Akcia čoskoro končí

Urob si sama: Prírodný, minerálny púder, ktorý lieči pleť

Zdieľať:

Určite sama najlepšie vieš, že make up, ktorý bežne kupujeme v obchodoch nie je práve najlepší a najzdravší. Ak máš nanešťastie citlivú pokožku je to omnoho horšie, pretože niektoré “obyčajné” produkty ti môžu spôsobiť kožné problémy.

Rozmýšľala si nikedy už o tom, či by nebolo jednoduchšie používať iba prírodné produkty? Určite budeš vedieť čo na pleť používaš. Chela by si si vyskúšať urobiť svoju domácu kozmetiku? Mám pre teba návod, ako si urobíš prírodný minerálny púder.

minerálny púder

Niektoré zložky pri tomto púdri nie sú práve tie, ktoré si môžeš jednoducho kúpiť v drogérii alebo v supermarkete, ale nie je ich nemožné dostať. Dajú sa kúpiť na internete a ver mi, naozaj to stojí za to. Preto ti tiež trošku priblížim jednotlivé zložky, aby si vedela, koľko prospešných vecí bude tvoj púder obsahovať:

Arrowroot prášok

Tento prášok je prudukt, ktorý je extraktovaný z koreňov rastliny Maranta arundinaceae. Táto rastlina sa pôvodne vyskytuje v Južnej Amerike. Prášok z tejto rastliny by ti pomohol takmer vo všetkom, ale zameriam a hlavne na to, aké benefity bude mať pre tvoju pleť :

  • prírodný liek na infekcie pokožky, ktoré môžu spôsobovať svrbenie
  • po nanesení na pokožku zanecháva jemný a hladký pocit
  • umožňuje prienku účinných látok hlbšie do pokožky, pretože ma vynikajúce absorbčné vlastnoti (taktiež absorbuje nadbytočný maz z pokožky)
  • pomáha s liečbou a vysušovaním vyrážiek, vedov, alebo iných kožných problémov

Bentonitový íl

Bentonitový íl je skvelé médium pri detoxikačnej liečbe, pretože je  bezpečný a účínný. Íl ma zásadité pH a vysoko negatívny iónový náboj, ktorý pôsobí ako silný antioxidant. Práve tieto atribúty mu umožňujú priťahovať toxické patogény a tým alkalizovať pokožku a účinne ju očisťovať. Energia tohto ílu stimuluje revitalizáciu a prestavbu poškodených buniek a tkanív.

Budeš potrebovať:

  • 1 – 2 lyžice arrowroot prášku (kúpiš na internete)
  • 1 – 2 lyžice kakaového prášku 

Voliteľné doplnky:

  • škorica – jemne mletá, pre teplé odtiene pleti, pozor – veľké množstvo môže podráždiť pokožku, preto odporučam pridať len malé množstvo namiesto toho, aby škorica bola hlavný zdroj farby
  • bentonitový íl – pre studené odtiene pleti
  • zelený Francúzsky íl – minimalizuje začervenanie, pozor – je naozaj zelenkavý, tak treba mať ľahkú ruku

minerálny púder

Postup:

Pre začiatok môžeš začať s jednou lyžičkou kakového prášku a jednou lyžičkou arrowroot prášku a potom vyskúšaj, či ti farba bude sedieť. Ak potrebuješ svetlejší – pridaj arrowroot ak tmavší pridaj viac kakaového prášku.

Pre pridanie teplých tónov do púdru:

Do už zmiešaného kakaového prášku a arrowroot prášku pridaj 1/2 čajovej lyžičky škorice. Ak ti odtieň nesedí, postupne pridávaj 1/4 čajovej lyžičky škorice do požadovaného odtieňa. Mala by si ale vedieť, že pomer škorice, ktorú použiješ by mal byť oveľa menší v porovnaní s otatnými ingredienciami, pretože väčšie množstvo môže podráždiť pokožku. 

Pre pridanie studených tónov do púdru:

Vmiešaj 1 čajovú lyžičku. Ak odtieň nesedí, postupne pridávaj 1/2 čajovej lyžičky, pokiaľ nebudeš úplne spokojná.

Pre minimalizovanie začervenania:

Pridaj 1 čajovú lyžičku zeleného francúzskeho ílu. Pri testovaní tohto zloženia odporúčam aplikovať trošku na tvár a umožni produktu sa trošku “usadiť”, pretože zo začiatku to môže vyzerať trošku zelenkavo, ale postupne, ako sa produkt prispôsobuje, sa to úplne stratí.

minerálny púder

Pri aplikovaní použi veľký štetec na púder. Produkt je najlepšie skladovať v uzatvárateľnej škatuľke a môžeš ho používať Vyskúšala si niečo podobné, alebo sa len chystáš vyskúšať? Nechaj mi komentár pod článkom! 

Zdieľať: