Akcia čoskoro končí

Urob si sama: Ryžové pleťové tonikum pre žiarivú pleť!

Zdieľať:

Aj ty obdivuješ krásnu, žiarivú a mladistvú pleť akou sa môžu pochváliť Ázijčanky? Ak si myslíš, že ich tajomstvo spočíva v drahých krémoch, sérach a procedúrach, tak ťa asi sklameme. Tajomstvo ich krásnej pleti je totiž jednoduchšie ako by si si mohla myslieť. Využívajú pritom surovinu, ktorá je dostupná aj v našich končinách. Je ňou ryža.

Ryža má mnoho využití a to aj v kozmetickom svete. Dnes ti ponúkame úžasne jednoduchý návod na domáce ryžové pleťové tonikum, ktoré je antioxidačné, výživné a zároveň vhodné pre všetky typy pleti, obzvláť pre mastnejšiu pleť so sklonom k lesku. Tak poďme nato.

Ryžové pleťové tonikum

Ingrediencie

  • ryža, najlepšie kvalitná a organická
  • čistá voda
  • nádoba

Návod

1. Do misky pridaj pol šálky organickej ryže, zalej čistou vodou a dôkladne premiešaj. Dávaj však pozor, s vodou to neprežeň, stačí, aby bola 2-3 cm nad ryžou.

2. Ryžu s vodou nechaj stáť asi hodinku. Voda, ktorá sa sfarbí do biela je výsledné tonikum.

3. Vodu z ryže sceď do pripravenej nádoby, v ktorej budeš ryžové tonikum uchovávať.

HOTOVO!

Žiarivá pleť

Ryža je veľmi účinným antioxidantom, ktorý má vynikajúce účinky na pleť. Jeho tajomstvo už celé storočia využívajú ženy v Ázií, ktoré sa môžu pýšiť krásnou pleťou, ktorá akoby odolávala zubu času. Teraz už jeho silu môžeš naplno využívať aj ty aj prostredníctvom tejto podomácky vyrobenej pleťovej vody, ktorej základ tvorí ryža. 

Zdieľať: