Akcia čoskoro končí

Šikovné vlasové triky: Vyčaruj si účes za pár sekúnd!

Zdieľať:

Vlasové triky

Kto už nemal tzv. bad hair day? A teraz nemyslíme obľúbenú frázu na beanie čiapke. Hlavne na jeseň, keď je počasie vrtošivé a vietor či dážď dokážu v sekunde zničiť dlhé minúty našej snahy v kúpeľni, nie je na škodu poznať vlasové triky, pomocou ktorých svoje vlasy skrotíš ako mihnutím čarovného prútika.

1. Šikovné sponky

Obyčajné tenké čierne sponky sa nachádzajú na každej kúpeľňovej poličke. Sú to šikovní pomocníci, ktorí dokážu zachrániť tvoj deň. Jedným z trikov, ktorý je obľúbený aj medzi stylistami je používanie sponiek “naopak”,t.j. vrúbkovanou časťou dole. Sponky tak menej ťahajú a sú šetrnejšie k vlasom.

2. Objemný chvost

Pri sponkách ešte zostaneme. V jeseni je konský chvost ideálnym účesom do nepríjemného počasia. Aby však nepôsobil ako bez života, pomôž si jednoduchým trikom so sponkami:

  1. Urob si klasický vysoký chvost a upevni gumičkou.
  2. Predkloň sa a dvoma tenkými sponkami upevni gumičku tak, že sponky budú smerovať dole.

Chvost bude krásne nadvihnutý a objemný.

3. Hravá čelenka

Kto povedal, že účesy s čelenkou musia byť nudné? Stačí trošku fantázie a účes je na svete. Napr. aj taký, na ktorý ti stačí elastická čelenka a šikovné prsty:

  1. Elastickú kruhovú čelenku si nasaď na vlasy tak, aby spod nej trčali jednotlivé pramene.
  2. Vezmi hrubší prameň z kraja a začni zospodu prevliekať cez čelenku. Takto pokračuj po celej hlave. Pramene môžu byť rôznej hrúbky, tak docieliš veľmi ležérny výsledok.
  3. Nakoniec zafixuj lakom.

TIP: Ak si takýto účes urobíš večer po umytí vlasov a necháš cez noc vyschnúť, ráno ťa budú  čakať prirodzené vlny. 

4. Praktická zubná kefka

Zubná kefka sa môže stať tvojím najlepším priateľom pri úprave účesu. Husté štetinky zubnej kefky sú totiž ako stvorené na tupírovanie účesu, precízne uhládzanie jemných odstávajúcich vláskov či rovnomerné rozotieranie laku na vlasy a tužidla.

Vlasy sú síce korunou krásy, ale aj o korunu sa treba starať, aby bolo krásna. A v tom ti pomôžu šikovné vlasové triky, vďaka ktorým budú tvoje vlasy tip top.

Zdieľať: