Akcia čoskoro končí

Zuzana Šutjaková: Make-up musí zdôrazňovať prirodzenú krásu

Zdieľať:

zuzana-sutjakova-wp-thumbJe krásna, milá, usmievavá a úspešná. Jej ruky čarujú. Možnosť vidieť jej skvelú prácu máte v premenách. Stretnete ju aj keď navštívite MAKE-UP STUDIO v Eurovea, ktorého je spolumajiteľkou. Svetobežníčka, ktorá ako jediná zo Slovenska spolupracovala so svetovým vizážistom Samerom Khouzamim. Sústreďuje sa na premeny, pri ktorých vytvára nového človeka. Šikovná Zuzana Šutjaková.

Aká je náplň vašej práce?

Som spolumajiteľkou a zároveň riaditeľkou spoločnosti  Make-up Studio Slovakia, ktorá je výhradným distribútorom dekoratívnej kozmetiky MAKE-UP STUDIO. Takže jednou časťou mojej práce je vedenie firmy a obchodu, ktorý máme v Eurovea a tou druhou, moja vášeň – vizážistika. Je to moje hobby. Nikdy som vizáž neštudovala, ja mám doktorát z politológie :) Je to taký vrodený talent, vášeň a vnútorná potreba zkrášľovať ľudí. Sústreďujem sa na premeny, snažím sa vizuálne vytvárať nového človeka. Veľa cestujem po svete a zameriavam sa na transformáciu vizáže. Som veľký perfekcionalista. Keďže som náročná aj sama na seba, mám potrebu sa stále zdokonaľovať. Vyhľadávam možnosti učiť sa iba od tých najlepších. Som svetobežník. Bola som na školeniach  v Amsterdame,  New Yorku, Miami.

Mala som možnosť učiť sa od svetovej jednotky čo sa týka kontúrovania a transformácie tváre, jedného z momentálne top svetových vizážistov,   Samera Khouzamiho. Absolvovala som  školenie so svetoznámou odborníčkou na obočie Anastaciou Beverly Hills, ktorá je známa líčením aj Kardashianiek. Tieto vedomosti potom  posúvam ďalej na mojich školeniach. Na Miami som robila kurz pre Beauty Academy of Miami.  Každý kto má pozná o mne vie, že preferujem svetové trendy, som veľmi kreatívna a mám taký „iný“ pohľad na krásu.  Nie som klasická vizážistka. Momentálne sa sústreďujem hlavne na školenia a vzdelávanie budúcich vizážistov.

Osobne líčim už iba svoje stále klientky, a projekty, ktoré ma naozaj oslovia, majú prestíž.  Napríklad som súčasťou prehliadok Janky Pištejovej, pretože zbožňujem jej štýl a eleganciu a vytvárame z modeliek bohyne. Na druhej strane viem byť aj poriadne uletená, čo môžete vidieť pri vytváraní looku pre mojich blízkych priateľov a návrhárov z WTF?!Factory. Mojou srdcovou záležitosťou však ostávajú  premeny. Momentálne natáčam tento typ relácie pre JOJkársky portál prezenu.sk, kde od začiatku spolupracujem s kaderníkom Igorom Novosadom. Sme zohraný team, čomu nasvedčuje aj obrovský ohlas a úspech tejto relácie. Je to také naše dieťa.

zuzana-sutjakova-2

Vy a líčidlá. Akú ste mali k sebe cestu?

Odmalička mám potrebu skrášľovať ľudí okolo seba. Všetky moje priateľky a rodina prešli mojimi rukami. Veľmi rada školím, mám potrebu “naprávať ľudí”, robiť ich krajšími. Pohybovala som sa v modelingu, bola som v spojení s krásou a tak to časom prirodzene vyústilo  k mojej terajšej práci. Líčenie je moja vášeň.

Kde čerpáte inšpiráciu pre tvorbu?

Inšpiráciu čerpám všade ale nemám nejaké konkrétne predlohy. Sledujem trendy, prehliadky, časopisy ale v podstate ma inšpiruje až tvár ženy, ktorá mi sadne do kresla. Ten potenciál, ktorý tam ja vidím a ona o ňom ani netuší.  Nikdy nemaľujem klientky tak, že mám niečo pripravené dopredu. Tvorím „počas jazdy“. Make-up artist je umelec. Vytvára umelecké dielo, takže nikdy neviem dopredu aký  presne  bude výseledný  make-up. Mám rada prirodzenosť, modernosť a eleganciu. Prirodzené líčenie s dôrazom na očnú partiu vyzdvihne ženskú krásu. Naopak nemám rada tzv. “zmachlenie” a viditeľnú hrubú vrstvu. Či už je to modelka, nevesta alebo bežná dáma tak zastávam názor, že žena by mala byť nie evidentne namaľovaná ale krásna. Make-up má zdôrazňovať prirodzenú krásu a pri pohľade na ženu Vás má ohúriť to aká je ona nádherná a nie ako je „pekne namaľovaná“. V tom je veľký rozdiel.

zuzana-sutjakova-3

Máte vzor medzi vizážistami?

Páčia sa mi niektorí svetoví vizážisti, ktorí majú rovnaký pohľad na ideál krásy ako ja. Pre mňa je veľkou inšpiráciou a vzorom Samer Khouzami. Dokáže vystihnúť ženskú krásu. Vyčerpá 100% potenciál ženy. O to sa snažím aj ja.

zuzana-sutjakova-s-2

Ako vyzerá dokonalý make-up podľa Zuzky a ktoré produkty pre dokonalý make-up je treba?

Výborný make-up je taký, ktorý nevidíte. Najdôležitejšia je starostlivosť o pleť. Aby bola pekná treba dodržiavať základné pravidlo, a to je dostatok vody. Vyskúšajte piť 3litre vody denne a uvidíte na sebe ten rozdiel. Make-up má obsahovať pleťové sérum resp. podkladovú bázu na trvácnosť make-upu, korektor na prekrytie nedokonalostí: kruhy pod očami, červené žilky, vyrážky. Následne naniesť make-up na zjednotenie pleti, púder na fixáciu, bronzer, vytvarovať obočie produktami, ktoré sú na to určené. Podľa fantázie a typu zvýrazniť oko, na bežný deň úplne stačí jemná linka a špirála. V jednoduchosti je krása a menej je viac. Vhodné je používanie naturálnych odtieňov, ktoré sú prirodzené našej pleti. Zvýraznenie tvaru oka presne takýmito tieňami je veľmi IN.  Celá škála hnedých farieb od vanilkovo-béžovej po tmavo hnedú až čiernu. Výrazné farebné líčenie  cez deň sa už nenosí, pôsobí príliš gýčovo. Hranice samozrejme nie sú určené. Tvrdenie, že keď mám výrazné pery, tak oči nemôžu byť výrazné je zastaralé. Líčenie by malo byť predovšetkým podľa typu človeka, aby sa dotyčná dáma v líčení cítila dobre a bola spokojná.

Aké najčastejšie chyby robia ženy v líčení podľa vás?

Väčšina žien má na seba skreslený pohľad.  Na svojej tvári hľadajú nedostatky miesto toho, aby sa snažili zvýrazniť a vyzdvihnúť to, čo je na nich krásne. Pretože každá máme okrem nejakej nedokonalosti aj nejakú prednosť. 90% žien má katastrofálne obočie. Majú ho zle vytrhané alebo nesprávne vytetované. Majú zlý alebo nevhodný tvar obočia.  A strašne podeňujú jeho význam na tvári. Pritom obočie je úplnym základom a formuje náš pohľad, tvar oka, výraz tváre. Správne tvarované obočie Vás dokáže omladiť, osviežiť, skrášliť. Ďalšou chybou je, že používajú nekvalitné  kozmetické produkty. Alebo si veľakrát aj kúpia kvalitu ale nevedia ako ich správne používať, naniesť a akej postupnosti atď.

Čo hovoríte na fenomén kontúrovania tváre?

Kontúrovanie je momentálne absolútny hit a  veľmi trendy. Vo vizážistike je však odjakživa. Každý dobrý vizážista kontúruje. Len bežné ženy to objavili až teraz s príchodom fenoménu Kim Kardashian. Kontúrovaním dosahujeme ideálny vzhľad a tvar tváre. Je to hra svetla a tieňa, čo chceme potlačiť, to potlačíme, naopak, čo chceme zvýrazniť, vysvietime do popredia. Pri správnom kontúrovaní dokážete naozaj výrazne pozmeniť črty človeka.

Ktorý kozmetický produkt je pre vás Top a nedáte naň dopustiť?

Všetko čo používam je značky MAKE-UP STUDIO.  S touto značkou som naozaj spokojná nielen pri práci ale aj v súkromí. Top je pre mňa viacero produktov. Som maniak na obočie, pretože to formuje celú tvár, takže všetky produkty na obočie, potom podkladová báza, transparentný púder, fixatér na makeup atď. Tých produktov je veľa.

Čo máte najradšej na vašej práci?

Keď sa žena  pozrie na seba do zrkadla  a odpadne. V dobrom samozrejme :) Proste nedokáže uveriť , že ona je taká krásna, nechápe tomu a je dojatá. Tento pohľad na ňu mám najradšej. To je to, prečo to robím. Keď niečo milujete, je to na vás vidieť. Som veľká puntičkárka a detailistka a ku každej žene pristupujem ako k jedinečnému originálu, na každú premenu sa teším a robím ju do maximálneho detailu.

zuzana-sutjakova-s-1

Aký typ líčenia najviac preferujete vo vašom súkromí?

Ja som celkovo výrazný, extravagantný typ, čomu zodpovedá nielen moje líčenie ale aj môj celkový stajling. Okrem toho tým prezentujem aj svoju značku. Som otvorená zaujímavým novinkám, nebránim sa trendom, ani tým naozaj extravagantným. Vždy ide o to, ako to dokážete „predať“ . Kto ma pozná, vie, že milujem výrazné očné linky a nikdy ma bez nich nestretnete,k tomu  dokonale upravené obočie a  výrazný rúž.

Ako sa o seba staráte?

Som veľmi aktívny človek, veľa športujem. Mám trénera, s ktorým cvičím 3-4x do týždňa. Je to pre mňa relax. K tomu patrí samozrejme zdravá strava. Nedám dopustiť na kozmetiku, masáže, masky, peelingy. Rada sa hýčkam. Som citlivá na chlad. Keď som častejšie v zahraničí, kde je teplota príjemná a potom prídem do chladnejšieho počasia, tak si doprajem hydratačnú kúru a hydratačné ošetrenie pleti.

Ponúkate aj kurzy. Pre koho sú určené a aké typy kurzov máte v ponuke?

Kurzy ponúkame pre bežné ženy, pre zákazníčky, ktoré sa chcú naučiť líčiť samé seba na akúkoľvek príležitosť.  Tento minikurz robíme priamo u nás na predajni. V školiacom centre, ktoré sa sústreďuje najmä pre vizážistov, alebo pre ľudí, ktorí sa chcú vizážistike venovať profesionálne máme v ponuke kurzy odstupňované podľa náročnosti. Základný je  trojdňový intenzívny kurz Basic pre začiatočníkov. Pre vizážistov, ktorí sa chcú zlepšiť  v konkrétnej technike sú určené špeciálne zamerané kurzy ako svadobný špeciál, kontúrovanie tváre, fotomake-up, airbrush, fantasy make-up. Momentálne čakáme na akreditáciu najrozsiahlejšieho 5týždňového PRO Make-up  kurzu, ktorý zahŕňa všetko potrebné od A po Z a po jeho  absolvovaní  môžete okamžite  pracovať ako vizážista v obore so všetkými potrebnými vedomosťami.

Aké sú trendy v líčení na jar/leto?

Čistý  jemný pastelový Nude look. Pastelové farby na oči aj na pery, pastelová ružová, pastelová fialová. Hitom je naturálne obočie. Základom jari je svieži look. Z farieb modrá: tyrkysová, akvamarínová so zlatým odleskom. Na leto bude hrať prím bronzer a cukríkové farby na perách.

Aké sú vaše ciele na rok 2015?

Otvoriť obchod v Košiciach, rozbehnúť školiace centrum. Začať realizovať kurzy po celom Slovensku. Celoročný cieľ je ten, aby boli zákazníčky spokojné a odchádzali z nášho obchodu s pocitom, že si nielen kúpili vysoko kvalitné produkty ale im bolo aj správne poradené.

Ďakujeme za rozhovor a prajeme všetko dobré :)

Pre make-up inšpirácie a novinky môžeš Zuzanu sledovať aj na Facebooku alebo Instagrame.

Tu si môžeš pozrieť pár Zuzkinych premien:

premena-zuzana-1 premena-zuzana-2 premena-zuzana-3 premena-zuzana-4 premena-zuzana-5 premena-zuzana-6 premena-zuzana-7 premena-zuzana-8 premena-zuzana-9

Zdieľať: