Akcia čoskoro končí

Tajomstvo dokonalých vzťahov: miluj samú seba

Zdieľať:

Poznáte ten pocit, zrážky s arogantným človekom? Stáva sa. S povýšeneckým postojom, ignoráciou, bez rešpektu alebo s úmyslom dať najavo nezáujem,  „prevahu“, či ponížiť. Každý z nás o tom vie svoje. V súkromí aj v pracovnom živote. Nevyhneme sa tomu, taký je život. Ale aký dôvod majú ľudia chovať sa takto?

1. Nemá sa rád

Správajú sa tak muži i ženy, ktorí prekážajú sami sebe. Nerešpektujú nás, pretože nerešpektujú samých seba. Nevytvorili si vzťah so sebou. Nedokážu sa chovať k sebe s láskou, úctou, nevážia si seba. Nedokážu si vážiť nikoho. Zbytočne by sme sa úcty alebo rešpektu od nich dožadovali. Lebo, ako sa vraví, čo nemáš, to nedáš.

ABSENCIA VZŤAHU K SEBE BLOKUJE VŠETKY VZŤAHY
Pokým si láskyplný a bezvýhradný vzťah k sebe nevytvoríme, neprídu nám do života trvalé a hlboké priateľstvá, partnerstvá ani iné životne dôležité vzťahy. Prichádzajú  iba veľké očakávania, ale ešte väčšie sklamania.

Zbytočne sa preto snažíme nachádzať v takomto človeku priateľa. Ak nemá sám k sebe vrúcny vzťah, dokáže vytvoriť iba taký vzťah a priateľstvo, ktoré má nestabilné základy.
Ak človek nedokáže milovať vlastné ja – seba, stanoví si hranicu, pokiaľ dokáže milovať nás, ostatných.

šťastná žena

2. Hnevá sa na seba pre svoju „nedokonalosť“

Nie je otvorený a láskavý ani sám k sebe, lebo sa nepríjíma bez výhrad a bezpodmienečne. Nie je so sebou spokojný. Štve ho to a navonok sa javí, že hľadá vinu len v ostatných, ale v skutočnosti trestá aj seba. Nevie si odpustiť.

3. Cíti sa ublížene

Cíti a ublížene a vzdáva sa svojej vlastnej sily. Nedokáže sa rešpektovať preto, lebo vychádza zo svojej slabosti, nie zo svojej sily.

ROZHODNUTIE JE NA NÁS

Pretože, to my si vyberáme, cítiť a vnímať sa zle. Iba my. A vlastným postojom k sebe hovoríme iným, ako nás majú brať a ako sa k nám majú správať. Preto, ak chceme, aby nás videli inak, zmeňme vlastný pohľad na seba.

Vysielame energiu, ktorá presne udáva frekvenciu, na ktorej sa nachádzame. Okolie ju podvedome prijíma, tak ako mu ju prezentujeme. Vidí nás takých, akými sa cítime byť. A vidí nás tam, kde sa my vidíme…

Stačí sa rozhodnúť vážiť si sám seba, neprekážať si a zmenia sa všetky vzťahy okolo nás. Za pokus to stojí!

Zdieľať: