Akcia čoskoro končí

Ako sa postarať o kabelku, aby bola vždy ako nová?

Zdieľať:

Ako sa starať o kabelku

K nám ženám patrí neodmysliteľne kabelka. Spolu s rúžom, šatami či ihličkami je akýmsi symbolom ženskosti. Bez nej sa nepohneme ani na krok, vláčime ju hore dolu, no časom si to vyberie svoju daň. Ale ako sa postarať o kabelku, aby bola vždy taká krásna ako za nova? Tieto triky sa ti zídu.

1. Nylonová kabelka

Na ošetrenie nylonovej kabelky ti postačí obyčajné mydlo a vlažná voda. Mäkkou handričkou dôkladne pretri povrch kabelky, zvnútra ju vystli novinovým papierom, aby nestratila tvar a nechaj voľne vyschnúť.

2. Plátenná kabelka

Pri plátenných kabelkách sa znečistenie ako je prach odstráni veľkou kefou s mäkkými a hustými štetinami. V prípade fľakov alebo väčšieho znečistenia použi navlhčenú špongiu a trochu mydlovej vody. Nechaj vysušiť pri izbovej teplote.

3. Hladká kožená kabelka

Hladkú kožu najlepšie ošetríš mäkkou handričkou, vlažnou vodou alebo špeciálnou penou na kožu, ktorú je väčšinou dostať v obchode s kabelkami. Pena kožu nielen vyčistí, ale aj ošetrí.

4. Velúrová (drsná) kožená kabelka

Na ošetrenie velúrovej kože a odstránenie prípadných fľakov si zabezpeč špeciálnu gumu na velúr, znova dostať v špecializovaných obchodoch. Guma jemne prečistí povrch bez toho, aby sa poškodil.

TIP: Kožené kabelky je podobne ako topánky potrebné pred prvým nosením impregnovať čím sa zabezpečí vonkajšia ochrana pred znečistením a vlhkosťou. Používanie ochranných impregnačných sprejov pravidelne opakuj, aby si podstatne predĺžila životnosť tvojej kabelky. 

5. Lyková kabelka

Na ošetrenie lykovej kabelky ti úplne postačí vlhká handrička. Jemne pretri povrch kabelky a nechaj vyschnúť pri izbovej teplote. Nikdy lykovú kabelku úplne nenamoč, zničila by sa.

6. Kožušinová kabelka

Hrubé nečistoty z kožušinovej kabelky odstrániš jednoducho tak, že vezmeš obyčajnú kefu a jemne vyčešeš. V prípade väčších fľakov ich nechaj najprv zaschnúť a následne odstráň kefkou a mydlovou vodou.

Ako sa staráš o kabelku ty? Aké sú tvoje triky a rady?  Podeľ sa s nami v komentári. 

Zdieľať: