Akcia čoskoro končí

Tieto vlastnosti by mala mať kvalitná pleťová maska: Používaš tú správnu?

Zdieľať:

Pleťová maska

Pleťová maska sa môže stať skvelým priateľom každej ženy. Ak chceš dosiahnuť tie najlepšie výsledky, musíš si vybrať tú správnu a hlavne kvalitnú. No hľadanie v rade tých najrôznejších kozmetických prostriedkov môže byť v dnešnej dobe poriadne mätúce. Preto ti pred samotným výberom a  nákupom pleťovej masky odporúčam urobiť menší prieskum. Toto je zoznam vlastností a body, na ktoré by si sa mala zamerať pri výbere tej správnej pleťovej masky.

1. Najdôležitejší je typ tvojej pleti

Ani tá najlepšia pleťová maska na svete nepomôže tvojej mastnej pleti pokiaľ bude vyrobená pre suchú. Prezri si rôzne produkty a presvedč sa, že tá, ktorú kupuješ je vyrobená presne pre tvoj typ pleti. V dnešnej dobe už výrobcovia ponúkajú rôzne druhy pleťových masiek pre viacero typov pleti. Preto by nemal byť problém nájsť danú pleťovú masku v inom zložení, či už je tvoje pleť suchá, mastná alebo normálna.

2. Správna pleťová maska by mala byť dostatočne hydratovať

Pleťová maska by mala tvoju tvár obohatiť o živiny a zanechať ju čerstvú a sviežu. Z toho dôvodu by mala mať dostatočné hydratačné účinky. Poobzeraj sa po takej, ktorá sľubuje, že zatočí so suchou pleťou a tvár dokonale hydratuje. Potom bude tvoja pleť vyzerať sviežo a čisto zároveň.

3. Jemný peeling je vždy skvelou voľbou

Jemný peeling ti pomôže odstrániť odumreté kožné bunky. Dokonca zaručí to, že tvoja pleť bude po umytí masky celá žiariť! Keďže je koža na tvári veľmi jemná, peeling nemusí byť vôbec hrubý a drsný. Poobzeraj sa po niečom úplne jemnom a určite nebudeš ľutovať, pretože získaš oveľa viac než minieš.

4. Nájdi upokojujúcu masku, ktorá účinkuje proti viacerým problémom

Upokojujúca maska môže vyriešiť viacero problémov od začervenania až po suché škvrny. Takéto blahodárne ingrediencie obsahuje napríklad aloe vera alebo iné rastliny. Mala by si po nich siahnuť ak sa chceš vyhnúť prísadám a konzervačným látkam ako sú napríklad parabény a vonné látky, ktoré môžu podráždiť pokožku. Ten skvelý pocit po použití upokojujúcej pleťovej masky si určite zamiluješ!

5. Si lenivá? Kúp si nočnú pleťovú masku a nechaj ju pracovať za seba!

Priznajme si to. Na konci dňa sa žiadnej s nás nechce prechádzať rituálom nanášania, držania a umývania pleťovej masky. A  tak vznikol skvelý nápad a tým je nočná pleťová maska napustená výživnými a blahodarnými látkami, ktoré naša pleť potrebuje k tomu, aby bola zdravá a svieža.

Investovať do pleťovej  masky sa teda určite oplatí. Najmä, ak je tvoja pleť problémová a vyžaduje si špeciálnu a pravidelnú starostlivosť. Dúfam, že ti tieto body pomohli rozhodnúť sa a vybrať si správne. Používaš pleťovú masku? Máš svoju obľúbenú?

Zdieľať: