Akcia čoskoro končí

Starostlivosť o šedivé vlasy a prečo ich prijať

Zdieľať:

Čoraz viac a viac žien sa pomaly dostáva do trendu, kedy jednoducho svoje sivé vlásky nechávajú rásť, bez zakrývania. Dôvodov je naozaj mnoho: majú nádhernú sivú farbu, nechce sa im stále chodiť do salónu a vlasy pravidelne farbiť (tiež to nie je lacná záležitosť), alebo sa rozhodli prijať život tak, ako sa vyvíja – s vráskami, šedivými vlasmi a podobne. Ak si jedna z nich, alebo uvažuješ o podobnej zmene, tento článkok, starostlivosť o šedivé vlasy a prečo ich prijať, je práve pre teba!

Prečo prijať šedivé vlasy?

Každá, ktorá sa rozhodla prijať svoje sivé vlasy, určite mala na to rôzne dôvody. Ja ti dám pár možností, a uvidíš, či sa rozhodneš pre, alebo ostaneš verná svojemu kaderníkovi.

1. Je to jednoduchšie. Pravidelná návšteva kaderníka, pre malé dofarbovania sa jednoducho musí odohrávať každých 4-6 týždňov, inak budeš riskovať, že tvoje vlásky budú pôsobiť neudržiavane. Ak sa rozhodneš pre svoju prírodnú, sivú farbu, ušetríš čas, starosti a peniaze.

2. Je to prirodzené. Farbenie ako také znamená pridávanie potenciálnych toxínov, ako je amoniak, do textúry tvojich vlasov a privádzanie ich do tvojho tela.

Ako sa starať o šedivé vlasy

3. Sivá je úžasná. Každá sivá ma nespočetné množstvo odtieňov, ktoré sú úplne úžasné. Prečo by si teda mala zakrývať svoju nádhernú farbu, keď ju máš úplne zadarmo a prirodzene?

4. Je to prejav sebavedomia. Žena, ktorá sa rozhodne pre túto zmenu, dáva najavo, že je so sebou maximálne spokojná a ma vysokú sebadôveru. Inými slovami by si mohla povedať, že žena, ktorá sa rozhodne prijať svoje sivé vlasy dáva odkaz okoliu: “Prijala som život taký aký je a rozhodla som sa, že si ho budem stále užívať.”

Ako farbiť šedivé vlasy.

Čo ak, ale stále nechceš mať sivé vlasy. Samozrejme, že si stále môžeš farbiť vlasy, bez toho, aby si ich poškodila. Pri farbení používaj iba permanentnú farbu, pretože zakrýva sivé vlasy najlepšie. Ak je väčšina tvojich vláskov už sivá, najlepšie riešenie je si vybrať svetlú farbu. Ak je menej ako polovica tvojich vláskov šedivá a máš prirodzene tmavú farbu, snaž sa vybrať si farbu, ktorá je najbližšie k tvojim prirodzeným vlasom. Ak si si dnes ráno našla pár sivých vláskov, skús zvážiť melír. Rôznorodosť farieb dokáže naozaj pekne skryť sivé vlasy.

Ako sa starať o šedivé vlasy. 

Ak si sa rozhodla nechať za sebou výlety ku kaderníkovi, niekedy sa môže stať, že tvoje vlasy budú pôsobiť vyblednuto a fádne. Pre jemné zosvetlenia, je dobré, ak budeš používať šampón s fialkovkastým odtieňom.

Sivé vlasy majú tendenciu byť veľmi suché. Určite by si im mala venovať extra pozornosť a aspoň raz týždenne si dopriať výživnú masku. Mám pre teba pár tipov, ako sa postaráš o svoje sivé vlasy:

  • Pre skrotenie sivých vlasov je dôležité, aby si používala sérum alebo rôzne produkty, ktoré obsahujú silikóny a samozrejme kondicionér.
  • Prečesívaj si vlasy pravidelne každú noc predtým, ako pôjdeš spať. Toto zaručí, že sa oleje z korienkov dostanú po celej dĺžke vlasu. Toto je tiež určitá forma hydratovania vlasov.
  • Častejšie používaj produkty, ktoré odstraňujú nahromadené produkty na tvojich vlasoch. Ak nemáš takýto produkt, zmiešaj jablčný ocot s tvojím šampónom a umy si vlásky s touto zmesou.
  • Sivé vlasy môžu zožltnúť, ak sú vystavené veľmi často na slnku alebo z vody alebo z chlórovanej vody. Ak plávaš, dôkladne si vypláchni vlasy. Ak máš doma chlórovanú vodu, zváž, či nie je vhodné zaobstarať si filter, ktorý môžeš nasadiť na sprchovú hlavicu.
Ako sa starať o šedivé vlasy

Make up tipy pre ženy so šedivými vlasmi.

Ak už máš sivé vlásky, ale nevieš, ako sa máš nalíčiť, aby si nepôsobila vyblednuto a fádne, aj pre teba mám pár trikov na make up, ktorý ti pomôže zvýrazniť krásnu farbu.

  • Vždy sa snaž do tváre priniesť farbu. Skúsiť môžeš bronzer alebo lícenku a hneď budeš vyzerať sviežejšie.
  • Zakry farebné rozdiely na pokožke s korektorom, alebo make upom. Je to iba na tebe, použi ten, ktorý ti viac vyhovuje. Špeciálnu starostlivosť venuj tmavým miestam pod očami.
  • Pohraj sa s očami. Pri sivých vlasoch by si mala používať studené farby a namiesto čiernej linky, skús vyskúšať tmavomodrú.
  • Nezabúdaj na pery. Záleží iba na tebe, v čom sa cítiš pohodlnejšie, rúž alebo lesk na pery, pekná ružová farba bude vyzerať nádherne so sivou a pridá do tvojej tváre farbu.
  • Obočie. Viem, že obočie sa spomína v každom článku, ale nie je to len nejaký výmysel. Pri vyberaní správnej farby, určite sa riaď odieňom tvojich vlasov.

Naskočiš aj ty na vlak a pridáš sa k množstve žien, ktoré sa rozhodli prijať sivé vlásky? Alebo budeš navšetvovať tvojho kaderníka pravidelne? Podeľ sa o svoj názor pod článkom! 

Zdieľať: