Akcia čoskoro končí

Urob si sama: Medová kozmetika pre krásnu pleť

Zdieľať:

Používala ho už Kleopatra. Nedala naňho dopustiť v starostlivosti o pokožku, vlasy a celé telo. Má totiž neoceniteľné vlastnosti, ktoré majú priam zázračné účinky nielen pre tvoje zdravie, ale aj krásu! V tomto článku sa naučíš ako sa vyrába domáca, medová kozmetika, takže si ju môžeš vyrobiť a využiť naplno silu medu.

Vlastnosti medu

  • ozdravuje a vyživuje pokožku – obsahuje veľký podiel vitamínov (vitamín A, B, C, D, E, K), minerálne látky, aminokyseliny, éterické oleje a vzácnu materskú kašičku.
  • zbaví nečistôt – med je antibakteriálny a pôsobí ako prirodzené antiseptikum, čím zabraňuje množeniu baktérií, preto je vhodný na malé ranky, jazvy a samozrejme akné.
  • upokojuje podráždenú pokožku – obsahuje látky, ktoré upokojujú podráždenie, preto je vhodný napríklad aj pri spálení slnkom.
  • intenzívne hydratuje – med má úžasnú schopnosť viazať vodu v bunkách, preto je vhodný pre suchú a namáhanú pokožku.
  • bojuje proti vráskam – je antioxidačný, preto úspešne bojuje proti voľným radikálom a pozitívne pôsobí na vrásky.

Medová kozmetika

Základ domácej kozmetiky

Med má mnoho využití aj pri príprave domácej kozmetiky, hlavne známych pleťových másk. Používa sa však aj pri výrobe prírodneho tonika, séra proti vráskam či balzamu na pery:

1. Pleťové tonikum – domáce medové tonikum dôkladne a šetrne vyčistí zanesenú pokožku, čo prispieva aj k predchádzaniu tvorby akné.  Stačí ak lyžičku medu s pár kvapkami citrónovej šťavy rozpustíš v pohári teplej vody. Po vychladnutí vyčisti pleť pomocou vatových tampónov.

2. Intenzívne sérum na vrásky – ak hľadáš prírodný prostriedok proti vráskam, vyskúšaj med. Stačí ak si raz do týždňa večer po odlíčení nanesieš tenkú vrstvu medu na vrásky, necháš pôsobiť 10 – 15 minút a nakoniec zotrieš vreckovkou. Po tejto kúre už nie je potrebné použiť ani krém, pokožka je krásne hydratovaná.

3. Balzam na pery – najjednoduchší balzam na svete! Stačí si popraskané a vysušené pery potrieť medom a nechať pôsobiť niekoľko minút. Sladký BONUS: na konci si stačí na mede na perách pochutnať. Výsledkom sú jemné a hydratované pery.

Med sa využíva v oblasti krásy už od nepamäti. Celé generácie ho milovali pre jeho úžasné účinky a v súčasnosti sa používa aj ako zložka kozmetických produktov. Objavila si už jeho čaro? 

Zdieľať: