Akcia čoskoro končí

Veronika Ostrihoňová: Nikdy by som si neobliekla minišaty s veľkým výstrihom…

Zdieľať:

ostrihonova-view
Foto: Peter Frolo

Redaktorka, moderátorka, tvár relácie Šoubiz. Nie je tuctová, je rozhľadená a má prirodzený šarm. Žena, ktorá zaujme. Charizmatická Veronika Ostrihoňová.

Čím si túžila byť v detstve?

Pomerne dlho som chcela byť sestričkou z Kramárov:) A potom už ako si pamätám, tak som pozerávala správy, vtedy to bol taký zažitý zvyk, o siedmej si k nim sadnúť – piatok, sviatok. No a nejako to oscilovalo v medziach túžob byť súčasťou toho kolosu.

Ako si spomínaš na začiatky tvojej moderátorskej kariéry? Bolo to tvoje vysnívané povolanie?

Na začiatky mojej moderátorskej kariéry nemusím ani ťažko spomínať, keďže je to relatívne čerstvé. Ale sú to pozitívne pocity. Veľa fajn ľudí, ktorí ma každý jeden posúvajú dopredu, veľa nových vnemov, snahy o prácu na sebe. A najmä veľká vďaka, že som takú šancu dostala a zároveň viera, že diváci neodchádzajú so žalúdočnyými bolesťami od obrazoviek, keď ma vidia. :)

Čo máš najradšej na tvojej práci?

Že je každý deň iná. Že je dynamická, často nekoordinovaná, ale o to zaujímavejšia. Že stretávam množstvo nových ľudí, absorbujem kopec informácii (aj mimovoľne, len tým, že som v redakcii) a, že tam pracujú skvelí profesionáli, ktorých je radosť pozorovať.

Ako sa ti pracuje v relácii Šoubiz?

Pracuje sa mi tam veľmi fajn, ako som hovorila, najmä vďaka tímu, ktorý na Šoubize pracuje. Sú to skvelé skúsenosti, ktoré si nesmierne vážim, a podla mňa zaujímavá, inteligentne spravená relácia, ktorá môže osviežiť toho, kto má takýto štýl zábavy rád.

Čo si myslíš ty o slovenskom šoubiznise?

O slovenskom šoubiznise si myslím to isté, čo o slovenskom nešoubiznise:) Že sú tam aj fajn ľudia, aj prepnutí ľudia, aj čudní ľudia. Keď je človek fajn, a vyžaruje dobrú energiu,tak mi je sympatický, či je v šoubiznise, alebo pracuje v samoobsluhe.
Foto: Peter Frolo
Foto: Peter Frolo

Aký rozdiel najviac pociťuješ medzi redaktorskou a moderátorskou prácou?

Ako redaktor si idete za témou od začiatku, po koniec. Od toho, že ju vymyslíte, po to, že ju postriháte, a otitulkujete. Venujete tomu veľa času, len vy a kameraman. Moderátorska práca je viac tímová, ste len jedným článkom nejakého väčšieho organizmu, aj keď veľmi viditeľným. V redaktorčine je to o mne a kameramanovi, ako moderátorka mám za sebou oporu a pomoc viacerých ľudí.

Istý čas si žila v USA, žije sa ti lepšie na Slovensku?

Žije sa mi svojím spôsobom lepšie tu, pretože tu mám rodinu, priateľa, kamarátov a psa!:) Ale žilo sa mi skvele aj v USA. Ja som taký parazit – kde ma hodia, tam si zvyknem:)

Vyzeráš nádherne. Ako sa o seba staráš?

Oooh ďakujem, ale prídite si ma pozrieť, keď ráno vstanem. Dávam pozor na to, čo jem (v rozumnej miere), snažím sa dosť spať, byť na čerstvom vzduchu, zbytočne sa nenervovať a nezaťažovať si hlavu negativitou (ide mi to tak na 50 percent zatiaľ:)))
ostrihonova-inst-1

Na ktorý kozmetický produkt nedáš dopustiť?

Už niekoľko rokov pravidelne používam krém pod oči, jedna odborníčka povedala, že to je cesta ako nemať vrásky neskôr (kontaktujte ma o 20 rokov, zistíme, či mala pravdu:). Inak používam hydratačný krém, klasika. A veľmi mám rada taký penový čistič na pleť, čím si umyjem tvár v sprche. To je moja top trojka. A korektor pod oči. Ten mám v kabelke vždy.

Máš krásnu postavu, ktorú by ti závidela nejedna žena, máš špeciálnu stravu alebo športuješ?

Opäť, ďakujem, opäť je to diskutabilné:)) Rozmýšľam nad tým, čo jem. Bielu múku, cukor, tvrdý alkohol, a kávu v mojom jedálničku nenájdete. Inak kvalitné mäso, nie bravčové, mliečne výrobky sa snažím tiež obmedzovať (ale syry milujem, takže to ide ťažko). Veľa zeleniny, nejaké ovocie, kopec avokáda, vajíčka. Myslím, že nič nejaké sparťanské. Čo sa týka športu, chodím do fitka, snažím sa čo najčastejšie, ale viac ako dvakrát týždenne mi to veľakrát nevyjde, chodím si občas zaplávať, dať si chôdzu do kopca, ľahký beh. A milujem jógu, mám skvelú kamarátku, ktorá je jej lektorkou. Teraz sa učím ísť zo stojky do mostíka. Vyzerám pri tom často komicky a bez asistencie si to ešte netrúfam :)
Foto: Peter Frolo
Foto: Peter Frolo

Čo je pre teba najväčší relax?

Prechádzka so psom, pohárik vína na terase, dobrá kniha, seriál, jóga, spánok. Posedenie s rodičmi, kamarátmi.

Akú módu preferuješ v súkromí?

Takú v zásade pohodlnú. Nosím skôr tmavšie farby, aj keď sa teraz vedome snažím to trošku farebne rozsvietiť. Nemám rada prvoplanové veci, veľakrát nosím gate, tielko a nejaké pohodlné sako. To je taká moja pracovná uniforma.

Čo by si si na seba nikdy neobliekla?

Minišaty s veľkým výstrihom. Podprsenku so silikónovými ramienkami. Ale zas, nikdy nehovor nikdy :)
ostrihonova-inst-2

Aký je naopak tvoj najobľúbenejší kúsok v šatníku?

Momentálne v lete milujem rifľové,alebo hocijaké šortky, voľné tielko, prípadne bielu blúzku.

Ako vyzerá tvoj úplne bežný deň?

Ráno vstanem, ak sa mi podarí okolo štvrť, pol siedmej, idem si zacvičiť alebo zaplávať, dám si sprchu, často ešte s mokrými vlasmi prídem na poradu do Markízy, ktorá je o pol desiatej. Potom vyrábam reportáž, okolo siedmej pred správami ju finišujem, a idem domov, kde si dám večeru, pokecám s priateľom, prejdeme sa so psom a padnem do postele. :) Niekedy sa k tým dňom pridá moderovanie Šoubizu, prípadne ranné správy v Teleráne, tak vtedy je toho tak viac.

Aké sú tvoje plány do budúcna?

Asi len, že by som chcela byť spokojná, a chcela by som aby so mnou boli spokojní aj ľudia okolo mňa, či v práci alebo v súkromí. Chcela by som sa viac usmievať, viac spať a neriešiť zbytočnosti. Nič konkrétnejšie nemám:) Jaj a naučiť sa tú stojku do mostíka!

Ako sa má Molly :)? Čo vás viedlo k jej adopcii?

Molly práve sedí vedľa mňa, škrabkám ju a má sa teda skvele. Chceli sme psa, nejaký čas to v nás zrelo, keďže ani jeden sme neboli nejaký vášnivý psíčkar. Rozhodli sme sa, že si nejakého z útulku vezmeme (párkrát som u nich bola pracovne, a to ma dosť posunulo k tomuto rozhodnutiu). Ja som chcela niečo menšie, Matej zbadal na internete, že potrebujú domov pre anglického buldočka Molly (pracovný názor buldozer:)), a hneď mu padla do oka. Ja vravím, že sa v nej videl, keďže obidvaja vyzerajú zľahka čudne. Nakoniec som sa do nej zaľúbila tiež. A odvtedy je časť rodiny. A rozhodne má z nás troch najlepšiu povahu.

Ďakujeme za rozhovor a prajeme všetko dobré :)

Zdieľať: