie spôsobuje, že tvoj organizmus je v strese a preradzuje na ukladanie každej živiny, ktorá sa do jeho dosahu dostane. Očakáva totiž, že až sa dostane opäť do stavu hladu bude maž zásoby a nebude podliehať obrovskému stresu, ktorému ho hladovanie vystavuje. 

Nastav sa na zdravú stavu a predovšetkým stav na vyvážený príjem bielkovín. Každá zložka našej stravy je pre nás dôležitá. Cukry a tuky dodávajú organizmu energiu a zároveň stoja za vytváraním bunkových komponent i súčastí imunitného systému. Ak však chceš schudnúť, obohať svoju stravu o bielkoviny. Dnes celkovo trpíme nedostatkom bielkovín v organizme a ak chceš, aby cviky na ploché brucho začali fungovať, dostatok bielkovín zabezpečí rast a vývoj brušných svalov. Rovnako bielkoviny spôsobia nasýtenie a ty nebudeš musieť často siahnuť po nezdravých dobrotách na zasýtenie. 

Okrem toho môžeš svojmu metabolizmu pomôcť a brušný tuk zastrašiť i nápojom. Ako vytvoríš nápoj na spaľovanie brušného tuku? Poďme na to, ingrediencie sú jednoduché a zoženieš ich jednoducho.

Na nápoj budeš potrebovať:

 • 2 litre filtrovanej vody, 
 • 1 polievkovú lyžicu strúhaného zázvoru, 
 • 1 ošúpanú šalátovú uhorku nakrájanú na kolieska,
 • 1 citrón alebo limetku nakrájanú na kolieska,
 • 4 lístky čerstvej mäty.
 1. Vo veľkom džbáne zmiešaj vodu a ostatné ingrediencie. Pokiaľ nápoj mixuješ počas leta, neváhaj pridať i kúsky ľadu.
 2. Nápoj umiestni do chladničky a nechaj odstáť jeden deň. Zdravá kombinácia je nabitá prírodnými spaľovačmi tukov, ako je napríklad zázvor, citrusy a uhorka.

Ochutený nápoj ti zároveň pomôže správne dodržiavať pitný režim a staviť na kvalitné suroviny. Často sa stáva, že organizmus zadržiava nadbytočnú vodu, pretože tvoj pitný režim je minimálny. U mnohých dám je popísaný úbytok hmotnosti hneď po tom, ako prešli na správny pitný režim.

Ak potrebuješ viac inšpirácie a si pripravený vyskúšať niečo nezvyčajné, tak pozri aj náš recept na chutný krukumový nápoj.

Na čo sa spoľahnúť pri dodržiavaní pitného režimu? 

 • čistá filtrovaná voda
 • bylinné čaje 
 • zelený čaj – je tiež výborným spaľovačom tukov, pretože dokáže prebudiť spomalený metabolizmus

Čo vynechať pri dodržiavaní pitného režimu? 

 • sladené nápoje,
 • sladenú kávu – ak si už chceš dopriať kávu, stav na kvalitný výrobok, ktorý je plný antioxidantov a zároveň funguje ako podpora metabolizmu, mlieko a cukor však skvelé účinky kávy ničia,
 • sladké džúsy a ovocné šťavy,
 • smoothie s veľkým množstvom ovocia – sú koncentrovaným cukrom, ktorý brzdí tvoje snahy skrotiť brušný tuk. Ak máš rada smoothie, tak môžeš vyskúšať overené recepty na spaľovanie tukov z našej smoothie knihy.

Ako nastaviť ciele pri cvičení – sú vôbec dôležité? 

Brucho je tvojim hlavným bojovým plánom. A každý bojový plán sa začína nastavením cieľov.

Chceš schudnúť? Túžiš po plochom bruchu? Chceš byť hrdá na svoju postavu? 

Mnoho žien skončí svoju cestu za vysnívanou postavou, pretože si nedokážu nastaviť správne ciele. Pri budovaní bojového plánu mysli na to, že ciele musia byť reálne. Na začiatok začni postupne – zaraď pár cvikov na ploché brucho do svojho denného režimu. Začni reálne s päť minútovým cvičením, pomaly zaraďuj zdravé jedlá do svojho jedálnička.

Podstatné je tiež nastaviť svoju myseľ tak, aby si sa tešila na cvičenie. Cviky na ploché brucho ti majú priniesť radosť. Chceš sa posúvať vpred, chceš zvládať nové výzvy a méty. Veľkou chybou býva snažiť sa roky nezdravého životného štýlu zlepšiť niekoľkými dňami zdravého životného štýlu. Ani cviky na ploché brucho neukážu svoje výsledky za pár dní. Výsledok neuvidíš ani po prvom odcvičení, ani po štvrtom či desiatom. Sústreď sa na to, že to robíš pre seba a pre svoje zdravie. 

Ako nestratiť motiváciu ani keď sa výsledky neukazujú? 

Možno už strácaš vieru a ver mi – rozhodne v tom nie si sama. Cítiš sa pravdepodobne stratene a hovoríš si, či to má zmysel. Skús si pripraviť napríklad motivačnú nástenku, na ktorej si vystavíš svoje ciele, ktoré túžiš dosiahnuť. Láka ťa konkrétny model šiat, ale necítiš sa dostatočne sebavedomo, aby si po ňom siahla? Vystav ho tak, aby si ho videla vždy, keď začneš strácať vieru. 

Možno nevidíš výsledky na svojom tele. Ale možno si nevšímaš ani to, že zvládaš oveľa viac, ako keď si začínala. Oveľa menej sa zadýchaš, cviky ti robia menšie problémy a po každom cvičení cítiš nával pozitívnej energie a endorfínov. Nestojí ti ten pocit za to? Som si istá, že na pravidelnom prísune endorfínov sa po určitom čase staneš závislá. 

Výsledky sa dostavia – aj keď ich momentálne nevidíš. Skús sa začať fotiť a podľa fotiek pozorovať svoj pokrok. Často mám i ja problém zamerať sa na zmenu, ak nemôžem vidieť to, ako som začínala. Ver, že si silnejšia ako výhovorky. Si silnejšia, ako hlas v hlave, ktorý ťa presviedča, že to nezvládneš. Zvládneš všetko, čo chceš. Tak neváhaj a začni s cvikmi na ploché brucho hneď!

[block id=”cbf-post”]

Som zvedavá, či plánuješ niektoré z mojich 3 cvikov na ploché brucho vyskúšať. Daj vedieť do komentára :-) Ak boli tento článok a video pre teba užitočné, tak ho môžeš zdieľať a pomôcť aj ďalším ženám.

Ak si odhodlaná dosahovať ciele podľa jasného tréningového plánu, tak môžeš začať s našim online kurzom Cvič bez fitka. Vďaka tomuto kurzu môžeš cvičiť z pohodlia domova vždy, keď si nájdeš na seba čas.

Zdieľať:

Možno sa ti budú páčiť aj tieto články