Akcia čoskoro končí

Urob si sama: Krém proti striám

Zdieľať:

Mnoho žien každý deň bojuje so striami. Veľmi často sa tento boj ukáže ako zbytočný a výsledky nie sú také, aké sa očakávali. Toto je problém väčšiny krémov, ktoré sú na trhu dostupné. Reklamy sľubujúce takmer nemožné, ale konečný výsledok je (mnohokrát) veľmi zlý. Preto je čas, aby si využila prírodu, aby ti pomohla aj s týmto bojom. Ukážem ti, ako si doma urobíš krém proti striám, ktorý pomáha aj pri boji s celulitídou. Každá žena, ktorá niekedy tento domáci krém použila, vie, že naozaj funguje, tak prečo by si ho nevyskúšala aj ty?

Budeš potrebovať:

  • med
  • olivový olej
  • ľevanduľový esenciálny olej
  • kakaové maslo (dá sa objednať na internete)
Krém proti striám

Postup:

1. Nad vodným kúpeľom roztav kakaové maslo. Pridaj rovnaké množstvo olivového oleja. Potom pridaj 1 čajovú lyžičku medu a 3-4 kvapky ľevanduľového esenciálneho oleja. 2. Celú zmes dobre premiešaj, nechaj vychladnúť a hotovo! Práve si si urobila skvelý domáci krém proti striám, ktorý ti určite pomôže. Takto pripravený krém môžeš skladovať v obyčajných sklenených fľaškách, ktoré máš doma. Krém proti striám

Prečo je tento domáci krém proti striám dobrý?

Používanie medu práve na tieto účely je všeobecne známe. Med je veľmi prospešný pri rozkladaní poškodeného tkaniva z ktorého sa vytvorili jazvy. Toto tkanivo sa potom mení na normálne a jazvy miznú. Dokonca aj chirurgovia odporúčajú používať med. Levanduľový esenciálny olej je skvelý pomocník pri obnove buniek, ktoré sú potrebné pre zbavenie sa strií alebo celulitídy. Olivový olej patrí do rovnakej skupiny pomocníkov – pomáha pri vyrovnávaní nepríjemných jaziev (aj tých z akné) a oba oleje hĺbkovo hydratujú pleť. Kakaové maslo je jeden z najrozšírenejších domácich receptov na odstránenie kožných problémov. Je to hustý, prírodný tuk, ktorý sa do kože absorbuje neskutočne rýchlo. Ak je nanášaný na problematické miesta pravidelne, strie určite zmiznú. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov používaj tento krém 2 krát do dňa – ráno a večer. Kombinácia v tomto kréme ťa zaručene nesklame a navyše aj úžasne vonia. Máš svoj overený recpt, ako sa zbaviť nepríjemných strií? Podeľ sa so mnou aj s ostatnými komentárom pod článkom. 

Zdieľať: