Akcia čoskoro končí

Ricínový olej: 9 výhod, ktoré musíš poznať!

Zdieľať:

Ricínový olej

Popularita okolo prírodných olejov naberá na intenzite a čoraz častejšie sa objavujú nielen v kuchyni, ale aj na poličkách kúpeľne a kozmetických stolíkoch. Jedných z nich je aj ricínový olej, miláčik nejednej ženy. Prečo sa stal takým obľubeným? Aké sú jeho výhody? Povieme si v tomto článku.

Ricínový olej a jeho 9 výhod pre krásu

1. Krásne mihalnice – hádam najznámejšie využitie ricínového oleja je jeho výživný účinok na mihlanice. Vyživí chĺpky, podporí ich rast a mihalnice sú v krátkom čase dlhšie, hustejšie a zdravšie.

TIP: podobný účinok má ricínový olej aj na obočie. Podporí jeho rast a zahustí riedke chĺpky. 

2. Na suchú pokožku – patrí k výživným premasťujúcim olejom, ktorý si poradí aj s extrémne suchou pokožkou. Viaže v pleti vodu a zabraňuje jej vysúšaniu. Neodporúča sa jeho pravidelné nanášanie na tvár, pretože má sklon k upchávaniu pórov, ale skôr ako príležitostná výživná kúra priamo na pleť alebo sa pridá pár kvapiek do hydratačného krému.

3. V boji so starnutím – tento olej je ideálny aj v boji proti príznakom starnutia. Extra skvelo pôsobí na očné vrásky. Stačia 2-3 kvapky jemne vmasírovať do očného okolia pred spaním.

TIP: pozor, aby sa ricínový plej nedostal do očí, lebo dokáže vyvolať nepríjemné štípanie a začervenanie. 

4. Prirodzená regenerácia – regeneračné účinky oleja sa využívajú na ošetrenie pooperačných jaziev, menších kožných rán a na hojenie bradavíc.

5. Na spálenú pokožku – túto radu ocení isto každý, kto to prehnal na slnku a trápi ho spálená pokožka. Ricínový olej pokožku ukľudní a prinesie úľavu od napätia a svrbenia.

6. Tehotenské strie – nočnou morou budúcich mamičiek je tehotenské strie. S ním si ľahko poradí práve ricínový olej, stačí si olej vtierať do pokožky 2x denne.

7. Lesklé a zdravé vlasy – je neoceniteľný pri starostlivosti o vlasy, či už vo forme masiek a zábalov. Aplikuje sa aj priamo na korienky vlasov a vlasovú pokožku, čím bojuje proti vypadávaniu vlasov a vzniku lupín.

TIP: aplikuj teplý ricínový olej do vlhkých vlasov aj na korienky. Zabaľ do starého uteráka, nechaj pôsobiť 30 -40 minút a nakoniec dôkladne zmy. Vlasy budú krásne lesklé a zdravé. 

8. Posilnené nechty – proti lámavosti nechtov sa osvedčilo používanie olejového zábalu. Ricínový olej aplikuj na nechty, riadne vmasíruj a nevynechaj ani nechtové okolie. Na ruky natiahni balvlnené rukavice a nechaj pôsobiť cez noc. Opakuj každý večer a už po týždni budeš vidieť ten rozdiel.

9. Na popraskané pery – ricínový olej má výraznú hydratačnú a regeneračnú schopnosť preto je ideálny ako náhrada balzamu na pery. A to sa nielen počas chladnejších dní ráta.

Ricínový olej je veľmi užitočný pomocník, ktorý si našiel miesto aj pri domácom skrášľovaní. Pamätaj však, že predtým ako ho začneš používať otestuj svoju znášanlivosť na malom kúsku kože aspoň 24 hodín vopred, aby si sa vyhla alergickej reakcii. 

Zdieľať: