Akcia čoskoro končí

Nožnice bokom: Tu sú 4 triky na rozštiepené končeky vlasov!

Zdieľať:

V lete vlasy trpia. To je neodškriepiteľný fakt. Slnko, slaná voda, ale aj chemikálie obsiahnuté vo vlasovej kozmetike a nesprávna starostlivosť vedia narobiť škody. Jedným z takýchto škôd na vlasoch sú aj rozštiepené končeky. V tomto článku ti poradíme zopár nenáročných tipov ako si poradiť s neestetickými končekmi vlasov a to bez nožníc.

Nožnice

1. Oleje

Oleje sú zázrak, ktorý sa posledné roky stal akousi alfou a omegou v kozmetickom priemysle. Mnohé ženy automaticky siahajú po produktoch obsahujúcich prírodné oleje, zvlášť ak sú určené na vlasy. No silu olejov možno použiť aj jemnejšou prírodnou cestou.

Ako na to?

Postačia klasické olejové zábaly. Na rozštiepené končeky poslúžia kokosový, olivový olej alebo aj napr. olej z hroznových jadier. Stačí aplikovať na končeky a nechať pôsobiť cca 30 minút, následne dôkladne zmyť šampónom.

2. Med

Med má mnoho skvelých vlastností nielen pre zdravie, ale aj krásu, napr. takých vlasov. Med je častou prísadou domácich masiek na vlasy, pretože má schopnosť regenerácie. Práve túto jeho schopnosť je vhodné použiť proti rozštiepeným končekom.

Ako na to?

Aj keď je med veľmi účinný v kombinácii s vajíčkom vo forme masky na vlasy, pri problémoch s končekmi vlasov sa odporúča čistý včelí med. Med sa aplikuje v primeranom množstve na postihnuté miesta a nechá pôsobiť aspoň 15-20 minút. Následne sa riadne zmyje šampónom.

3. Vajíčko

Ako sme už spomínali vyššie, vajíčko sa tiež osvedčilo pri maskách na vlasy. Je totiž významným zdrojom proteínov a poradí si aj s rozštiepenými končekmi vlasov.

Ako nato?

Stačí vidličkou vyšľahať jedno stredné vajíčko v pohári a naniesť ho v sprche na končeky vlasov, nechať pôsobiť 10 minút a vymyť vlažnou vodou (nikdy nie horúcou, vajíčko by sa inak mohlo zraziť vo vlasoch).

4. Papaya

Toto exotické ovocie má výrazné regeneračné účinky, preto je veľmi obľúbenou prísadou masiek na vlasy, ale aj tvár. Jeho silu už ocenilo množstvo žien po celom svete.

Ako nato?

Jednu zrelú papáju najprv umy, ošúp a zbav jadier. Nakrájaj na menšie kúsky, vymixuj do hladka. Aplikovať môžeš v čistej forme na rozštiepené končeky, alebo k nemu pridaj jogurt a vaječné žĺtko. Nechaj pôsobiť 30 minút a zmy.

Kuchyňa je skvelým zdrojom výživy pre vlasy. Takmer na každý kozmetický problém existuje aj alternatívne riešenie v podobe prírodných domácich másk a zábalov. Platí to aj pri rozštiepených končekoch. Ako s nimi bojuješ ty?

Zdieľať: