Akcia čoskoro končí

Základ základov alebo prečo je pri líčení dôležitá podkladová báza!

Zdieľať:

Práve teraz nastalo to obdobie v roku, keď sa blížia sviatky a s nimi aj mnohé spoločenské (aj menej spoločenské) udalosti a každá z nás chce predsa vyzerať tip top. Posedenie pri stromčeku, večera s rodinou, vianočné večierky, štefánska, Silvester, plesy… to je len zlomok spoločenských akcií, ktoré sa na nás v blízkej dobre čakajú a preto je dobré sa vopred pripraviť. A na mysli máme náš make-up. Začať však treba od základu, pretože na ňom bude stáť celé líčenie. Preto by nemala chýbať v tvojej kozmetickej taštičke podkladová báza.

Čo je to podkladová báza?

Niekedy je denný krém mylne považovaný za podkladovú bázu pod make up. Krém ako podklad je síce fajn, make up sa naň lepšie nanáša, ale z hľadiska výdrže to už nie až taká sláva. Podkladová báza je vlastne kozmetický produkt najčastejšie na silikónovej báze, ktorý bol primárne vytvorený preto, aby predĺžil trvanlivosť tvojho líčenia. Plusom je aj “vyhladenie” jemných vrások, vyplnenie rozšírených pórov, zjednotenie pleti a samozrejme ľahšia aplikácia make-upu.

Podkladová baza

Typy podkladovej bázy

Na trhu ponúka podkladové bázy mnoho kozmetických značiek a výrobcov. Stretnúť sa však môžeš aj s rôznymi vlastnosťami podkladových báz a preto je dostať napr. :

  • rozjasňujúce bázy – ktoré obsahujú malé mikrotrblietky pre žiarivú pokožku
  • zmatňujúce bázy – určené pre mastné typy pleti
  • vyhladzujúce bázy – ich úlohou je vyhladiť nerovnomerný povrch pleti a vyplniť jemné vrásky a póry.

Stretnúť sa môžeš aj so špeciálnymi bázami pre zrelú pleť, ktoré sa zároveň postarajú o zvýšené potreby, ktoré si takáto pleť vyžaduje.

Ako používať podkladovú bázu?

Pre to, aby podkladová báza splnila svoju funkciu, je potrebné dodržať zopár pravidiel jej použitia:

  • Nanes svoj obľúbený hydratačný krém a nechaj pár minút nech sa vstrebe do pokožky.
  • Po nanesení hydratačného krému nasleduje ako ďalší krok podkladová báza. Aplikuj ju v tenkej vrstve štetcom či prstami a počkaj 2-3 minúty, aby sa na pleti usadila.
  • Následne nanes tenkú vrstvu make up-u, prípadne korektor.

Mnohí robia chybu v tom, že nedoprajú dostatok času na vstrebanie jednotlivých produktov, ktoré si nanášajú na pleť a výsledok potom nie je vždy lichotivý. Pamätaj, že aj v líčení platí staré známe: “pomaly ďalej zájdeš”.

Ani by si neverila, ale podkladová báza je produktom, ktorý dokáže predĺžiť trvanlivosť tvojho líčenia o celé hodiny a tvoj make-up vydrží podstatne dlhšie bez výrazných zmien. No nie je to úžasné? A pritom stačí do svojej líčiacej rutiny pridať len o 1 krok navyše. Vyskúšaš podkladovú bázu? Alebo ju už používaš dlhšie? Aký máš na ňu názor?

Zdieľať: