Akcia čoskoro končí

Urob si sama: Avokádová maska pre suchú pleť

Zdieľať:

Pleťové masky sú jedným z najpopulárnejších prostriedkov, ktoré ti pomožu pri liečbe kožných problémov. Nie len, že sa tvoja pleť vždy cíti a vyzerá úžasne, pleťové masky dokážu zázraky pri zmenách počasia. Kedže sa pomaly ochladzuje, problémy so suchou pleťou sú bežné. Preto ti dnes ukážem, ako ti avokádová maska pre suchú pleť pomôže. 

Avokádo obsahuje nespočetné množstvo látok, ktoré dokážu tvoju pokožku naozaj zmeniť. Jednou z hlavných výhod je vysoký obsah kyseliny olejovej. Práve táto kyselina udržuje vlhkosť v epidermálnej vrstve tvojej pokožky a udržuje ju hydratovanú a krásne jemnú. Táto kyselina sa taktiež zapája do regenerácie poškodených buniek a znižuje podráždenie a začervenanie. Avokádo obsahuje aj vitamín E, ktorý je skvelý antioxidant. Vitamín E zabraňuje voľným radikálom, aby poškodzovali pokožku oxidovaním tukov v pleti, ktoré vedú k starnutiu pokožky. Výskumné štúdiá tiež preukázali, že vitamín E môže znížiť účinky UVA a UVB slnečného žiarenia na pokožku.

Verím tomu, že budeš spokojná a táto maska sa stane jednou z tvojich obľúbených. Je nenáročná na prípravu, ale veľmi prospešná.

avokádová maska

Budeš potrebovať:

  • 1/2 avokáda
  • 1 polievkovú lyžicu medu
  • 1 polievkovú lyžicu bieleho jogurtu (najlepší je grécky biely jogurt)

Postup:

  1. Z avokáda odstráň kožu a rozpuč. Mala by vzniknúť hustá pasta.
  2. Pridaj med a jogurt a dôkladne rozmiešaj. Hotovo! 

Naozaj jednoduché. Takto pripravenú masku nanes na tvár a nechaj pôsobiť 15 minút, potom opláchni teplou vodou.

Avokádo obsahuje hlboko prenikajúce rastlinné oleje, ktoré sú ideálne pre suchú pokožku. Pridaním jogurtu sa pokožka zvláčňuje, vrásky sa jemne vyhladia a póry sa stiahnu. Aj aj nemáš suchú pokožku, nič ti nebráno túto skvelú masku vyskúšať. 

Zdieľať: