Akcia čoskoro končí

Neboj sa rúžov: S týmito tipmi sa ich veľmi jednoducho naučíš správne používať

Zdieľať:

rúž

Myslím si, že rúž je najzábavnejšou časťou celého procesu nanášania make-upu! Existuje totiž milión farieb a odtieňov, spomedzi ktorých si môžeš vybrať a poriadne sa vyblázniť. Rôzne farby rúžov dokážu naozaj poriadne zmeniť tvoj celkový vzhľad. Prinášam ti teda zopár užitočných rád, ktoré sa ti hodia, ak chceš začať nosiť rúž, no ešte si na to nenazbierala dostatok odvahy.

Dôležitý je tón tvojej pleti

Skôr než sa vyberieš kúpiť si rúž, zváž najskôr tón svojej pleti. Niektoré odtiene rúžov totiž môžu vyzerať výborne na tmavších typoch pleti, no vôbec nemusia lichotiť tým svetlejším. Tiež sa môžeš zamerať na farbu svojich vlasov alebo očí a vybrať si taký, ktorý sa k nim hodí. Ak si sama nevieš dať rady, spýtaj sa rovno v obchode! Často sa za bežnými predavačkami schovávajú skutočné odborníčky.

Priprav svoje pery

Rúž môžeš pokojne použiť na holé pery, no nie vždy sa to vypláca. Možno bude mať tendenciu pery vysúšať, alebo sa bude rýchlo zotierať. Aj preto radšej investuj do kvalitnejších výrobkov. Nie vždy však platí, že cena rovná sa kvalita. Môžeš použiť nejakú podkladovú bázu ako hydratačný prostriedok a po chvíli naniesť kontúrovaciu ceruzku na pery tiež v primeranom odtieni. Linka po okraji pier ti pomôže krásne zvýrazniť ich tvar. Sú však ženy, ktoré linku nepoužívajú vôbec a ich pery sú aj tak úžasné!

Nájdi si správnu techniku

Každá žena má svoju vlastnú techniku nanášania rúžu. Môžeš ho aplikovať najskôr na spodnú peru a votrieť ho na hornú, alebo naopak. Niektoré ženy najskôr nanášajú rúž len po okrajoch pier a až potom ich vyplnia. Celé je to len na tebe. Nájdi si techniku, ktorá ti vyhovuje najviac.

Neboj sa experimentovať

Nanesením rúžu môžeš dosiahnuť rôzne efekty líčenia. To znamená, že čím viac vrstiev nanesieš, tým budú tvoje pery výraznejšie a sýtejšie. Naopak, ak to trochu preženieš, môžeš si pomôcť papierovým obrúskom. Tu sa skrýva aj tajomstvo ustálenia rúžu. Po jeho nanesení zlož obrúsok na polovicu, vlož ho medzi pery a sprav odtlačok. Zbavíš sa tak nadbytočného rúžu a na perách zostane len to čo má.

Častejšie obnovovanie

Rúže sa odlišujú najmä v tom, aké trvácne sú. Väčšinu  je potrebné obnovovať niekoľkokrát denne. Takmer vždy je nutné naniesť novú vrstvu po každom jedle. Nos svoj rúž v kabelke tak, aby si sa mohla upraviť kedykoľvek. Rúž si síce vyžaduje častejšie úpravy než ostatné časti make-upu, no určite to stojí za to!

Vytvor si vlastnú zbierku

Zábavné je aj samotné nakupovanie rúžov! Je fajn mať hneď niekoľko rôznych odtieňov. Žiadnej žene by nemal chýbať červený, ružový a nude odtieň. Môžeš si okrem nich zvoliť niekoľko jedinečných odtieňov na špeciálne príležitosti! Zameraj sa aj na ich povrch, teda aj na to, či sú matné alebo lesklé, trblietavé alebo číre.

Tu je teda zopár užitočných rád, ktoré by ti mali pomôcť pri výbere toho správneho rúžu. Hlavne sa neboj experimentovať a buď odvážna. Nevieš si predstaviť ako úžasne rúž dokáže dodať chýbajúce sebavedomie! Možno to bude spočiatku ťažšie, no keď si naň zvykneš, určite nebudeš ľutovať a aj ty sa staneš fanúšičkou rúžov!

Zdieľať: